SÍLA LÁSKY

Jude DEVERAUX, Margaret ALLISON, Stef Ann HOLM,
Mariah STEWART a Linda HOWARD

V originále UPON A MIDNIGHT CLEAR,

vydalo Domino 1999.

Deveraux a daląí: Síla lásky

Anotace (Domino, trochu jsem ji upravila):

Pět královen romantického žánru spojilo své síly, aby potěšily čtenářky kouzelnou atmosférou příběhů, jejichž hlavním tématem je láska.

Jude Deveraux nás seznámí s Kathryn, která prchá před lidskou záští do zapadlého městečka a přijímá práci guvernantky. Zůstane až do konce života odkázána jen na sebe, nebo se najde muž, který jí ukáže, jak velkou moc má láska? (Učitelka – TEACHER)

Maragaret Allison nám představí osamělou malířku Kim, která musí v krátké době vyřešit dva problémy. Najde znovu cestu ke svému nemocnému otci, který s ní před léty přerušil veškeré styky? A dokáže poslechnout hlas svého srdce, které ji táhne k muži, jenž znenadání vstoupil do jejího života? (Splněná přání – CHRISTMAS MAGIC)

V povídce z pera Stef Ann Holm neznámý dobrodinec vypíše v městečku prazvláštní soutěž s lákavou odměnou. Isabela a John, kteří si byli až do této chvíle zcela cizí, spojují své síly, aby zvítězili. Bude však výhra v soutěži to jediné, co svým rozhodnutím získají? (Vánoční cesmína – JOLLY HOLLY)

Hrdinové povídky Mariah Stewart se setkávají po dlouhých letech odloučení. V hloubi duše oba vědí, že se nikdy nepřestali milovat. Otevřou si však navzájem svá srdce? (Druhá šance – ONLY IN MY DREAMS)

Prostřednictvím Lindy Howard se ocitneme na horské chatě spolu s třicátnicí Hope, která před několika lety ovdověla. Když na dveře zabuší promrzlý muž, samozřejmě mu podá pomocnou ruku a velmi se s ním sblíží, ale pak se v rádiu ozve hlášení o uprchlém zločinci… Mohl by to být on, nebo jde jen o souhru náhod? (Bílé zatmění – WHITE OUT)

V každé povídce najdete hluboký lidský příběh o odvěké touze všech žen po lásce a štěstí. Nechejte se přesvědčit, že navzdory všem trablům může mít dobrý konec i zdánlivě neřešitelná situace. Těchto pět příběhů vás naplní nadějí a jistě se k nim budete rádi vracet.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dneska bylo příšerné vedro… tak jsem se opět vrhla na čtení vánočních příběhů. Kolem poledne jsem s chutí četla Bílé zatmění, protože tam jeden z hlavních hrdinů málem umrzne ve sněhové vánici.

A celkový závěrečný dojem z této kompilace: jsem trochu zklamaná, protože historický je jeden, respektive dva, ale ten druhý je z roku 1900 a vyskytuje se tam sprosté slovo „automobil“. Dále – všechny jsou z Ameriky. Zásahy nadpřirozených bytostí v tomto případě promíjím, respektive naopak vítám.

Anotace trochu přehání o uměleckých, zážitkových a dalších hodnotách těchto miniděl.

A teď jednotlivě:

Učitelka:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: – první příběh je historický. Kathryn uteče z Irska poté, co ji její milý znásilnil a pak nechal s dítětem v bříšku. I když nakonec se dozvíme, že to bylo maličko jinak. Ale to není podstatné, důležité je, že její svůdník je z bohaté a mocné irské rodiny O´Connorových, která zapříčiní, že ji honí lovci odměn po celém americkém kontinentě. A jak tuhle zapeklitou situaci vyřešit? Jedině tím, že získá srdce jiného člena mocné a bohaté rodiny, tentokrát Jordanových, Colea. Příběh mě nijak zvlášť nezaujal. Navíc Coleův syn, kterého má Kathryn za úkol převychovat, vykazuje všechny znaky chování zanedbávaného dítěte, načež posléze zjistíme, že seCole svému i Kathryninu synovi velmi věnuje a je skvělý táta…

