MARKÝZŮV DĚDIC

Johanna LINDSEYová

V originále THE HEIR,

vydalo Ikar Euromedia Group 2002.

Lindsey: Markýzův dědic

Anotace:

(zdoj vč. obrázku - Ikar)

Mužný, čestný, ale poněkud horkokrevný Duncan Mac Tavish se nedlouho po dosažení plnoletosti dozvídá, že podle dohody, kterou kdysi uzavřeli jeho dávno zesnulí rodiče, musí opustit milovanou skotskou vysočinu a přesídlit k anglickému prapředkovi, kterého vůbec nezná. A kromě toho na něho v Anglii čeká další překvapení: nevěsta – oslnivě krásná, ale domýšlivá intrikánka Ophelie.

Zároveň mu však do cesty vstoupí milá a vtipná Sabrina se šeříkovýma očima. Oběma mladým lidem jsou cizí intriky a pomluvy, jež vládnou na šlechtickém dvoře, ale musejí se s touto skutečností naučit žít. A jejich vzájemné sympatie a přátelství se postupně mění v lásku.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Knížku jsem získala poměrně nedávno velmi šťastnou náhodou. Ovšem při smutné události – při zavírání a výprodeji jednoho knihkupectví. Ale velmi mě potěšilo získat takový poklad za pár korunek. Prý je tuhle knížku jinak problém sehnat.

Líbila se mi. Natolik, že i při druhém čtení jsem značně přetáhla večerku a tudíž ráno zaspala.

Máme tu několik hašteřivých párů: dvě Sabrininy tetičky, dva Duncanovy dědečky a pak intrikářskou Ophelii a v neposlední řadě šarmantního dědice vévodského titulu – Raphaela. Navíc Sabrina je díky nešťastné minulosti své rodiny považována za ženu se sklonem k sebevraždám, tudíž pro manželství nevhodná. S tím vším se nám hrdinové budou prát.

Celá knížka je ztělesněním přísloví „Sedávej panenko v koutě, budeš-li hodná, najdou tě“. Ovšem Sabrinu našli a ona dokázala svou milou a veselou povahou porazit i opravdu příšernou Ophelii. O to víc mě mrzí, že JL napsala knížku The Devil Who Tamed Her, kde líčí příběh Ophelie a Raphalea. Podle mě si sympatického dědice vévodkého titulu nezasloužila, ale možná, že až knížka dorazí do Čech, změním na Ophelii názor. Pokud se v ní taky změní :-)*.

Děj Markýzova dědice projde několika zvraty, že do poslední chvíle nevíte, jestli se ti dva fakt vezmou. Některé zvraty jsou téměř infarktové. Ale užijte si je, asi nic nepokazím, když prozradím, že nakonec to dopadne všechno dobře.

A co říkáte na obálku? Obrázek ujde, i když popisu hrdinů moc neodpovídá. Sabrina má být hezky oblá a my vidíme vychrtlici. Ale převládající kombinace barev oranžové a hnědé mi moc atraktivní nepřijde.

* 20.12.2008: Knížka vyšla v prosinci 2008 pod názvem Zkrocená láskou, názor jsem nezměnila…

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,90 (61 x)
Loading...

10 komentářů u „MARKÝZŮV DĚDIC

  1. Ale jo, 4 hvězdičky…pobavila, ačkoliv mi Sabrina zase tak strašně vtipná nepřipadala. Nicméně ty zvraty byly supr, aspoň jsem se vždycky těšila na další ukradenou chvilku s knížkou.

  2. Absolutně jsm si tuhle knihu zamilovala. Prostě krása, jen jsem začala velmi nenávidět Ophelii, takže vůbec nevím jestli někdy v budoucnu šáhnu po Zkrocené láskou. Snad až trochu vychladnu, protože nyní bych ji rozhodně nějaké „štasně až navěky“ nepřála. Ale jinak všechno ostatní prostě krásné. Zamilovala jsem si oba dědečky. Prostě nádhera.

  3. Rózi, Hano: Už dávno tomu, letmo jsem nahlédla do Něžného válečníka a přečetla pár odstavců. V mém oblíbeném knihkupectví tam na to mají kanapíčko. No a usoudila jsem, že do toho teda nejdu…

  4. Markýzův dědic patří k těm lepším od J.L., musím se přidat k názoru Rozi, – Něžný válečník byl zatím největší mínus,nebo lépe řečeno úlet..

  5. takže jsem dala nelíbyla a klidně se k tomu přiznám. Jedíné nadchnutí bylo kdyř k hrdince lezl oknem a musel hledat žebřík a pak ty vonící boty u krbu.

  6. Rózi: středy jsem schválně nedala, musíte se rozhodnout zda se knížka spíš líbí, nebo spíš nelíbí. To bychom měly tolik středových odpovědí, že by nám šla hlava kolem (psychologicky vyzkoumáno).Výsledek hlasování všech čtenářů by měl pak být odrazem názoru čtenářské obce :-)Jak vidíš na výsledku, tahle knížka se zatím líbí jen z 37%.RÓZI, MOC OCENÍM, KDYŽ SE ROZHODNEŠ PRO JEDNU Z TĚCHTO DVOU ODPOVĚDÍ. A neboj se klidně dát „nelíbila“, nikdo se nedozví, žes to byla ty a myslím, že je to tak mnohem objektivnější.

  7. Mě taky moc nenadchla. Má o hodně moc lepších knih. Ale nejhorší není to je Něžný válečník (zatím). Jo a nedala jsem žádnej bod protože se mě ani nelíbila a ani líbila chtělo by to střed.

  8. Není zlá alebo podľa mňa ani nijako výnimočná. Povedala by som skôr slabší priemer. Proste ma neoslovila. /Môj názor/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..