VĚZEŇ MÉ TOUHY

Johanna LINDSEYová

V originále PRISONER OF MY DESIRE,

vydalo Ikar 2002.

Lindsey: Vězeň mé touhy

Anglie, rok 1152.

Anotace (Ikar):

Osmnáctiletá kráska Rowena Bellemeová zdaleka netušila, co s sebou přinese smrt otčíma lorda d’Ambraye. Její nevlastní bratr Gilbert po otci nezdědil pouze majetek, ale také nebývalou krutost. Poté, co rodinné jmění záhy rozhází, donutí násilím Rowenu, aby se provdala za starého, děsivého lorda Godwina Lyonse. Osud však Gilbertovy plány překazí – stařec zemře, aniž stačil splnit manželskou povinnost. Než se jeho smrt zveřejní, je třeba najít náhradníka ke zplození dědice. A zdá se, že tím pravým kandidátem je Warrick de Chaville…

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Cítím nutnost doplnit a opravit trochu anotaci. Takže: Rowena vyrůstala milovaná svými rodiči, jenže pak otec zahynul při obraně před d’Ambrayem, matka byla přinucená provdat se za dobyvatele a postoupit mu tak svůj majetek. Rowenin nevlastní bratr po sestře od začátku touží a chce ji do své postele. Protože vládne slabošský král Štěpán, který trpí bezpráví, Gilbertovi se daří přepadat další panství a majetek. Jenže díky své nenasytnosti na sebe přivolá hněv lorda Fulkhursta, který ho za trest začne připravovat o jeho (no, ony jsou vlastně Roweniny, ale copak má ženká nějaká práva?) državy. Aby získal peníze a vojáky, neváhá hnusný Gilbert obětovat svoji milovanou sestru chlípnému starci.

Když stařičký ženich umře o svatební noci, nechá Gilbert zajmout v lázni blonďatého a modrookého nevolníka. Rowena z něj musí vymámit dítě. Protože nevolník nespolupracuje, je to pro nezkušenou dívku pěkná fuška, ale Rowena jinou možnost nemá. Gilbert má v moci její matku a tak se musí podřídit, aby ji uchovala naživu. Nakonec pomůže svému nedobrovolnému milenci k útěku. A pak se karta obrátí. Protože aniž to Gilbert věděl, zajal v lázni svého největšího nepřítele. Muže, který přísahal, že každou křivdu na své osobě pomstí desetinásobně. A ten muž je opět na svobodě, má moc a sžíravě touží pomstít se Roweně.

Chudák Rowena je zbavená všech práv, stane se otrokyní a ohřívátkem postele. A má dvě možnosti, buď pykat do konce života a nebo získat tvrdé srdce mocného válečníka. Asi tušíte, že se jí nakonec podaří ulovit to srdce. A hnusní padouši dostanou na frak, i když asi ne tak, jak jste si možná představovali.

Kromě hezkého příběhu tu najdeme i jakousi středověkou bondage 😉 .

Nevím proč, ale knížka se mi líbila moc-moc-moc. Četla jsem ji už alespoň třikrát, takže vám ji doporučím.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,32 (151 x)
Loading...

33 komentářů u „VĚZEŇ MÉ TOUHY

  1. Skvělá knížka – co víc dodat?…

    Skok z okna na hradby těsně před porodem, mě také docela překvapil…

    Knížce dávám pět hvězdiček a někdy se k ní, zase docela ráda vrátím…

  2. Tak po přečtení recenzi jsem si přece jen knížku objednala a včera přečetla. No upřímně musím říct,že J.L. je moje oblíbená autorka ale tato knížka se jaksi nepovedla. Nejenže jsem se nemohla pořádně začíst, ale to jak se Warrick chová k Roweně je na mě moc kruté a surové … ke konci si uvědomí jak moc ji miluje po tom všem co jí provedl … další věc co mě zarazila je skok z okna na hradby těsně před porodem, a vyřešení Gilberta … je mi líto ale moc mě nenadchla …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..