MILENEC

1. část série Dva andělé - R. Schone

Robin SCHONEová

V originále THE LOVER

vydalo Ikar 2002

Schone: Milenec

Stárnoucí Anne Aimesová nikdy nepoznala lásku ani sex a odhodlá se k neslýchanému kroku. Koupí si služby Michela des Anges, gigola, ke kterému pronikne blíž, než on sám čekal…

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ke stručné anotaci lze dodat, že román odehrávající se v době viktoriánské Anglie je nabitý erotickými scénami od začátku až do konce, takže uchovávat z dosahu malých či dospívajících ratolestí;-)

Anne je šestatřicet a po smrti svých rodičů, jimž věnovala veškerou péči, je vcelku bohatá žena, ale dosud „nepolíbená“, a tak se rozhodne zaplatit si sex s ďábelsky krásným Michelem des Anges. Anne si Michela pamatuje z dob svého mládí, kdy se jí vryl nesmazatelně do paměti, ale on si jí tehdy ani nevšiml. Teď Anne, ačkoli ví o Michelově zranění, využije příležitosti se k němu přiblížit.

Michel před několika lety unikl z hořícího domu, v němž mu však zemřela žena, kterou miloval. Tento požár zcela změnil jeho život – z obletovaného, krásného gigola, se ze dne na den stal popálený muž (s jizvami na obličeji a rukou), na kterého se nyní všichni dívají s hrůzou, ne-li s odporem. Ne však Anne…

Michel přijme Anninu nabídku a zaváže se Anne zasvětit do tajemství erotiky a sexu, přičemž odkrývá její vášnivou povahu a schopnost rychle se učit. Anne v Michelovi pro změnu probudí city, ve které již nedoufal. A tak se původně obchodní záležitost mění ve vzájemnou přitažlivost a nakonec lásku, avšak stíny Michelovy minulosti je oba neustále ohrožují. Kdo stojí v pozadí požáru, jenž Michela připravil o milovanou ženu a o vše, co v životě měl? Kdo je ve skutečnost Michel a komu se chce pomstít? Kdo chce ublížit Anne a proč? Nezbývá, než si odpovědi přečíst;-)

Jen upozornění na závěr – kdo má slabší žaludek, tak konec knihy číst spíše nalačno:-( Přesto kniha má silný příběh, tak jsem autorce prominula ten poněkud drsný závěr. Ale happyend se koná;-)

Kniha má volné pokračování nazvané Gabrielova žena a je o příteli Michela – druhém gigolovi Gabrielovi, se kterým se seznámíte v této knize.

(zdroj vč. obrázku www.kanzelsberger.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,59 (64 x)
Loading... Dále v sérii: ... další část série »
O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala arlene dne 11.6.2007 v 19:24 a je zařazený do rubriky SCHONE Robin *Viktoriánská Anglie *Romány opravdu s hvězdičkou. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “MILENEC”

 1. ayan podotýká:

  Úžasná a nezapomenutelná kniha. Jedná z mých top 10. Ano, není to jemná romantika, ale mezi hrdiny je tolik vášně, že by to podpálilo náklaďák. Jediný nedostatek vidím v tom, že mi občas unikalo kdo a proč dělá to, co dělá. Popis děje určitě zaostává za popisem – ehm – postelových aktivit:-). Ale stejně dávám 5 hvězdiček.

 2. renka podotýká:

  Beketamon: Jejda, tahle knížka mezi hvězdičkové romány ROZHODNÉ patří. Také ji tam jdu hned zařadit.

  Bohužel, rubrika „romány opravdu s hvězdičkou“ vznikla až o hodně později, než článek o téhle knize, a zpětně se mi nepodařilo zařadit do rubriky všechny knihy, které si to zaslouží. Snad se mi časem podaří tenhle nedostatek vychytat, a pokud mi pomůžete, budu moc vděčná.

 3. Beketamon podotýká:

  Milá Renčo, pokud toto není zařazeno do románu s hvězdičkou tak jsem opravdu odhodlaná si nějakou z tvého seznamu těchto románů sehnat. Ještě jsem nečetla nic kde by byl podíl erotiky ku příběhu 3:1 a ne naopak. Hm snad kromě Oscara Wilda. Akorát příběh byl trochu nedomyšlený, to mě trochu mrzelo. Přeci jen nejsme muži, nějaký podíl romantiky potřebujeme;.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*