POD RUDÝM MĚSÍCEM

1. část série Vampires - S. Drake

Shannon DRAKE

v originále BENEATH A BLOOD RED MOON

vydalo Domino 2012

pod-rudym-mesicemOd 1840 do současnosti, USA, Francie, Anglie

Anotace: 

Maggie Montgomeryová, majitelka elegantního butiku v New Orleans, vede spokojený život. Vše se rázně změní, když v doposud poklidné čtvrti dojde k vraždě a krvavá stopa vede od oběti až ke dveřím Maggiina domu. Šok z krvavé události ještě umocní návštěva detektiva Seana Canadyho, který jí přišel položit pár otázek… a vyvolal v ní touhu tak silnou, že si s tím Maggie neví rady.

Pojí je cosi mocného, co se nedá rozumem vysvětlit. Důvod vzájemné přitažlivosti se nachází v nevyřešené minulosti: vše začalo událostí za noci, kdy na nebi svítil rudý měsíc. Před sto lety se v rodině Montgomeryových stalo něco hrozného… a Maggie nyní musí najít muže, jehož láska bude tak čistá, že ji z onoho dávného prokletí osvobodí. Je ale Sean ten pravý?

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:  a kousek

První díl z paranormální série ze „současnosti“ od Shannon Drake.

Píše se rok 1840 a v New Orleansu se Magdalena Montgomeryová snaží přesvědčit svého otce, aby jí schválil hraběte DeVeraux. Jason Montgomery vztahu své dcery brání, protože o muži kolují divné zvěsti, a přeje si, aby se provdala za Roberta Canadyho. Magdalena uteče za Alecem DeVerauxem, ale jejich dostaveníčko přeruší její otec s přáteli, kteří Aleca podezřívají, že je upír. Po následné tragédii odjíždí Magdalena do Paříže. Není to naposledy, kdy se osud Montgomerové a muže z rodu Canadyů protne.

Na počátku 21. století vyšetřuje detektiv Sean Canady sérii brutálních vražd. Jedna ze stop ho dovede ke dveřím obchodu Maggie Montgomeryové. Netrvá dlouho a mezi dvojicí přeskočí jiskra. Sean není žádný mladíček, už zažil a viděl hodně. Přesto je čestný, spravedlivý, ale i tvrdohlavý a odhodlaný. Okolo Maggie se děje něco divného, protože  ona není jen osamělá žena z dobré rodiny a úspěšná podnikatelka v obchodě s dlouholetou tradicí. 

Děj knihy se odehrává v několika časových rovinách, ale hlavní je současný příběh Maggie a detektiva Seana Canadyho. Vedlejší odhalují, co potkalo Magdalenu Montgomeryovou v Paříži, příchod Meg Montgomeryové do New Orleansu v roce 1860 a její seznámení se Seanem Canadym (pra…předkem detektiva) a dobrodružství Megan Montgomeryové v Anglii během teroru Jacka Rozparovače. Vztah Maggie a Seana se nedrží zaběhnutého schématu, který Shannon Drake užívá v historických romancích. 

Pod rudým měsícem je paranormální romance, což v souvislosti s New Orleansem opravdu není příliš překvapivé. Nadpřirozený protivník oběma hrdinům velmi zavaří. I když nejtěžší boj se musí svést s vlastním rozumem, protože není snadné přesvědčit realisticky uvažujícího člověka, že  něco nadpřirozeného existuje a zanechává za sebou mrtvá těla.

Shannon Drake napsala čtivý romantický příběh s detektivní zápletkou, který příjemně odsýpá. Konec se odehrává spíše v duchu hodně sladké červené knihovny než paranormální romance. Kniha, která se může směle zařadit mezi ostatní tvorbu autorky bez ohledu na nadpřirozeno a několik dějových linií.

(Zdroj anotace vč. obrázku Domino)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,59 (17 x)

Loading...
O autorovi: Kometa (111 článků)

Jsem jedna z pozdějších přírůstků na RČK. Čtu velmi pestrý žánrový mix, ale tady se věnuji recenzím na romance ze současnosti, městskou fantasy a paranormální romance. Občas přihodím i erotiku nebo historickou romanci.


  • POD RUDÝM MĚSÍCEM

Článek napsala Kometa dne 5.2.2013 v 16:37 a je zařazený do rubriky DRAKE Shannon *Viktoriánská Anglie *Francie *Amerika *Upíři a další havěť. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*