VYVOLENÝ MILENEC

J. R. WARD

v originále LOVER ENSHRINED

vydal Baronet 2011

ward-vyvolenySoučasnost, USA

Anotace:

Se svou neskonalou věrností Bratrstvu se Phury obětoval pro zachování svého rodu a stal se mužem zodpovědným za jeho pokračování. Byl vybrán, aby se stal otcem mnoha synů a dcer a zajistil tak přežití rodu a zachování jeho tradic a zrodu jeho nových bojovníků. Jeho první žena Cormia, která touží získat nejen jeho tělo ale i srdce, odkrývá Phuryho obavy skryté pod jeho vznešenou zodpovědností. Mezitím se však divokost útoků nepřátel rodu stupňuje, smutek se šíří sídlem Bratrstva, a Phury se musí rozhodnout mezi láskou a povinností.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen:  a půl

Šestý díl ze série Bratrstvo černé dýky, který se věnuje Phurymu, poslednímu svobodnému členovi elitní upíří jednotky.

Mezi hulením drog a sekáním Bezduchých na kousky se Phury obětovává za všechny okolo. Před desetiletími utrpěl zranění při záchraně Zsadista, kterému nakonec přenechal i Bellu.  Místo Vishouse se stal Primal, i když v žádném případě nechtěl mít na kruku pár desítek ženských – Vyvolených. Phury topící se v pochybnostech o své nové roli se společně s Cormií, svou První chotí, vrací do sídla Bratrstva.

Celý příběh by se měl točit kolem romance mezi Phurym a Cormií, ale jak už to u posledních dílů BČD bývá zvykem, tak se jedná pouze o jednu z několika dějových linií. Další důležitou zápletku představuje pátrání Omegy po synovi, kterého stvořil ke zničení nenáviděné Stvořitelčiny rasy.  Na scéně nechybí ani John a jeho dva věrní kamarádi, kteří se dostanou do nečekaných potíží. A J.R. Ward si připravila i základy pro další díl série.

Jedním z nejdůležitějších staveních prvků příběhu by měly být postavy. Bohužel Phurymu chybí šarm i divné sexuální zvyky jeho kolegů, lesk majestátu jeho krále i mrzoutství jeho dvojčete. Není překvapující, že jeden z mužských hrdinů série si musel vytáhnout Černého Petra nesympatičnosti – postihlo to Phuryho. Je těžké považovat za sexy hrdinu, který se utápí v depresích, sebelítosti a drogách. Obdiv si nezíská ani svým celibátem, obzvlášť když má na krku hromadu „manželek“. Příliš šťastná nebyla ani volba hlavní hrdinky, která je skoro ideální žena – hodná, služná, nesobecká, tiše sedící v koutě, ale nadarmo se neříká, že muže přitahují potvory. Jedná se o nejméně výrazný pár. Rozhodně se autorce nedá upřít, že co pár, tak to do jisté míry originál. Kromě už známých charakterů se v sérii objeví i jeden nový a výrazný, který našel něco, co Bratrstvo ztratilo. Lassiter, s osobností zářivou jako diskokoule, který měl pravděpodobně něco společného s poslední epidemií moru ve Střední Evropě.

Vyvolený milenec se čte velmi dobře a představuje pro čtenáře návrat k oblíbeným přátelům. Slabší romantická linie a nulové jiskření hlavních hrdinů s exkurzí do duše drogově závislého sice kazí požitek příznivcům milostných vztahů, ale v ostatních dějových linkách se stále něco děje a osud upírské rasy  se ubírá úplně novým směrem.

V tomto díle si čtenářky červené knihovny na své nepříjdou, což znamená velmi nízké hodnocení, ale věrní fandové nadpřirozeného světa Bratrstva černé dýky si mohou hodnocení představit o jednu hvězdičku vyšší.

(Zdroj anotace vč. obrázku Baronet)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,52 (25 x)

Loading...

1 komentář u „VYVOLENÝ MILENEC

  1. Mňo, tak to nebylo úplně to pravé ořechové, to musím přiznat…moc Stvořitelky, moc bezduchých, málo hlavního páru. První tři díly se mi zdály zatím nejlepší, pak to jde od desíti k pěti. Dám si pauzu a pustím se do sedmičky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..