Splněná přání:mrgreen: :mrgreen: – o čem to je: dcera skvělého kardiochirurga se po rozvodu rodičů odstěhuje s matkou, a otec s nimi z trucu přeruší veškeré styky. Když ale před vánoci u Kim zvoní telefon, že její otec leží ve vážném stavu v nemocnici, neváhá a přijede za ním. Tak se seznámí s otcovým kolegou a momentálně i jeho operatérem, přeskočí jiskra a je průšvih. Hrozí totiž nebezpečí, že Kim by s Tonym měla úplně stejně nešťastné manželství jako její matka s otcem. Navíc otec by jejich případným vztahem rozhodně nadšený nebyl. I když ono se mu pak rozleží v hlavě. A tak dostane Kim nakonec odříkaného chleba největší krajíc. I když asi spolu žili šťastně až do smrti… Příběh by slušel nakladatelství Harlequin, tam by zapadl do řady lékařské romance a ničím nevybočil. Nic moc.

Vánoční cesmína:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: – druhý jakože historický příběh, to je ten z roku 1900. Máme tu tajemnou postavu Bellamyho Nicklause, který vypíše soutěž o „mnohem víc, než si kdo dokáže představit“ pro nejlepšího sběrače bobulí cesmíny na ozdobení vánočního stromku. Celé městečko Limonero zachvátí bobulová horečka, protože si všichni myslí, že hlavní cenou je blíže neurčená hromada peněz. Tahle vidina sblíží i naše hrdiny Johna Wolcota a Isabelu Burcheovou, pokud by totiž vyhráli, mohli by se pustit do splnění svých snů a konečně mít nějakou uspokojivou existenci. Jak už to bývá, nakonec zjistí, že k tomu vlastně výhru nepotřebují, stačí když budou mít jeden druhého. Tenhle příběh mě oslovil nejvíc, bavila jsem se u něj. I když ze začátku jsem měla velké obavy, on místní pijan a ztracená existence a ona místní bláznivka. Ale nakonec se to vyvrbí a dokonce se tu asi objeví i nadpřirozené bytosti, konkrétně tedy St. Nicholas nebo Santa Claus, který z těch dvou to byl, to nevím, protože překladatelka pohotově přeložila jako Ježíška. Akorát jí pak do toho neštymovali sobi a skřítci, takže soudím, že to byl pan svatý Claus.

Druhá šance:mrgreen: :mrgreen: – zase takový dost paperbackový příběh. Milují se už od dětských let a už v jejích sedmnácti vědí, že jsou jeden pro druhého stvořeni. Rodiče s tím kupodivu nesouhlasí, a tak se rozhodnou spolu utéct. Jenže jak pak zjistíte, došlo k informačnímu šumu ohledně místa jejich schůzky a náhle je po lásce. Když se po dvanácti letech znovu setkají, svede Quin a Caleba dohromady duch Quininy babičky a tajmená zuřivá bouře. A bim bam – už si to mažou k oltáři. Za mládence jim půjdou Caleovi dva čtyřletí synci. Přečetla jsem a necítím zatím potřebu se k tomu někdy vracet.

Bílé zatmění:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: – tohle bylo docela fajn počteníčko. A taky trochu thriller. Hope, jak už je psáno v anotaci, zachrání před umrznutím záhadného poutníka vánicí, pěkného fešáka. Jak asi tušíte, na rozmrazování zmrzlých poutníků je nejefektivnější použít vlastního tělesného tepla, tudíž spolu skončí v milostném objetí ještě před tím, než si navzájem prozradí svoje jména, o výsledku testu na HIV nemluvě. A na to se Hope z rádia dozví, že z havarovaného transportu utekli dokonce hned tři vězňové. Kdo je tedy Price? Policista? Šerifův zástupce? Nebezpečný zločinec? Nespravedlivě odsouzený a osudem pronásledovaný čestný muž? To vám neprozradím, přečtěte si to sami. Ale v horkém létě mě líčení sněhové vánice velmi osvěžilo. A taky se mi moc líbilo, jak autorka popisovala duševní pochody třetí hlavní postavy, což byl zlatý retriever Zvonek. 🙂 A úplně nakonec hlavní hrdinka prokáže, že není žádná bezmocná chudinka, ale žena činu a poradí si s celou situací nadmíru rozumně, samostatně a bravurně.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,36 (11 x)
Loading...
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


KOUPIT KNIHU

Akce:E-KNIHY Jude Deveraux za skvělé ceny.

Článek napsala Renka dne 20.7.2007 v 21:32 a je zařazený do rubriky ALLISON Margaret *DEVERAUX Jude *HOLM Stef Ann *HOWARD Linda *Amerika. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*