STŘÍBRNÝ PLAMEN

Susan JOHNSON

V originále SILVER FLAME,

vydalo Domino 2005.

Johnson: Stříbrný plamen

Anotace (www.dominoknihy.cz):

Krásná Jordana uprchla před krutou nespravedlností do montanské divočiny. Ani tam ji však nepřestává pronásledovat nepřejícný osud, a tak se na prahu zoufalství uchýlí k riskantnímu kroku: nabídne svou nevinnost muži, který jí bude ochoten dát nejvíce peněz. Vzápětí se začne trápit pochybnostmi, jestli se tím nedopustila hrozné chyby, ale zároveň vskrytu duše doufá, že ve svérázné aukci zvítězí ten vysoký snědý cizinec…

Už od první chvíle Trey Braddock-Black věděl, že tu krásku se smaragdovýma očima musí svést stůj co stůj. Byl hříšně bohatý, krásnější než sám ďábel – a především neměl v úmyslu vázat se k jedné ženě. Jakmile ho však uhranula Jordanina nevinná smyslnost, jíž se mohl sytit po tři vášnivé týdny, pochopil, že této ženy se už nikdy nebude ochoten vzdát…

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Empress zůstala po smrti rodičů se svými mladšími sourozenci bez prostředků. Rozhodne se v nevěstinci v aukci nabídnout na 3 týdny své tělo. Ze získaných peněz chce nakoupit zásoby, aby se sourozenci překlenuli dobu do další sklizně. Trey se aukce nikdy neúčastnil, ale vypadá to, že dívku získá Jack Poltrain, který se k ženám chová velmi hrubě. Trey nabídne dvakrát tolik než Jack a Empress je jeho. Zůstane s ní v nevěstinci a stráví spolu noc. Jack to bere jako prohru, vtrhne k nim do pokoje a Treye postřelí. V mžiku jsou u něj jeho osobní strážci a dovezou ho domů. Empress je následuje. Když si s ním lékař neví rady, Empress se nabídne, že ho zachrání. Vyzná se v léčitelství. Treyovi rodiče souhlasí, i když jsou šokováni jejím prohlášením, že si ji Trey v noci koupil. Empress do Treye naleje vaječný koňak (zajímavá léčba 😀 ) a přikládá na ránu hojivý obklad. Její léčba zabere a Trey se začne uzdravovat.
Mezitím spřádá Valerie Stewartová plány na jeho ulovení za manžela. Chce mu namluvit, že s ním čeká dítě. Snažila se ho získat už v Heleně, ale nepochodila.
Treyovi je lépe a lépe a Empress s ním prožívá krásné chvíle. Pak ale vystřízliví. Je je jasné, že to tak nebude napořád. Trey není muž jen pro jednu ženu. Jednou v noci se tak vykrade z domu a s taškou vydělaného zlata se vrací domů k sourozencům.
Trey se za ní okamžitě vydá a jako důvod svého příjezdu uvede, že si chce vybrat posledních 6 dnů, které mu Empress dluží. Rychle se s dětmi spřátelí. Když se Empress nastydne, má Trey strach, že zemře jako jeho mladší sourozenci, a tak všechno sbalí a vydávají se zpět na ranč. Ještě než se Empress úplně uzdraví, požádají ji Trey o ruku. Ovšem jejich svatební plány nemají dlouhého trvání. Valerie zaintrikuje, takže Empress utíká s dětmi do Paříže a Trey se ocitá v manželství s Valerií.
Empress zjistí, že je těhotná, proto v Paříži tvrdí, že je vdova. Trey se snaží po narození svého údajného dítěte o rozvod a nakonec se mu do podaří. Empress se mu celou dobu neozvala. Trey si myslí, že ho nikdy nemilovala a chtěla jen jeho peníze.
Empress s kompikacemi porodí syna. Když se její bratr Treyovi v dopise zmíní, že málem minulý měsíc zemřela, Trey neváhá a okamžitě se vydává do Paříže. Čeká ho tam velké překvapení…..

Každopádně moje nej knížka od Susan. Vadila mi tam ta zmije Valerie, ale překousla jsem ji 😉 Četla jsem to 2x a rozhodně ne naposledy.

PS: Pokud byste v knížce hledali nějakou Jordan, tak nenajdete. Někdo si jaksi popletl jméno s příjmením 😉 Empress se totiž jmenuje příjmením Jordan.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,23 (44 x)
Loading...

6 komentářů u „STŘÍBRNÝ PLAMEN

  1. Ano,velmi povedená knížka.Chystam se jí přečíst znovu.dávám plný počet hvězdiček

  2. kniha o Blaze a Hazardovi v preklade nevysla…ale ja som statocne dievca a precitala som to v originali, pekna pecka, musim povedat…ale krasna kniha, teda aspon podla mna…tou knihou, co sa ti az tak nepacila, myslis skandalni vztah o Daisy a Etiennovi?? Hmm, co ja viem, mne sa pacila:)

  3. Ale třeba ta knížka o jeho nevlastní sestře se mi dost nelíbila…A ta knížka o jeho rodičích už u nás vyšla? Měla jsem pocit, že ne, hmmm

  4. A ja som taka rada, ze sa v tejto knihe zhodneme…niekedy mame trochu rozdielne nazory (co je uplne pochopitelne, 100 ludi 100 chuti), ale tak nejak by ma mrzelo, ak by sme sa tu minuli:))…tato kniha je naozaj krasna…a jej tak nejak pokracovania su tiez skvele…a kniha o ich rodicoch…wow!!! Susan stavia do cesty dvom hlavnym hrdinom vzdy trochu vela prekazok na moj vkus, ale jej knihy su pre mna ako naozaj verneho citatela tohto zanru vzdy tak nejak zazitkom…a nie preto, ako vravi moja sestra, ze „ved je tam samy sex“ ale kvoli tomu, ako Susan dokaze vlozit silu lasky na papier…

  5. Musím říct, že ač je knížkám od Susan přistupuji skepticky, zejména v poslední době, tak tahle se mi opravdu velmi líbila. A navíc má tak trochu pokračování 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..