OHEŇ A DÉŠŤ

Elizabeth LOWELL

v originále FIRE AND RAIN

vydal Baronet 2012

ohen-a-destSoučasnost, USA

Anotace: 

Luke MacKenzie, majitel nejdivočejšího a nejosamělejšího ranče na téhle straně Skalnatých hor, neviděl Carlu McQueenovou už tři roky. Naposled tenkrát, když malou sestřičku svého nejlepšího přítele vyhodil z ranče Rocking M a ze svého života – a domníval se, že navěky… Teď se Carla vrátila, půvabnější a ještě víc žádoucí než v jeho žhavých vzpomínkách. Luke však ví, že nikdy nesmí podlehnout běsnící touze učinit ji svou ženou. Složil totiž kdysi dávno slib – který je odhodlán dodržet – že se do Carly McQueenové nikdy nezamiluje. Ať si po ní jeho tělo a duše touží sebevíc…

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Luke MacKenzie neměl příliš šťastné dětství, protože jeho matka se z těžkého života na ranči „zbláznila“, její rodina ji i s malou dcerkou a Lukovými sestřenicemi odvezla do města a jeho otec se posléze upil k smrti. Luke už ženy ze své rodiny neviděl. Na základě rodinných zkušeností dojde Luke k závěru, že život na Rocking M není nic pro ženy, a proto se nechce oženit. Hlavně nechce, aby ho přitahovala Carla. Luke, Carla a její bratr Cash spolu strávili mnoho společného času, jenže z dětského věku dávno vyrostli a osmnáctiletá Carla vyznala Lukovi svojí lásku a on to vzal hodně špatně. Ponížil ji, ale ona do něho stejně zůstala zamilovaná. Uběhly tři roky a Carla s Lukem se potkávají u Cashe. Na základě prohry partie v pokeru musí Carla strávit celé léto na ranči a dělat hospodyni Lukovi a jeho lidem. Carla plánuje, že se do ní Luke konečně zamiluje nebo ji to definitivně vyléčí z jejího poblouznění.

Carle McQuenové je jednadvacet, právě ukončila vysokoškolská studia a než se pustí za dalším vzděláním, tak si plánuje menší archeologické dobrodružství se svým bratrem. Už od šestnácti let je bratrův nejlepší kamarád Luke její velkou láskou. Carla by se dala označit jako naivní a nezkušená, ale zároveň tvrdohlavá a houževnatá. Na Lukovi zanechal odchod jeho matky hluboké šrámy. Na jednu stranu sice ženská část rodiny zmizela z ranče, ale on žádnou závratnou iniciativu později neprojevil, aby vztah obnovil. Utápí s v komplikované historii své rodiny, kdy měly ženy jeho předků velký problém vypořádat se s životem na ranči. Někdo mu zřejmě zapomněl vysvětlit, že ne každá ženská touží po hromadě kamarádek a každodenním vymetání obchodů. Obzvlášť, když doba a civilizace pokročily. A sám Luke zrovna neoplývá milou povahou, ale dokáže být příšerně panovačný, vzteklý a hrubý.

Nevinný kvítek a drsný kovboj. Samozřejmě nechybí ani nejlepší kamarádi s dohazovačskými sklony. Objeví se i osvědčená teorie, že nejlepší cesta k srdci muže je skrz jeho žaludek. Velmi komorní příběh s minimálním množstvím vedlejších postav. Příběh vyprávěný ve třetí osobě je přiměřeně rozložen mezi Carlu i Luka. Autorka šetří atmosférou ranče, nekonečných stád i drsným kovbojským životem.

Oheň a déšť je průměrná chuťovka s necelými sto osmdesáti stránkami, kde se nestane nic neočekávaného. Samozřejmě nechybí spousta romantiky, potlačované sexuální flustraci i klišoidní závěr. Příjemně zažene nudu, ale nezanechá hlubší stopy.

(Obrázek vč. anotace Baronet)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,00 (9 x)

Loading...
O autorovi: Kometa (111 článků)

Jsem jedna z pozdějších přírůstků na RČK. Čtu velmi pestrý žánrový mix, ale tady se věnuji recenzím na romance ze současnosti, městskou fantasy a paranormální romance. Občas přihodím i erotiku nebo historickou romanci.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala Kometa dne 26.4.2014 v 9:34 a je zařazený do rubriky LOWELL Elizabeth *Amerika *Romance ze současnosti. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*