KRÁLOVSTVÍ ZA POLIBEK

Teresa MEDEIROS

V originále LADY OF CONQUEST,

vydalo Domino 2005.

Medeiros: Království za polibek

Anotace (www.dominoknihy.cz):

Conn je statečný válečník, kterému se při vítězném tažení podařilo sjednotit Irsko. Stal se nejvyšším vládcem, ale jeho postavení ohrožuje jakási záhadná postava, která přemohla i nejudatnější muže z královské družiny. Rozlícený Conn se vydává na trestnou výpravu, aby osobně čelil nepolapitelnému nepříteli, avšak ke svému překvapení se setkává s ženou, jejíž divoká krása a smaragdově zelené oči ho očarují.
Gelina přísahala pomstu muži, jemuž klade za vinu zkázu své rodiny. Umění vládnout mečem sice dostala do vínku, ale Conn byl pro ni příliš zdatný protivník. Porazil ji – a ona ztratila srdce. Zakázaná vášeň, jež mezi nimi vzplála, se stala válkou, v níž se neválčí jen zbraněmi, ale také polibky a doteky.
Conn si hodlá Gelinu podrobit, ale ona usiluje o totéž. Žádný z nich nehodlá ustoupit ani o píď, a tak není do poslední chvíle jasné, kdo bude vítěz a kdo poražený…

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen:

Není to Medeiros, co známe, žádná velká romantika. Nechápu, jak mohla vzít Gelina Conna na milost potom, co ji několikrát zradil. Raději věřil ostatním než jí. Dokonce poslal Gelinu v jejich svatební den do žaláře. Světlé chvilky byly úseky, kde Gelina dovádí s královým šaškem. O to víc jsem smutnila nad jeho hrozným koncem. A když už jsme u konce, Conn se se svou milou usmíří na poslední stránce. Takhle odfláknutý konec jsem snad ještě nečetla. Naprosto nevěrohodné. 2 hvězdy jsem dala jen proto, že ji napsala Teresa a kvůli docela ucházejícímu začátku.

Jedna věc ještě možná stojí za řeč, docela hezký přebal…

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 2,83 (41 x)
Loading...

4 komentáře u „KRÁLOVSTVÍ ZA POLIBEK

  1. Nedala bych ani ty dvě hvězdičky. Taky nechápu jak ho po tom všem mohla vzít na milost… je to už dlouho, co jsem knížku četla, tak mě prosím opravte jestli se mýlím, ale fakt si nepamatuju, že by se jí aspoň ňák hezky omluvil, pokud vůbec…? Jen si padly do náruče a dobrý…? …no fuj! To byl ten nejhorší konec, jaký jsem kdy četla, odfláknutý, no prostě hnus. T.M. to asi už chtěla mít za sebou nebo co.

  2. Knížka nebyla nic moc, ale už jsem četla i horší. S jahu souhlasím v tom, že tenhle styl psaní se Medeiros moc nepodobá a s Radkou naopak nemůžu souhlasit v tom, že by přebal knihy byl hezký. Přišel mi stejně podprůměrný jako kniha sama o sobě.

  3. Právě jsem tuto knížku dočetla a upřímně řečeno, jsem tomu ráda. Kdyby jsem měla číst ještě pár řádek asi bych to v brzké době vzdala. Musím říci, že skoro jediná věc, která se mi na této knize líbila je opravdu jen ten přebal.

  4. Tedy tentokrát jsem byla celou četbu zděšená a znechucená. Brr. Vůbec se mi nelíbila. Skoro bych řekla, že to psal někdo jiný a Teresa to vydala pod svým jménem. Hlavní hrdinka mi byla protivná od samého počátku, o její morální hodnotě se vůbec nedá mluvit, Conn se na krále a bojovníka chová jako naprostý hlupák. Prostě příběh naprosto nevěrohodný a pro mě neskousnutelný. Ještě že jsem od této autorky četla už tolik knih, kdyby tohle byla má první, asi bych se jí vyhla…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..