M. T. MAJAR

marketaPod pseudonymem se ukrývá rodačka z Prostějova. V dětství měly u nich v rodině převahu ženy, protože Markéta je nejstarší ze tří sester. Společnou domácnost sdílí s dospívajícím synem a dvěma zástupci mainské mývalí kočky – Orionem a Kubou. Pracuje v bankovnictví. Jediné z osobních údajů, které odmítá prozradit jsou věk, váha a poloha tetování. 

Její nejoblíbenější zálibou je obdivování mužských těl a hlavně jistého britského modela. Mezi její další koníčky patří četba, ve které je bohatě zastoupen Stephen King, Dick Francis, autoři české drsné školy – Kotleta, Kopřiva a Kulhánek, autorky městské fantasy jako Laurell K. Hamilton, Ilona Andrews a Patricia Briggs a její kamarádka Kateřina Petrusová. V jejím srdci má své místo i lukostřelba, které se věnuje od dětství. Získala tři tituly juniorské mistryně republiky.  Má ráda i kino a televizní seriály. 

Už od dětství hodně četla, ale nevěřila, že by i ona sama mohla začít psát. První fanfiction povídky ze světa Anity Blake uveřejnila na  webu Bez Hranic, kde brzy získala kolektiv nadšených čtenářek.  Později následovalo pár příběhů na pokračování, které psala jako odreagování během změn v osobním životě. Její vlkodlačí urban fantasy zaujalo nakladatelství FantomPrint natolik, že se ho rozhodlo vydat. M.T. Majar, ale měla v té době dokončený i příběh z prostředí pánského striptýzu. V roce 2012 nakonec jako první světlo světa v elektronické podobě spatřili Hot Boys.  Pro velký úspěch se za pár měsíců dočkali i papírové verze.  

Další informace o autorce jsou dostupné na jejích webových stránkách.

Vlci (městská fantasy)

1. Znamení vlka
2. Krvavý písek

Další

1. Hot Boys
2. Hell Boys

(Zdroj: www.mtmajar.cz, www.fantomprint.cz)

6 komentářů u „M. T. MAJAR

  1. Zdery: Autorka tento týden oznámila, že dopsala druhý díl Znamení vlka. Takže během pár měsíců se na něj můžeme těšit.

  2. Během tří dní jsem doslova zhltla Znamení vlka i Hot Boys a musím říct – skvělé, skvělé, skvělé!!! M.T.Majar píše moc čtivě a je úžasně vtipná. Hodně se těším na další její knížky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..