ROMANCE U MOŘE

Jane AUSTENová a Marie DOBBSová

V originále SANDITON,

vydalo X-Egem 1999, Daranus 2009 (jako SANDITON).

Austen & Dobbs: Romance u mořeAusten: Sanditon 2009Anotace:

Román líčí příhody bystré mladé dámy Charlotty Heywoodové na návštěvě u nových přátel v přímořském letovisku Sanditonu. Charlotta zpočátku pouze s nadhledem sleduje pokusy jiných mladých lidí a baví se slabůstkami svých hostilelů a jejich příbuzných, avšak i na ni čeká past v podobě přitažlivého mladého muže. Než si stačí uvědomit, že přestává být nezaujatou pozorovatelkou, je zamilovaná až po uši. Marně? Nejistota a napětí trvají až do posledních stránek příběhu plného nečekaných zvratů a odhalení – zejména v posledních kapitolách.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kutaje v bazarových knihách, objevila jsem ještě jednu knížku, kde je jako autorka uvedená Jane Austen. Pravdou ovšem je, že za příběh spíš vděčíme spoluautorce. Na tomhle románu Jane Austen pracovala těsně před svou smrtí a stihla napsat jen jedenáct kapitol. Zbytku se ujala Marie Dobbsová, která se narodila o víc než sto let později, než Jane Austen.

J.A. vlastně stihla nastínit povahy jednotlivých postav a zvládla ještě příjezd Sindneyho Parkera do Sanditonu, zápletky a příběhu se pokud vím pak cele ujala MD. Pravda, myslím, že JA by nezvolila tak dramatické situace jako je třeba únos, ale jinak si myslím, že na rozepsané dílko navázala pěkně. Čtěte.

P.S.:Budu moc ráda, když mi do komentářů připíšete svoje postřehy z téhle knížky.

(zdroj anotace vč. obrázku: X-Egem)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,66 (47 x)
Loading...

10 komentářů u „ROMANCE U MOŘE

 1. Skvěla kniha .. ostatně jako všechny od Jane Austen. 🙂 Čtu ji po nějaké době po druhé, ale opět mě baví. 😉

 2. Tak to jsou skvělé zprávy, zapíšu si to do kalendáře a ty peníze u tohoto titulu ráda obětuji:)

 3. Znovu vyjde 15.2.2009 pod názvem Sanditon! Bohužel cena bude v knihkupectvích pravděpodobně 299 Kč.

 4. tuhle knížku úplně zbožňuju.. poprvé jsem jí přečetla právě díky jménu Jane Austenové na obálce protože knkhy od Austenové miluji… Je to skvělá knížka četla sem jí několikrát …. Moc jsem se u ní pobavila …

 5. Wow! Takže je tato kniha dostupná i v čechách, v češtině? Nikdy jsem o ní předtím neslyšela 🙁

 6. Na tuhle knížku jsem narazila úplnou náhodou, když jsem se v knihovně rozhlížela po něčem na čtení. Tehdy jsem si ji půjčila hlavně z důvodu, že jsem na obálce viděla jméno Jane Austenová, a tuhle autorku naprosto zbožňuju. Při otevření jsem sice zjistila, že JA se na knize podílela pouze ze začátku a nestihla ji dopsat, ale s o to větší zvědavostí jsem se začetla. Musím ale říct, že mě kniha příjemně překvapila a zaujala hned na začátku. Zápletka je zvláště ke konci trochu bouřlivější, než by se zdálo vzhledem k poklidnému ději, ale i tak ráda hodnotím tuto knihu pěti hvězdičkami.

 7. je to pekne knizka. a anpinava naozaj az do konca. ale vidiet, ze ju nedopisala jane austen. skoda, ze sa nikdy nedozvieme, ako to malo byt podla nej… :-(((

 8. tak som sa do nej pustila aj ja. uz som v casti, ktora je dopisana m.dobbsovou a mysim, ze rozdiel tam citit. snad to nebude sklamanim. ale zaciatok bol ako vzdy super. krasne opisane a vystihnute postavy. skoda len, ze sa nikdy nedozvieme, ako to malo skoncit podla jane austen… :-(((

 9. Po marném shánění po inzerátech, jsem si tuto knížku alespoň rezervovala v knihovně a s opravdu těžkým srdcem jí tam budu muset vrátit.
  Můj velký zájem kromě vtipného a poutavého popisu soužití svérázné skupinky lidí v přímořském letovisku, vzbudily koupací kabinky-marně jsem se pokoušela najít na netu nějaké dobové foto 🙁 Jinak jsem se opravdu při čtení dobře bavila- a i závěr slavného únosu mne přijemně pobavil – 5 hvězdiček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..