RYTÍŘ OHNĚ

Shannon DRAKE

V originále KNIGHT OF FIRE,

vydalo Domino 2001 a 2007.

Drake: Rytíř ohněAnotace (www.domino.cz):

Anglie, 1086.

Romantický a napínavý román z Anglie v 11. století, v němž autorka nezůstává nic dlužná své pověsti výjimečně dobré vypravěčky. Rytíř ohně je příběh o boji lásky a nenávisti, vášně a krutosti.
Normandský nájezdník Bret D´Anlou pomocí něžných slůvek a smyslných polibků vítězí nad krásnou a vyzývavou saskou princeznou Allorou. Ona sice ví, že podléhá milostným kličkám nepřítele, ale nedokáže tak krásnému muži odolat.
Avšak v děsivém příboji války mezi Normany a Sasy musí být jedna z lásek obětována – buď království, které urozená Allora tolik miluje…, nebo nádherný nepřítel, jehož jediný dotek v ní vzněcuje plameny vášně.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Příběh vychází dotiskem PRÁVĚ DNES a navazuje na Princeznu ohně – příběh Bretových rodičů, Fallon a Alarica.

Osobně se mi moc nelíbil dramatický začátek, hrdinka tu stojí na hranic a chroští už hoří… Brrr! …načež se vrátíme do minulosti.

Král Vilém Dobyvatel si nárokuje Allořin domov jako državu Anglie a tudíž pod pohrůžkou popravy Allořina strýce ji nechá provdat za svého oblíbence z rodu d’Anlou. Alloře se to pochopitelně nelíbí. Vede proti svému muži válku, a to doslova, za mohutné podpory sobeckého a zlého strýce. Ale krasavec Bret si ji podrobí a nakonec Allora sama pozná, že chce ctít sliby dané v kostele před Bohem, nikoliv před nenávistnými lidmi z klanu, který nemá čest. Což ji ale bohužel dostane na onu hořící hranici. Knížka je jinak celkem zábavná. Ovšem záchrana milé Allory mi přišla tak neuvěřitelná, tak přitažená za vlasy a v tak poslední chvíli, že s ohledem na mé pocuchané nervy strhávám hvězdu.

Také se nám tu hrdinka nevyhne nemilému obřadu ukládání novomanželů na lože, naštěstí díky zásahu krále není obřad dotažen až do úplného věřejného konce…

A samotný král Vilém se tu dožije svého smutného konce. Všichni prevíti jsou potrestáni a můžeme číst něco dalšího.

A ještě jedna kritiská poznámka, Bret má mít tmavé vlasy, jestli jsem to pochopila, tak poměrně dlouhé a Allora má zase vzhled krásky zlatovlásky. No a teď se pozorně podívejte na obal knížky… to nesouhlasí, že?

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,27 (52 x)
Loading...

19 komentářů u „RYTÍŘ OHNĚ

  1. NO popravdě s touhle knihou jsem trochu bojovala, několikrát jsem si ji vzala a po přečtení první kapitoly, ji zase odložila, nyní jsem ji ale konečně přečtetla.První kapitolu rychle přelouskala a pak se nachala unášet úžasným příběhem.Fakt krásné, miluji příběhy kdy kniha není jen o dobívání a odmítání, tím nemyslím boje na poli lásky.
    Prostě pro mě čtyři hvězdičky a to snižuji jeden kvůli tomu odpornému začátku, který mě tolikrát odradil o té knihy.

  2. Super příběh, stejně jako Princezna ohně – má nejoblíbenější, kterou jsem četla snad třikrát!

  3. pro me ma tahle knizka jedinou chybu a to konec… protoze to potrestani vsehcn zlosynu a vitezstvi dobra mi prislo trosku prehnany… jinak S.D. jako spisovatelku zboznuju a zas tak kriticky bych jeji knizky nevidela

  4. Nejdřív se mi do této knížky nechtělo, ale nakonec jsem ráda, že jsem si jí přečetla. Bylo to strašně pěkný a hrozně mě chytla. Určitě si jí přečtu znova.

  5. asi moje nejoblíbenější knížka od shannon drake, ale možná je to tím, že to byla moje první knížka od této autorky

  6. Mě tahle kniha přišla trochu moc překombinovaná, stejně jako Princezna ohně. Na mě těch nedorozumění a záchran na poslední chvíli bylo trochu moc, ale ocenila jsem aspoň realističtější zobrazení doby (než bývá u jiných spsovatelek zvykem). Nejsem nadšená, když ženy někdo bije či jim jinak ubližuje, ale realita té doby si to bohužel žádá.

  7. Pocahontas: Stačí napsat mail, a oni ti ji pošlou a asi budou posílat, pravidelně. Já ji dostávám 2x 🙂

  8. Diky za odpoved. A kdyz uz vam to razeni tak dobre jde mohla bych se jeste zeptat, jestli nevite, odkud by se dal sehnat ediční plán domina. Vim že je to i na jejich stránkách, ale mně spíš jde o takovou tu brožuru. Jestli to třeba nejde nějak objednat…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..