ŠEPOT RŮŽÍ

Teresa MEDEIROS

V originále WHISPER OF ROSES,

vydalo Domino 2006.

Medeiros: Šepot růží

Anotace (www.dominoknihy.cz):

Sabrina Cameronová znala Morgana z dětství. Tehdy byl jejím trýznitelem, kterého se naučila nenávidět, ale jako dospělý muž se jí zdál ještě nebezpečnější… Věděla, že se bude muset obrnit nepřístupností, aby nemohl znovu zranit její city. Morgan si Sabrinu pamatoval jako rozmazlenou holčičku, a tak je nyní překvapen, že je z ní svůdná kráska. Svým způsobem je proto rád, že si ji musí vzít z dynastických důvodů.
Po svatbě společně odjíždějí na horské sídlo MacDonellových. Morgan má sice půvabnou Sabrinu po svém boku, ale ještě zdaleka nevyhrál. Ta nevinná dívka se totiž nehodlá smířit s rolí opomíjené manželky, která byla nucena uzavřít sňatek z rozumu, ale pustí se do smělého boje s cílem pokořit divoké Morganovo srdce.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Měla jsem trochu problém si hrdinu oblíbit. Morgan je dost svérázný, mluví, jak mu huba narostla… nechci přímo napsat neotesanec, ale pravda při takovém otcovském vzoru a výchově z něj distingovaný muž nemohl vyrůst ani náhodou. Sabrinu to neodradí, zbožňuje ho od mala. I když jí tenkrát dost pil krev a byl stejně jako jeho otec zamilován do její matky.

Já být Sabrinou a dostat se do toho horského sídla MacDonellových, tak mažu zpátky k papínkovi, až by se mi za patama prášilo. Všude nepořádek, špína, ba i suť(!), kterou Morgan po paměti přešlapuje. Nezadržela by mě ta nádherná krajina, ani Morgan. Ten má doma milenku, s kterou ale už nechce nic mít, je přeci ženat. Divím se, že ho něco takového zastavilo.

Každopádně se jednou Sabrina snaží Morgana varovat a přitom se zraní. Následně vyslechne verdikt doktora, že už nikdy nebude chodit. Morgan pošle Sabrinu domů, protože má pocit, že je to její přání. Ta souhlasí, protože si myslí, že by mu byla na obtíž. Nebohé dušinky. Naštěstí se do toho vloží její rodiče a vše se v dobré obrátí. Sice Morganovi zalžou, takže ten za ní přijede v domnění, že ho Sabrina strašně potřebuje. Z ní je naopak vzteklá fúrie, která terorizuje celou domácnost. Ale Morgan ji spacifikuje. Musím přiznat, že zde jsem změnila na našeho hrdinu názor a skoro jsem ho obdivovala, jak tu mršku vyléčil. Je tam pár vtipných scén, které stojí za to, např.: Morgan vychrstne tomu zlobidlu do obličeje vodu z vázy i s květinami a v ohrožení je i rybka v akvárku.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,12 (85 x)
Loading...

23 komentářů u „ŠEPOT RŮŽÍ

  1. mala som pocit akoby tato kniha pozostavala z dvoch pribehov. po nehode hrdinky bol dej velmi frustrujuci, sice stale zaujimavy, ale viac nenavisti nez lasky medzi hlavnymi postavami nevyvazilo ani poslednych par stran, kde akoby sa carovnym prutikom vsetko nadobro obratilo.

  2. OMG!Jak mohla tohle napsat autorka která má na svém kontě nezapomenutelné – do svítání tvá, nevinná svůdkyně a několik víc, než nadprůměrných románů???! Mám ji ráda, ale toto byl děs!
    Morgan (budiž mu odpuštěno pitomý jméno – za to nemůže, chudák) byl fajn týpek. Frajer. Držela jsem mu palce. Byl fakt natvrdlej a praštěnej tou svou hrdostí – ale jemu jsem rozumněla. Na rozdíl od té pitomé nááány, kterou bůhvíproč tak děsně miloval!
    Z jakési zvrácené touhy zjistit, jestli je to DOVOPRAVDY tak hrozně děsný, jsem to dočetla. Je! A kam se poděla chuděrka Morganova matka jsem tušila asi tak od půlky. Od pádu z útesu totální nastavovaná kaše. Upřímně doufám, že na tuhle knížku brzy zapomenu, a doufám, že se k ní už nikdy omylem nevrátím.

  3. Knížku jsem přečetla velice rychle, protože jsem byla zvědavá, jak celý příběh dopadne…

    Krásný příběh – určitě si zaslouží pět hvězdiček…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..