EXTÁZE

Bertrice SMALL, Susan JOHNSON, Thea DEVINE,
Robin SCHONE

V originále CAPTIVATED,

vydalo Baronet 2003.

Small: Extaze

Anotace (www.baronet.cz):

V knize Extáze se Bertrice Small opět spojila se svými třemi kolegyněmi – Susan Johnson, Theou Devine a Robin Schone – předními americkými autorkami romantických příběhů, a z jejich spolupráce vznikla zajímavá sbírka obsahující čtyři romantické novely.

Dílo B. Small dalo celému souboru název. Odehrává se v mytickém městě Kava, kde vládnou ženy a muži hrají jen podřadnou roli. Vládkyně pak smí vykonávat svou funkci jen tak dlouho, dokud se nezamiluje, a současná královna Kalida už vládne déle než všechny její předchůdkyně. Kuplířka Zenaida proto přivede do městna jako otroka prince Dagona, který vyniká duchem i tělesnými přednostmi, a doufá, že konečně dojde ke změně vlády.

Novela Susan Johnson se jmenuje Spoutaný a odhodlaný a přenese čtenáře do Anglie roku 1889. Markýz z Crewe, proslulý zhýralec a svůdník, už je unaven svým způsobem života a rozhodne se strávit zbytek života v celibátu. Cestou na venkov je však přepaden a unesen a krásná neznámá mu sdělí, že má od svého manžela, balkánského prince Marka, rozkaz zplodit dítě. Markýz se postupem času dozvídá, že princezna Sofia nesouhlasila se svým úkolem dobrovolně a oba milenci spolu uprchnou.

Temné touhy je název novely spisovatelky They Devine. Drue Caledonová si musí z donusení vzít Courtlanda Summervilla, ačkoli miluje jiného. Její manžel si však dokáže získat nejen nejprve její pozornost, ale postupně i pravou lásku.

Robin Schone je v knize zastoupena novelou Dámská rozkoš. Vypráví o plukovníku Robertu Coallym, který při hledání úkrytu před bouří zabloudil do cizího domu. Jeho majitelka Abigail Wynfredová právě četla knihu plnou lásky a erotiky a zatoužila prožít něco takového doopravdy. Plukovník pak udělá všechno, co je v jeho silách, aby se jí zavděčil a její představy pomohl naplnit.

Svižně napsané příběhy upoutají romantickým a senzitivním pohledem na lásku, její radosti a strasti.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Bertrice Small: Extáze

Zenaida nejdříve netuší, že vybraný otrok, určený pro potěšení Kalidy, je sám princ Dagon z Aramasu. Přivede ho ke královně. Dagon mezitím spřádá plány na útěk do své země. Chce se pomstít svému bratrovi, který ho zradil a uchvátil pro sebe trůn. Kalida ho ale naprosto okouzlí, což funguje i naopak. Královna si ho opravdu vybere jako svého druha. Při volbě nové vládkyně si ale holubice podle tradice nevybere nějakou nevinnou pannu, ale usedne na hlavu Dagonovi. Vyplní se proroctví a nastane změna. Dagon se stává králem a Kalida jeho královnou.

Susan Johnson: Spoutaný a odhodlaný

Markýz po Sophii chce, aby se s manželem rozvedla. Marko ale drží její matku jako rukojmí. Jakmile Sophie zjistí, že její snaha nebyla marná, ač nerada, tajně markýze opustí a vrátí se do své země. Markýz ji hledá, ale marně. Po dvou letech se objeví stopa a markýzovi se podaří Sophii najít. Její manžel mezitím zemřel, takže jim ve štěstí nic nebrání 😀

Thea Devine: Temné touhy

Dru se sice líbí Gerard, ale její otec údajně dluží peníze Courtovi, a tak se za něj musí provdat. Po čase zjistí, že její otec nedlužil Courtovi, ale Gerardovi, který si brousil zuby jak na Drue, tak na plantáže její rodiny.

Robin Schone: Dámská rozkoš

Nic netrvá věčně. Bouře skončí a Abigail se probudí sama. Myslí si, že ji Robert opustil, tak si sbalí svoje věci a vrací se do Londýna. Chce se vdát za prvního muže, kterého ji rodina předhodí. Ovšem Robert byl jen chytit svého koně a když se vrátí a chce Abigail požádat o ruku, zjistí, že je jeho vyvolená pryč. Následuje ji tedy do Londýna, kde zjistí, že se Abigail za dva dny vdává za nejstaršího syna barona Tymese. Podaří se mu ale svatbu překazit a vše se v dobré obrátí.

Tato kniha každopádně není žádná pohádka pro děti. „Senzitivní pohled na lásku“ tam opravdu člověk nenajde. Vhodné pro osamělé manželky pro večerní zabavení 😳 😉 Nejvíce se mi asi líbil první příběh (Small, já vím, nebijte mě!), pak možná ten poslední od Schone. Johnson OK. Devine je opět děs běs 🙁

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,40 (25 x)
Loading...
O autorovi: mausi (13 článků)


Článek napsala mausi dne 9.7.2007 v 20:07 a je zařazený do rubriky DEVINE Thea *JOHNSON Susan *SCHONE Robin *SMALL Bertrice *Anglie někdy v 19. stol. *Romány opravdu s hvězdičkou. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “EXTÁZE”

  1. FialovyPuntik podotýká:

    Pri psani techto povidek asi neslo o moc jinych veci nez sex,nekdy to vypada i jako porno. Me tedy nejhorsi prisla druha od Johnson,i kdyz jinak nepise spatne.S tou Devine bych to tedy nevidela tak kriticky,hned po posledni povidce se mi libila nejvic.

  2. sayre podotýká:

    Mnóó, o lásce se toho člověk opravdu moc nedočte, zato v sexu se mohou neviňátka poučit 🙂 Nejvíce se mi líbila poslední povídka od R. Schone. Ostatní také nebyly špatné, až na Temné touhy od T. Devine, to na mě bylo už moc překombinované a také to svazování a postroje není můj šálek kávy ;))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*