PEKLO A RÁJ

Shannon DRAKE

V originále BLUE HEAVEN, BLACK NIGHT,

vydalo Domino 2001.

Drake: Peklo a ráj

Normandie a Anglie, 1189.

Anotace (Domino):

Elisa žije na venkovském šlechtickém sídle a má vše, co si může mladá dívka přát – krásu, šlechtický titul i bohatství. V hloubi duše však střeží šokující tajemství – je nemanželskou dcerou anglického krále Jindřicha II. Kdyby vyšla pravda najevo, závistiví příbuzní by udělali vše pro to, aby se z ní stala obyčejná, i když výjimečně půvabná venkovská dívka.
Jindřich II. však zakrátko umírá a na trůn nastupuje Richard Lví srdce, v jehož službách působí obávaný sir Bryan Stede, řečený Černý rytíř. Tento vynikající válečník dostane od nového krále odměnu: smí se oženit s bohatou šlechtičnou, aby získal majetek i postavení. A za jeho nevěstu byla určená právě Elisa, která je ovšem zamilovaná do jiného muže. Marně se však brání smluvenému sňatku, protože sir Bryan ji zajme a posléze dovede k oltáři. Může být ale manželství uzavřené za takovýchto okolností šťastné?
Peklo a ráj je historický román plný vášně, nenávisti, intrik a lásky, v němž Shannon Drake znovu potvrzuje svou pověst neuvěřitelně talentované vypravěčky.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Souhlasím, Heather Graham alias Shannon Drake zde své pověsti dostála. Dílko je téměř epických rozměrů. Ovšem v oficiální anotaci jsou tak trochu bludy.

Situace je taková: Elisa je Jindřichův bastard, ale ví to jen pár lidí na světě. A mělo by to tak zůstat, protože s nelegitimními dědici se často dělá krátký proces. A protože Elisa přitahuje potíže, tak při její návštěvě u mrtvoly otce je zaskočena lidskými hyenami, které se rozhodly, že mrtvý král cennosti nepotřebuje. Ve strachu o život prchá do tmy. A tady se seznámí s Bryanem, který ji mylně považuje za komplice lapků a dostihne ji. A protože u ní nalezne něco, co patřilo králi, a ona mu nemůže dát uspokojivé vysvětlení, není s ní zacházeno jako s dámou. Tahle událost odstartuje velkou sněhovou kouli. Situaci ani nezjednoduší to, že Bryan se má oženit se svou milenkou a bohatou vdovou Gwyneth, a Elisa si zase myslí na sličného Percyho. Jenže jedna konkrétní noc všechno změní.

Mimo jiné se také s hrdinkou dostaneme téměř k branám Jeruzaléma a budeme vzdorovat sexy arabskému emírovi. Zbytek si asi přečtěte.

Stojí za přečtení. Jenom upozorňuju, že knížka je hodně dlouhá, kolem 450 stran, to už je slušný výkon. Také tloušťka zmíněné bichle mě dlouho odrazovala od zaboření nosu do příběhu. Ale je vážně povedený! A navíc vám zprostředkuje i zajímavý pohled na tehdejší politickou situaci, seznámí s legendami. A já se dozvěděla, že Jindřich II. nebyl „Plantaget“, jak jsem se celá léta mylně domnívala, ale Plantagenet.

Ze závěru knížky se zdá, že by mohla mít pokračování, ale nepřišla jsem na to, jak by se mohlo jmenovat. Nejsem Drake-fil, vzhledem k určité obvyklé šablonovitosti děje čtu její dílka v malých dávkách, a lidská paměť je díratá. Třeba to budete vědět vy.

A ještě jedna věc, anglický název je příhodnější než jeho český překlad.

Lenko: Díky! To jsem zapomněla připsat, takže – Domino slibuje DOTISK 23.7.2007.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,64 (84 x)
Loading...

22 komentářů u „PEKLO A RÁJ

  1. Knížka byla hezky dlouhá, takže jsem si příběh vážně užila…

    Šlo o docela pěkný příběh, takže knížce dávám čtyři hvězdičky a určitě se pustím do něčeho dalšího…

  2. Tuhle knihu považuji snad za nejlepší, co jsem od SD četla. Elisa mi přišla jako jedna z nejoduševnělejších hrdinek a příběh úplně překročil normální rozsah červené knihovny. Kniha mi dlouhá nepřišla, naopak, ocenila bych ji ještě delší 😀 Líbilo se mi, že se autorka nedržela své klasiky, kdy se přes první rozpory hlavní pár sblíží, má dítě a štastný konec. Problematický vztah obou se konečně trochu oddálil pohádce a také mi přišlo, že byl děj mnohem víc zasazený do historického děje (křížová výprava atd). Nemáte někdo tip na podobnou knížku?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..