VÝCHOVA LADY LUCINDY

Bertrice SMALL, Susan JOHNSON, Thea DEVINE
a Robin SCHONE

V originále FASCINATED,

vydalo Baronet KK 2002.

Small a další: Výchova lady Lucindy

Anotace

(zdroj vč. obrázku Baronet)

V této knize se Bertrice Small spojila se svými třemi kolegyněmi – Susan Johnson, Theou Devine a Robin Schone – předními americkými autorkami romantických příběhů, a z jejich spolupráce vznikla zajímavá sbírka obsahující čtyři romantické novely.

Dílo Bertrice Small, Výchova lady Lucindy, pak dalo celému souboru název (nikoliv v originálním vydání – moje pozn.). Vypráví o členech tajného spolku, kteří si říkají Ďáblovi učedníci. Jsou odhodláni udělit hrdé lady Lucindě Harringtonové nezapomenutelnou lekci v poslušnosti. Nebude to však Lucinda, kdo bude žadonit o další kolo.

Novela Susan Johnson se jmenuje V sázce je vše. Nemajetná Felicia Greenwoodovávyhraje v kasinu za pomoci vévody z Graftonu sázku na život – přitom jí však nepřijde na mysl, že zároveň obdrží pozvánku do útočiště rozkoše a touhy.

Hra na rozkoš je název novely spisovatelky They Devine. Lady Regina Olneyová zjistí, že její dlouholetý přítel vymýšlí plán, jak by odvrátil její pozornost od nechvalně známého hejska. Přísahá mu pomstu a rozehraje hříšně smaslnou hru plnou spalující vášně.

Robin Schone je v knize zastoupena novelou Muž a žena. Ovdovělá Megan Phillingsová touží po tom, aby ještě někdy zakusila chuť důvěrných chvilek mezi mužem a ženou. Podaří se jí navázat takový vztah, že pro oba partnery otevře bránu do říše slovy nepopsatelné rozkoše.

Svižně napsané příběhy upoutají romantickým a senzitivním pohledem na lásku, její radosti i strasti (já bych to tedy láskou zrovna nenazvala – moje pozn.).

Hodnocení: celkově :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Asi jste si všimli, že jsem se nevyhnula komentářům už v anotaci, téměř nikdy to nedělám, ale nemohla jsem si pomoct. A teď popořadě:

Výchova lady Lucindy (v orig. MASTERING LADY LUCINDA):mrgreen: :mrgreen: – první slovo, které mě napadlo, bylo „porno“. Sice to tam každý s každým neto, ale romantická láska je podle mě intimní záležitost a neprovozuje se za přítomnosti dalších lidí a s jejich asistencí. To je ale můj osobní názor. Romantickým prvkem je to, že se Lucinda zamiluje do svého učitele poslušnosti a on zas do ní. Přesto pokračují ve výcviku. Vezmou se nakonec? Cililink.

V sázce je vše (v orig. RISKING IT ALL) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a kus – Felicie je nejen témeř nemajetná, ale bratránek Dickie ji chce připravit o střechu nad hlavou tím, že požaduje vyplacení dědického podílu. A proto prodá poslední cennost, kterou má a jde hrát. A málem to dopadne špatně. Jenže ji zachrání neznámý muž, který se nad ní slituje. Z pocitu vděčnosti, a protože se jí líbí, se mu rozhodne splatit laskavost tím, co mu jako žena dokáže poskytnout. A výhrou je vévodské srdce. Hm, prostě se to hezky četlo.

Hra na rozkoš (v orig. THE PLEASURE GAME) :mrgreen: :mrgreen: – aneb hra o manipulaci. Protože každý manipuluje s každým. Nakonec vyhraje ten nejzkušenější manipulant, protože na to má věk, Reginin otec. Naštěstí jsou s výsledky všichni nakonec spokojeni. Musím říct, že takového otce bych chtěla vidět. Nebo radši ne. Většina příběhu se odehrává v posteli. Co mě zaujalo, byl velmi zvláštní řetízek, asi napíšu ježíškovi o podobný.

Muž a žena (v orig. A MAN AND A WOMAN):mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: – velmi zvláštní příběh. O vdově, která nemůže mít děti, a proto ji manžel v loži dvacet let nenavštěvoval a o kleštěnci, který od svých třinácti touží zažít rozkoš se ženou. Jemu je 53, jí 48. Možná mladší čtenářky začnou mumlat cosi o starcích a gerontofilii, ale příběh je napsaný přitažlivě a s citem – v ostatních třech nic takového nenajdete. A sexuální život po padesátce nekončí. Mimochodem, pokud jste četli Učitele lásky, jistě si pamatujete Ramielova sluhu s otcovským chováním. Tohle je jeho příběh.

Celkově je knížka ideálním doplňkem nočního stolku. Příběhy jsou celkem krátké a pozitivně člověka naladí pro chvíle bdění pod peřinou. Otázka je, jestli partner vydrží čekat, než se dostanete až na konec příběhu.

Velmi se mi nelíbila obálka. Grafikovi rozhodně poklonu složit nemohu.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,40 (25 x)
Loading...
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


Akce:E-KNIHY Bertrice Small za skvělé ceny.

Článek napsala Renka dne 9.9.2007 v 15:13 a je zařazený do rubriky DEVINE Thea *JOHNSON Susan *SCHONE Robin *SMALL Bertrice *Anglie někdy v 19. stol. *Romány opravdu s hvězdičkou. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “VÝCHOVA LADY LUCINDY”

  1. melmart podotýká:

    tuhle knihu jsem si pořídila jen kvůli příběhu Muž a žena a musím říct, že se mi to zdálo nějak nemastné neslané…Jinak mám Schone moc ráda, ale tento mi nějak nesedl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*