STRÁŽNÝ ANDĚL

Julie GARWOOD

v originále GUARDIAN ANGEL

vydalo Oldag 1997, 2000

Garwood: Strážný anděl

1815, Londýn, Anglie

Pirátská loď Smaragd se stává postrachem moří. Na její palubě velí obávaný Pohan, zavrhován bohatými, jejichž jmění se zmocňuje, a milován chudými, které obdarovává svou kořistí. Markýz z Cainewoodu slibuje tomuto muži smrt; chce pomstít svého mladšího bratra, kterého pirát zabil. Jednoho dne se u jeho dveří objeví neznámá dívka s podivnou žádostí. Krásnou rudovlasou Jade ohrožují záhadní nepřátelé a markýz se rozhodne poskytnout jí ochranu. Láska, které se neubrání ani jeden z nich, je však vystavena těžké zkoušce; zrada a faleš, se kterou se oba setkávají, dokonale prověří jejich vztah. Ukazuje se, že řada věcí se ve skutečnosti neodehrála tak, jak se původně zdálo…

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ačkoli anotace je poněkud zavádějící, že děj se by se mohl alespoň částečně odehrávat na pirátské lodi Smaragd, není tomu tak. Celý příběh se odvíjí na anglické pevnině, kde Caine přísahá pomstu Pohanovi – pirátovi odpovědnému za smrt jeho bratra Colina. Přestože na pirátovu hlavu je vypsána vládou odměna, Caine tuto odměnu zdvojnásobí. Jeho patrání však není příliš úspěšné, alespoň do doby, kdy jej v hostinci osloví neznámá kráska s rudými vlasy a zelenýma očima, s velmi neobvyklou prosbou – aby ji zabil…

V Cainovi se probudí jeho ochranitelské sklony a mladé krásky se, i přes její protesty (jak se později ukáže jen zdánlivé:-)) ujme. Jenže sám velmi brzy zjišťuje, že proti jejím půvabům vůbec není imunní a ani krásné Jade není tenhle arogantní, ale ďábelsky přitažlivý muž lhostejný. A tak ačkoli nepřátelé jsou jim neustále v patách, vášeň mezi hrdiny na sebe nenechá dlouho čekat;-)

Pátrání po Pohanovi Caina přivede na stopu něčemu úplně jinému, než původně zamýšlel, a to na stopu tajné vládní organizace – Tribunálu, která svou činnost rozhodně nesměřuje pro blaho Anglie, ale výlučně pro blaho vlastních členů. A Cainovi dojde, že pirát Pohan není možná viníkem, ale jen loutkou ve hře o moc. Jenže kdo je ve skutečnosti Pohan? Když je Cainovi pirátova totožnost odhalena, nestačí se divit, ale nejen tomu;-)

Napínavý i romantický, ale hlavně poutavě a vtipně napsaný příběh, kde vášeň se prolíná s nejvyšší anglickou politikou a kde hlavní hrdinové jsou rovnocennými partnery – jejich neustálé popichování se navzájem knížku báječně oživilo. Kromě nich mě nejvíc pobavila postava majordoma Sternse – jeho hlášky a neustálé špičkování s Cainem prostě nemají chybu (hlavně v závěru knihy, kdy se hrdinům narodí dcera, je Sterns naprosto geniální:-)))

Shrnuto jedním slovem – čtěte!

PS V knížce se setkáte i s Lyonem a Christinou (Dáma z divočiny), Nathanem (Královský dar) a Colinem (Zámky).

(zdroj vč. obrázku www.oldag.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,53 (128 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ... další část série »
O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


Článek napsala arlene dne 17.6.2007 v 15:35 a je zařazený do rubriky GARWOOD Julie *Regentská Anglie. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “STRÁŽNÝ ANDĚL”

 1. Clea Calisto podotýká:

  *Pardon, Caine

 2. Clea Calisto podotýká:

  Pozor spoiler:-) Zajímavá zápletka mě držela u toho, abych knihu dočetla. Ale nelíbí se mi vykreslení hlavnich hrdinů – Jade má být schopná hrát naivní, popletenou mladou dámu, ale ve skutečnosti by měla být schopná, výkonná a vůdčí postava. Jenže ve skutečnosti na mě působí stejně – naivně a popleteně – ale rozhodně ne jako vůdčí člověk. A zase Cain od začátku až nepřiměřeně moc sexy (což jistě není na škodu), jenže taky je šovinista a k Jade se občas chová fakt hrozně – pod rouškou toho, že ona neví, že ho miluje a potrebuje a blabla, tak on ji vlastně musí donutit zůstat u něj, aby ji chránil, on jí musí donutit si ho vzít atd. Kdyby se takhle choval někdo dnes, tak to minimálně v ČR určitě nebude lidmi vnímáno jako normální chování, ale spíše pomalu jako omezování osobní svobody.
  Jinak ale Julie musím dát velké plus za dialogy. Hlavně na začátku jsem se fakt chechtala. A taky za zajímavý příběh, i když už od první scény jsem tušila, kdo je Pohan. Škoda jen, že chybělo víc pirátské akce.

 3. p3tra podotýká:

  veľmi dobré spracované, mne sa kniha aj dej naozaj páčili. Páči sa mi ja prepojenie všetkých dielov so série 🙂

 4. Megi podotýká:

  Je pravda, že u téhle knihy je velmi rychlý spád. Což mě tedy vyhovuje, pořád lepší než u knih které se rozběhnou až na konci. Pořád si ale myslím, že Zámky jsou lepší…

 5. vita podotýká:

  Tak jsem dala na doporučení Renky a snažila jsem se vybrat inteligentní hrdinky. Tady se mi to celkem povedlo ale obávám se, že trochu té „naivity“ přenesla z hrdinek do děje. Ale chvílema jsem se opravdu bavila. Takže dávám ****. Teď jsem se pustila do Zámků, tak uvidím, jestli to Garwoodové vydrží.

 6. carisa podotýká:

  Tak jak se zdá, jsem asi jediná, koho tahle knížka vůbec nenadchla. Vzdala jsem to na straně 56 a dál prostě nemůžu. Nesnáším hrdiny, kteří po několika málo hodinách známosti se přitahují jako dva magnety a údajně nezkušené dívky se rozpalují jako kamínka při prvním polibku. Moc vtipné mi to také nepřipadalo. Takže jdu zkusit štěstí s jinou spisovatelkou. Garwoodová to u mě zrovna nevyhrála.

 7. Senza Jenka podotýká:

  Fakt supr :o)

 8. J.P. podotýká:

  Jedna z nejoblíbenějších knih včetně majordoma.

 9. Kristine podotýká:

  Najlepšia kniha! Jade a Caine sú pár, ktorý mám najradšej. A Sterns je jedna skvelá postava, nielen v Jade a Cainovi, ale aj V Nathanovi a Sare a Colinovi a Alessandre! Tieto knihy patria k najlepším od Garwoodky (aj ked všetky jej knihy považujem za najlepšie:DD)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*