GABRIELOVA ŽENA

2. část série Dva andělé - R. Schone

Robin SCHONEová

V originále GABRIEL’S WOMAN

vydalo Ikar 2004

Schone: Gabrielova žena

Michaela a Gabriela vycvičila kdysi dávno francouzská bordelmamá a udělala z nich prostituty, kteří uměli uspokojit všechny lidské touhy, ale po návratu do Londýna se jejich cesty rozešly. Michael je šťastně ženatý, přestože ho hyzdí hrůzné popáleniny. Gabriel však nosí své jizvy uvnitř a jeho luxusní veřejný dům je pastí přichystanou na nepřítele, jehož nedokáže pojmenovat. Když do Domu Gabrielova přijde bývalá guvernantka Viktorie, aby prodala jedinou cennost, která ji ještě zbývá – své panenství, Gabriel pochopí, že zoufalá žena je součástí vražedné hry jeho protivníka. Ačkoli odmítá její tělo, rozhodne se držet ji u sebe, dokud soupeře neporazí. A nevinná Viktorie je stržena do víru nebezpečí i nečekané vášně k chladnému muži, jenž nedokáže milovat ženy…

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Gabrielův příběh je stejně napínavý, stejně vášnivý a erotikou nabitý a současně i temný a nebezpečný jako příběh Michaela v knize Milenec. Prostě autorka namixovala perfektní koktejl výše zmíněných ingrediencí a výsledkem je příběh, který se čte jedním dechem.

Děj začíná půl roku poté, co se Michaelovi podařilo zbavit nejhorších stínů své minulosti, a to v okamžiku kdy do Domu Gabrielova přichází neznámá žena zahalená v plášti vydražit své panenství. Nejvyšší nabídku dá Gabriel, protože tuší, že tuto ženu – Viktorii mu posílá jeho dávný nepřítel – jeden z mužů, který před lety Gabriela znásilnil. Tento otřesný zážitek (jehož otřesnost nespočívala jen v samotném fyzickém aktu, ale v něčem úplně jiném) v Gabrielovi zapříčinil jeho odpor k jakémukoli fyzickému kontaktu a vysloužil Gabrielovi přezdívku „nedotknutelný anděl“.

Viktorie si však postupně svou krásou a nevinností Gabriela získává a je první ženou po více jak čtrnácti letech, které se odváží dotknout, svést ji a rovněž, které nakonec dovolí, aby se i ona dotkla jeho. Ale kdo je ten dávný a tajemný nepřítel Gabriela a rovněž i Michaela, co ho vede k takové nenávisti ke dvěma „andělům“, proč do hry nastrčil i Viktorii a jak vše dopadne, to už musíte zjistit samy.

Musím uznat, že postava Gabriela je právem autorčinou nejoblíbenější postavou, na kterou je pyšná. Gabriel je člověkem, který se z úplného dna společnosti dokázal dostat, přátelství k Michaelovi si cení nadevše a rovněž dokáže poskytnout pomoc jiným lidem ze dna společnosti. Současně je i člověkem, který ve skrytu duše zoufale touží po čisté lásce od někoho, kdo jím nebude opovrhovat pro jeho původ bezejmenného dítěte ulice a prostituta. A že se mu to podaří, to jistě už tušíte.

Jen jedna poznámka k anotaci Ikaru – Michael a Anne svatbu teprve chystají a ta se koná až na konci této knihy (a Viktorie přinese Anne zajímavý svatební dar;-)).

(zdroj anotace Ikar, zdroj obrázku www.kanzelsberger.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,53 (60 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ...
O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


Článek napsala arlene dne 1.7.2007 v 17:50 a je zařazený do rubriky SCHONE Robin *Viktoriánská Anglie *Romány opravdu s hvězdičkou. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “GABRIELOVA ŽENA”

 1. dzinka podotýká:

  Moje sestra mi neustále říkala: „to je výborná knížka, tu si musíš přečíst“ a měla pravdu. Knížka byla porstě skvělá. Moc se mi líbila. 🙂

 2. Maňálka podotýká:

  Učitele lásky, Milence a Gabrielovu Ženu jsem četla hodně dávno….ale vždy se k nim velmi ráda vracím! Velmi dojemné příběhy, líbí se mi jaká témata si autorka vybírá…prostutiti, homosexuálové….prostě velmi originální:)

 3. Eliška podotýká:

  Tak to mě se naopak její knížky velmi líbí,nemám ráda přílišnout romantiku reději erotiku..xD…Je jen škoda že má jen 3 knihy,škoda že jich není víc..x( x)

 4. kakamilka podotýká:

  Těch slz jsem měla v očích víc… Neskutečně mě dojal příběh o andělovi, který vyprávěla Viktorie Gabrielovi, aby mu dokázala, že i on je hoden toho stát se andělem. Že má duši a zaslouží si být milován. Dost mi to připomělo Malého prince a jeho květinu… Celkově ve mě tahle kniha zanechala velmi silný dojem. Některé pasáže jsem si musela přečíst opakovaně, abych pochopila, líbily se mi francouzské výrazy a dovětky a i já toužím mít Gabrielovu ženu ve své knihovně, protože je to jedna z mála knížek, kterou si ráda budu číst znovu a znovu…

 5. lasik podotýká:

  Zdravím. Tak jsem se konečně dohmátla i k tomuto dílu, bohužel jsem měla omezený čas na přečtení, takže jsem si to nemohla náležitě vychutnat. A některé věci mi pravděpodobně unikly, ale neměla jsem čas se k nim znovu vracet a několikrát pročítat (jak dlouho žil druhý muž v domě). Taky nepřesnosti, jako že Gabriel Michaela v prvním díle líbal (pod tímto pojmen si představuji něco zcela jiného než udělal). V každém případě chci tuto knihu mít doma. Je asi ještě drsnější než ta první, co se týká sexu, ale myslím, že autorka velice dobře popsala Gabrielovu vnitřní bolest, takže já tam sex vnímám jenom jako pozadí. Je to prostě a jednoduše vynikající příběh. A dobrý konec jsem oběma andělům opravdu přála se slzou v oku (to se mi nestává skoro nikdy).

 6. niki podotýká:

  Romanticke knizky mam rada, ale tahle me zklamala snad ve vsech smerech… Nesedl mi jeji styl psani. Je mi to lito, ale nemuzu na tom najit nic dobryho.

 7. podotýká:

  Děvčata, to jsme ale rozverná 😀

 8. Rózi podotýká:

  Nejsou náhodou ty dary tři? (chi, chi, chi)

 9. Arlene podotýká:

  No, to už musí Anne posoudit sama, když byla tehdá tak zvědavá, tak to teď má:-)

 10. podotýká:

  No téda! Co je na tom svatebním daru tak zajímavého? 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*