NESPLNĚNÝ SLIB

Teresa MEDEIROS

V originále NOBODY`S DARLING

vydalo Domino 2003

Medeiros: Nesplněný slib Esmeralda prahne jedinou touhou – pomstít smrt milovaného bratra. Aby učinila spravedlnosti zadost, neváhá opustit civilizaci, vypravit se za poslední peníze do zapadlého novomexického městečka Calamity a postavit se proslulému banditovi Billymu Darlingovi. Když místní šerif odmítne Billyho zatknout, vezme Esmeralda právo do vlastních rukou. V zakouřeném saloonu namíří zbraň přímo na pistolníkovo proradné srdce… a vystřelí.

Když se zase probere, sedí ve vězeňské cele a Billy se sklání nad ní. Při pohledu do jeho šedozelených očí není pro Esmeraldu těžké uvěřit, že jejího bratra nezabil. A co může být logičtější, než požádat muže, který si z lovu na lidi učinil živobytí, aby jí pomohl ztraceného bratra najít?

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: a půl

Upřímně řečeno, tahle knížka mě příliš neoslovila a hlavní hrdinové mi k srdci nepřirostli:-( Zkrátka četla jsem od této autorky již lepší knížky.

Esmeralda je poněkud horkokrevná a zpočátku hnaná nenávistí k Billymu Darlingovi – údajnému lotrovi, který má mít svědomí smrt jejího bratra. Její setkání s Billym a se spravedlností nedopadne dle jejích představ a vše se zkomplikuje, když je Billy zraněn a Esmeraldě nezbývá než se s Billym a jeho bratry vydat k Billyho svérázné matce (no, jemná dáma to opravdu není), aby se tam uzdravil. Taky konečně Esmeralda uvěří, že její bratr není mrtvý, z čehož vyplývá, že Billy ho nezabil:-) Když se Billy uzdraví, nezbývá, než začít pátrat, kdepak ten hoch pobývá.

Bratr Esmeraldy se totiž vydal dělat „kariéru“ na poli banditském, aby si splnil svůj dětský sen, ale je to spíš takové banditské střevo, které nadělá kolem sebe víc škody než užitku. Esmeralda, když zjistí, čímž se chlapec živí a jak jí lhal, tak mu pěkně vyčiní, a to přímo před jeho kumpány.

No a ve vztahu k Billymu se Esmeralda nechá strhnout vášní, ale jak je obvyklé, pak se jejich cesty rozejdou, Esmeralda odjede a Billymu po čase dojde, že jí chce, tak se za ní spolu s bratry vypraví, aby ji nakonec získal. Závěr knihy mě přinutil strhnout půl hvězdy z průměru, protože na můj vkus to byl kýč:-(

(zdroj anotace www.tydenik-knihy.cz, zdroj obrázku www.kanzelsberger.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,64 (55 x)
Loading...

14 komentářů u „NESPLNĚNÝ SLIB

  1. Tak tahle knížka se mi taky líbila. Ten konec s divadlem byl sice trochu ujetý, ale nevzpomínám si, kdy naposledy jsem se u knížky tak nasmála.

  2. ja osobne si myslim, ze nebyt toho konca, tak si poviem, nic moc. Urcite lepsi priemer. 🙂

  3. no a ja sa pripájam k názoru tých, ktorým sa kniha páčila, mne to pripadalo vtipné a hrdinovia mi neliezli na nervy, jediný kto ma naštval bol jej brat, vôbec si jej námahu a lásku nezaslúžil – hňup

  4. Už jsem četla dávno a číst znovu určitě nebudu – pobavila mě snad jen ta fronta u vězení. Já totiž rádoby rázné hrdinky, které by nejraději navěky „utíraly zadky“ svým dospělým sourozencům fakt nemusím (toto chování odpouštím výhradně hrdinkám své oblíbenkyně A. Quick 🙂 )

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..