TRIUMF LÁSKY

2. část série Shefford - J. Lindsey

Johanna LINDSEY

V originále JOINING,

vydalo Euromedia Group 2006.

Lindsey: Triumf lásky

Anotace (www.knizniweb.cz):

Milisant a Wulfrik si byli v dětství zaslíbeni. Rodiče na sňatku trvají, jenomže Wulfikovi se příliš nezamlouvá představa svéhlavé nevěsty, která střílí z luku a jezdí na koni jako muž. Milisant si ho zase pamatuje jako malého hrubiána a také hledá způsob, jak ze svazku vyklouznout. Navzdory vzájemnému odporu však mezi mladými lidmi postupně vzplane cit, ačkoli jejich vztah je stále plný nedorozumění. Svatební den se blíží, nikdo však netuší, že nad osudem snoubenců se vznáší hrozba. V ohrožení je nejen svatba, ale i lidské životy.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wulfrik nechce o svatbě s Milisant ani slyšet, ale jeho otec jej donutí, aby se za dívkou na hrad Dunburh vydal. Pamatuje se ji jako malou nevychovanou holku oblékající se jako kluk. Proto je nesmírně překvapen, když se setkává s nádhernou a milou dámou. Nemůže uvěřit svému štěstí. Jak se dívka změnila, je příjemná, milá a se ženskými způsoby. Brzy je ovšem vyveden z omylu. Tato dáma je Jhone, sestra jeho snoubenky. Milisant se vůbec nezměnila. Stále chodí v mužském oblečení a vypadá jak nějaký malý usmolený kluk. S Wulfrikem také nechce mít nic společného. Když byli ještě malí, její Sokolí samička napadla Wulfrika, ten se ohnal a odrazil ptáka, který dopadl na zeď a byl na místě mrtvý. Mili se tenkrát na Wulfrika ve vzteku vrhla. Ale vrazil do ní a ona nešťastně upadla. Zlomila si kotník. Wulfrik odešel, aniž by si všiml smrti Rhisky nebo zranění Mili.
Mili si na otci vymámí měsíční lhůtu, aby si na Wulfrika mohla zvyknout. Je jí jasné, že otec slib daný Wulfrikovu otci nezruší. Ale doufá, že se jí během měsíce podaří spojit s Ronulfem, přítelem z dětství, kterého si plánovala vzít.
Někdo usiluje o Milisantin život, a tak se Wulfrik rozhodne ji vzít domů na Shefford. Ovšem už cestou je při přenocování v klášteře napadena zabijákem. Mili se s ním pustí do křížku a Jhone běží pro pomoc. Wulfrik se včas objeví a násilníka zneškodní. Ani na Sheffordu útoky nepřestanou. A mimo jiných v tom nemá prsty někdo menší než král……

Nějak mě to zrovna neshodilo ze židle, ale úděs to nebyl. Taký jakýsi průměr…….

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,82 (44 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ...
O autorovi: mausi (13 článků)


Článek napsala mausi dne 11.10.2007 v 19:11 a je zařazený do rubriky LINDSEY Johanna *Doba rytířů. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “TRIUMF LÁSKY”

 1. sayre podotýká:

  Tak k tomuto dílu mám pouze toto: Je to jediná kniha od Johanny Lindsey, kterou jsem ze své sbírky prodala…

 2. Otmárek podotýká:

  d_michalek: Každý ulítává na něčem:o))) Každý má možnost volby. Někdo čte romance…někdo detektivky…někdo válečný romány…někdo psychologii…někdo Blesk…a někdo prudí:o(

 3. d_michalek podotýká:

  pro mamku dobrý, ta takovýto žánr doslova miluje, stejně by mě zajímalo na čem ty ženský tak ulítávají?

 4. kaaa podotýká:

  Tohle by se libilo moji mamince,:-) nekolik takovych pribehu jsme videla filmove zpracovanych a tenthle se mi teda zda docela prumer.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*