SMLUVENÝ SŇATEK

Jo BEVERLEY

V originále AN ARRANGED MARRIAGE,

vydalo Domino 2007.

Beverley: Smluvený sňatekAnotace:

Anglie, 1814.

Eleanor Chivenhamová svému podlému bratrovi nikdy nedůvěřovala, ale jeho poslední skutek ji přesto šokoval: ze zištných důvodů ji vydával za dívku lehkých mravů. Eleanor se proti své vůli ocitla v loži mocného hraběte, čímž si pošramotila pověst i slibné vyhlídky do budoucna. Potupená dívka proto svolí k narychlo smluvenému sňatku se záhadným Nicholasem Delaneyem. Za normálních okolností by si na šarmantního šlechtice nedovolila ani pomyslet, a teď se stala jeho ženou! Je si ovšem vědoma, že uzavřeli sňatek z rozumu, a tak se snaží nemyslet na jeho půvabnou francouzskou milenku. Jak dlouho ale dokáže odolávat Nicholasovu šarmu a svým probuzeným touhám? Nicholas se v zájmu rodinné cti oženil s dámou, která ani vzdáleně nesplňovala jeho představy. Je rozhodnut držet Eleanor v ústraní, alespoň dokud se mu nepodaří splnit tajný úkol, jenž mu uložil anglický král. Avšak Eleanořin půvab a nezdolnost jsou příliš silným pokušením i pro muže, který v záležitostech lásky platí za jednoho z nejzkušenějších…

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Vyhlašuji Eleanor za světici roku 1814. Nejen že tolerantně snese záměnu nechtěného sexuálního partnera za jeho bratra, identické dvojče, ale ještě mu několik měsíců chápavě trpí milenku, aniž se pokusí ho pokusí nějakým nesmírně bolestivým způsobem sprovodit ze světa.

K anotaci mám spoustu výhrad, protože je v několika bodech zavádějící. Takže o co jde, „mocný hrabě“ je nucen předvést na Eleanor, že není na chlapečky, to by jej totiž zničilo. Eleanor namluví, že za ten ošklivý čin je zodpovědné jeho dvojče, a Nicholase zase přiměje, aby si zneuctěnou dívku vzal. Ač v jednom městě a v jednom domě, snaží se od své manželky, se kterou je ovšem celkem spokojen (aby ne!), držet co nejdál, protože v jiné dámské posteli zabraňuje návratu Napoleona na trůn.

Zbytek si přečtěte, víc prozrazovat nebudu, protože by to mohlo pokazit zážitek z četby. Nicméně zápletka s překvapivou pointou mi přišla až moc překombinovaná. Příběh se mi sice příliš nelíbil, ale i přes některé nudnější pasáže je psaný celkem poutavě. JB je dobrá vypravěčka. Celkově je knížka asi takový standard v tomhle žánru.

Moc se mi líbila obálka, taková příjemně snová kombinace barev a impresionistická kresba vás přímo zve do světa snů a fantazie…

(knihy.abz.cz, obrázek: www.dominoknihy.cz)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,00 (42 x)
Loading...

11 komentářů u „SMLUVENÝ SŇATEK

  1. tahle kniha mě strašně zklamala a tak u mě klesla i samotná jo. V téhle knize udělala z hrdinky totalni slepici bez mozku. Je to strašna blbost a ještě když uvedeme fakt že snim byla v kontaktu tak málo že by se to dalo napsat do jedné kapitoly. Takhle ponižující a bez rozumu knihu jsem ještě nečetla……..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..