ZNOVUZROZENÝ MILENEC

J. R. WARD

v originále LOVER REBORN

vydal Baronet 2012

znovuzrozeny-milenecSoučasnost, USA

Anotace: 

Od smrti jeho shellan  už by v Tohrmentovi nikdo nepoznal toho upířího vůdce, jímž kdysi býval. Fyzicky sešlého a beznadějně zoufalého, se zlomeným srdcem ho přivádí zpět k Bratrstvu padlý anděl, který chce prospět především sám sobě. Teď znovu bojuje, nelítostný a pomstychtivý, nepřipravený čelit nové, jiné tragédii. 

Když Tohr začne ve snu vídat svou milovanou – uvězněnou ve studené, izolované zemi-nezemi daleko od klidu a míru Stínu – obrací se k andělovi s nadějí na záchranu té, kterou ztratil. Protože mu ale Lassiter říká, že se musí naučit milovat jinou, chce-li osvobodit svou dřívější družku, Tohr ví, že už jsou všichni předem odsouzeni…

Jenomže pak se mu začne dostávat pod kůži žena s temnou minulostí. Na pozadí běsnící války s bezduchými a s novým klanem upírů, který usiluje o trůn Slepého krále, potýká se Tohr se svou pohřbenou minulostí a velmi žhavou budoucností plnou vášně… ale dokáže popustit uzdu svému srdci a všechny osvobodit?

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: a půl

Desátý příběh ze série Bratrstvo černé dýky.

Tohrment, bojovník Bratrstva, býval spokojený muž. Po nocích likvidoval Bezduché a přes den spal po boku své milované shellan. Vlastně by se o něm dalo říct, že v celé té smečce bojovníků byl jediný opravdu normální. Ovšem jenom do chvíle, než jeho milovanou ženu zavraždili. Tohr na dlouhou dobu zmizel beze stopy. Po měsících ho Bratrstvo dostalo express doručeno padlým andělem, který si rozhodl zahrát na Tohrova andělíčka strážníčka. 

To opravdu napsala stejná autorka jako předchozí díly? Je docela těžké tomu věřit, protože Ward trošku ubrala na dějových linkách, ale hlavní zápletka patří zatím mezi nejslabší z celé série. Vedlejší děj se točí kolem Johna a Xhex, nového zájemce o místo drogového krále a Bastardů s jejich snahou podkopat Wrathův královský majestát. Vzájemně se všechny linky proplétají a čtenář jen čeká, co se semele dál. 

Tohrment si spokojeně a normálně žil, což byla mezi Bratrstvem docela vzácnost. Úplně to vypadá, jako kdyby J. R. Ward mrzelo, že Tohr nemá důvod navštěvovat psychologa, což razantně změnila. Romantická linka nesmí chybět, a proto se na scéně objevila Nijaká aka mamča Xhex. Jako správný truchlící vdovec by se Tohr neměl na jinou ženskou ani podívat. Hlubokou lásku Bratrů k jejich shellan všechny předchozí knihy zdůrazňovaly, tak bude muset být donucen…

Tohr a Nijaká mají společnou minulost, ale jejich vzájemná „romance“ skřípe asi jako nenamazané dveře ve strašidelném zámku a působí přirozeně asi jako dálnice na Sněžce. Nijaká rozhodně není sympatická hrdinka a jednoho napadá, jak taková pipina mohla zplodit osobnost jako je Xhex. Profesionální mučednice nejvyšší úrovně. Rozhodně neobstojí ani ve srovnání s Rehvovou matkou, s kterou se osud nemazlil, ale dokázala být alespoň milujícím rodičem dvojnásobnému otcovrahovi.

Znovuzrozený milenec zaslouží dvě hvězdičky a to přičiněním Xhex, Johna a Lassitera. Sebemrskačství není vůbec IN a Stvořitelku by měl někdo zažalovat za diskriminaci.

(Zdroj anotace vč. obrázku Baronet)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,63 (8 x)

Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..