Laura LEE GUHRKE

laura-lee-guhrkeLaura Lee Guhrke není jednou z těch autorek, co už odmalička věděly, že chtějí být spisovatelkou. Laura nejdříve chtěla být mořskou bioložkou a studovat leguány na Galapágách. Jenže když na střední škole pitvala svou první (a rovněž i poslední) žábu, usoudila, že bude lepší svou budoucnost směřovat jinam.

No a když jí učitelka angličtiny řekla, že z ní nikdy spisovatelka nebude, Laura se zapřisáhla, že jí dokáže opak. Nejdřív však Laura usoudila, že bude lepší něco vystudovat a najít si výdělečné zaměstnání, než se naplno vrhne na psaní. A tak vystudovala obchod a sedm let se věnovala mj. reklamě, práci ve stavební firmě a cateringu, než dozrál čas na změnu oboru – psaní na plný úvazek. Svůj první román Laura napsala v roce 1991, poprvé publikovala své dílo v roce 1994 a v současné době má na kontě skoro dvě desítky knih. Její román Conor’s Way v roce 1997 získal cenu v RITA Awards jako nejlepší historická romance.

Laura miluje psaní historických romancí a vždycky si přála mít stroj času a takto cestovat. A historické romance jí umožňují aspoň imaginárně v čase cestovat, prožívat vzrušení a dobrodružství se svými hrdiny v jejich době, a to vše aniž by sama musela opustit domov a vymoženosti moderní doby jako např. myčku nádobí a kabelovou televizi.  🙂

Laura žije v Eagle, Idaho, USA a ve volném čase věnuje lyžování, muškaření a wakeboardingu.

Její webovky můžete navštívit zde.

U nás vyšlo:

Série Kronika neprovdaných dam:

(zdroj bia volně
http://authors.simonandschuster.com/Laura-Lee-Guhrke/1230256/biography a  http://www.lauraleeguhrke.com, vč. obrázku)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..