Madeleine BRENT

vlastním jménem Peter O’Donnell

brent-madeleine-odonnell-peter.jpgMadeleine Brent. Toto jméno bylo poměrně dlouho zahaleno tajemstvím. Ještě v r. 1999 uvádí naše nakladatelství Euromedia Group :

„Madeleine Brentová žije v Anglii, nikdo ale přesně neví, která známá spisovatelka se pod tímto pseudonymem skrývá. Prozradila jen, že je dcerou slavného novináře a sama byla žurnalistkou.“

No, nyní už víme pravdu. Tato „dcera“ slavného novináře je ve skutečnosti chlap!

Takže : autor se jmenuje Peter O’Donnell a je to už docela stařík (nar.11. dubna 1920). Pod svým jménem dlouho psal akční komiksy, které vycházely v londýnských novinách. Hlavní hrdinka byla „tvrdá“, všestranně nadaná dívka a špiónka Modesty Blaise a pomáhal jí přítel poručík Willie Garwin. Pro velkou oblibu pak v šedesátých letech tyto příběhy byly sepsány knižně, a pak už následovaly další a další.
Do dneška bylo vydáno o Modesty 13 knih.

Ale vraťme se k Madeleine Brent. Tímto jménem byl poprvé podepsán román Tregaron’s Daughter, který vyšel v r.1971. Těžko říci, proč autor použil pseudonym ženy, možná proto, že od komiksů k historickým románům určeným spíše ženám je docela dlouhý skok a on v tomto žánru nechtěl být s komiksy spojován.

Pod jménem Brent vyšly tyto romány :

Tregaron’s Daughter (1971)
* Tregaronova dcera (1994)
Moonraker’s Bride (1973) * Nevěsta pro Moonrakers (1993)
Stranger At Wildings (1976)
(prý totéž co Kirkby’s Changeling)
*
Kirkby’s Changeling (1977)
* Podvržené dítě (2004)
Merlin’s Keep (1977)
* Ostříží panství(1994)
The Capricorn Stone (1979) * Skála Kozoroha (1998)
The Long Masquerade (1981)
* Prokletí minulosti (1998)
A Heritage of Shadows (1984) * Dědictví stínů (1995)
Stormswift (1985) * Nemravná bohyně (1999)
Golden Urchin (1986) * Bílá žena (2003)

PS Peter O’Donnell zemřel dne 4. května 2010 v Brightonu, Sussex, Velká Británie, a to ve věku úctyhodných 90ti let.

O autorovi: jahu (216 článků)


Článek napsala jahu dne 4.7.2007 v 22:09 a je zařazený do rubriky BRENT Madeleine *AUTORKY(ři) knížek. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “Madeleine BRENT”

 1. Pavlína Schejbalová podotýká:

  Dědictví stínů jsem nečetla, ale určitě to udělám. Četla jsem už několikrát „její“ Ostříží panství, to je moje srdcovka – všem doporučuju.

 2. Zdenka podotýká:

  Knížku dědictví stínu jsem dostala,natolik mě zaujala,že jsem musela sehnat všechny knihy od Madelain,je to moje srdeční záležitost všechny jsou krásné,napínavé,nejlepší,škoda,že jich není víc 🙁

 3. katka podotýká:

  mam precitanu Tregaronovu dceru a Ostrizi panstvi a poviem vam: waaau, uz davno som necitala nieco tak skvele, dej ma vcucol hned od zaciatku a pustil az na konci. Obidve knizky su uchvatne 🙂 takze autora od dnes radim k mojim top. Len skoda, ze u nas nevysli, a asi sa ani nedockam. 🙁 Inac, nemate nahodou niekto ako eknihu nevesta pro moonrakers, popripade bilou zenu, nemravni bohyni alebo dedictvi stinu? tieto mi totiz este chybaju, stavam sa zavislaaa 😀

 4. lucka podotýká:

  dedictvi stinu je najsmutnejsia kniha, ktoru som tu citala…

 5. IVOC podotýká:

  mě se na jeho knížkách moc líbí, že jeho hrdinky jsou opravdu silné ženy. dějí se jim hnusný věci, ale oni se nelitujou, nevzdychají a nečekají, až je nějaký bílý rytíř zachrání. to je tak příjemná změna proti většině romancí. tyhle knihy mužu, kdykoli.

 6. Summer podotýká:

  Knížky od tohoto spisovatele/spisovatelky jsou hrozně zajímavé, ani mi nevadilo, že vášeň v jeho knížkách chybí, protože zápletka příběhu to bohatě vynahradí. Můžu jedině vřele doporučit.. Škoda jen, že Ikar se zatím nerozhoupal k tomu, aby vydal dotisky..Mám od něj všechny knížky, ale Bílou ženu, ne a ne sehnat…-(

 7. hanca podotýká:

  Tak Nemravnou bohyni jsem neustála. Jsem se zamilovala do Kásima a oni mně ho sprostě zastřelili. To není fér.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*