POMSTĚNÝ MILENEC

J. R. WARD

v originále LOVER ANVENGED

vydal Baronet 2011

pomsteny-milenecSoučasnost, USA

Anotace: 

Další pokračování válek rodu upírů z Caldwellu a šestice jeho ochránců tvořících Bratrstvo černé dýky je opět plné dramatických příběhů, zápletek a osudů. Jeho hlavní postavou je však temná postava – Rehvenge, upír, který čerpá životní energii z emocí ostatních, obchodník s drogami. Jeho reputace způsobí, že je naverbován, aby pomohl odstranit drsného a ostražitého krále Wratha, vůdce bratrstva. Pod tlakem hrozícího nebezpečí hledá morální podporu a tak propadne kouzlu ošetřovatelky Ehleny, která snad jediná mu může pomoci, avšak jeho city přehlíží.

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sedmý příběh, ze série Bratrstvo černé dýky, se zaměřuje na jednu z vedlejších postav – Rehva, Zsadistova švagra.

Po tragických událostech z minulého dílu (Vyvolený milenec) došlo k situaci, že v čele glymery stanula nejméně pravděpodobná osoba, Rehvenge, syn padlé Vyvolené a z poloviny sympath. Ve své nové funkci není příliš dlouho a už mu jeden ze šlechticů předloží brilantní plán, který zahrnuje vraždu krále a nastolení demokracie.  Rehv má Wratha rád, ale sympatha v něm láká zlo. Jinou jeho část pro změnu láká pěkná zdravotní sestra, upírka Ehlena. Kromě Rehvových starostí a radostí dostal prostor i Wrath a jeho manželské krize s Beth, pokračování nebezpečné situace s Omegovým synem, vztah/nevztah mezi Xhex a Johnem a dotěrný policista, který pátrá po vrahovi těžce pracující lehké děvy ze ZeroSum.

Starší bratr Zsadistovy shellan představuje skvělý výběr hlavního hrdiny. Rehvenge je přitažlivý, okouzlující, vtipný, romantický a dokonce ovládá základy vaření. Naprosto ideální jedinec mužského pohlaví, ale všechno má své mouchy. V jeho případě znějí: drogový boss, pasák, sympath, zabiják. Ehlena je na první pohled milá, něžná, pracovitá. Jejím břemeno přestavuje otec trpící schizofrenií, vyhoštění z glymery a zničená pověst od ex-snoubence. Zasloužila by si prince na bílém koni, ale místo toho zaujme Rehva. Naštěstí pro něho by se Ehlena dala popsat slovy ocelová magnolie, a proto se rozvraceči jejich vztahu docela nadřou.

Tentokrát se autorce povedl zásah přímo na střed terče. Oba hlavní hrdinové jsou okouzlující a až na jisté detaily 😀 normální. Jejich žhavé vzájemné jiskření funguje naprosto přirozeně. Prostor dostaly staré známé postavy z předchozích dílů série i dvojice, jejímž osudem se bude zabývat příští díl.

Příběh se dobře čte, i když Pomstěný milenec značně tíží v ruce, protože se jedná o autorčin zatím nejdelší počin ze světa Bratrstva. Velice propracovaná pointa na téma: Na každého jednou dojde a život má perfektní smysl pro ironii.

Naprosto zasloužených pět hvězdiček. Knížka by si zasloužila vypilovanější překlad. Bezpečnostní dům a bezpečný dům opravdu není to samé. A také by nebyla ke škodě zajímavější obálka.

(Zdroj anotace a obrázku Baronet)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,57 (42 x)

Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..