ZÁMKY

Julie GARWOOD

v originále CASTLES

vydal Oldag 1998,2008

zamky-garwood2008.jpg1819-1820 Anglie

Princeznu Alesandru, která již jako dítě ztratila otce i matku a vyrůstá v klášteře, nechává její poručník náhle převézt do Anglie. Hrozí jí, že se stane obětí politických intrik a bude se muset provdat za krutého generála, který momentálně vládne v její zemi. Alesandře je jasné, že jediným východiskem může být formální sňatek s některým důvěryhodným Angličanem. Zpočátku soudí, že vhodného manžela by mohla získat v Colinovi, mladším synovi svého poručníka. Ten ovšem něco takového naprosto odmítá. Avšak v okamžiku, kdy dojde k drsnému pokusu o únos krásné princezny, Colin poznává, jaké nebezpečí jí skutečně hrozí, a změní názor. Touží ochránit ji před každým ohrožením a je ochoten pro ni nasadit i život.

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl

Moc pěkné, čtivé, místy vtipné a s inteligentními hrdiny. Sice je v knížce pár dějových nedotaženůstek, resp. určité události spíš vyšuměly, než aby se vyřešily (proto ta půl hvězda dolů), ale jinak hezký příběh.

Colin je tvrdohlavý až běda, Alesandra naopak trpělivá, milující, ale současně se sebou taky nenechá nijak mávat a Colinem se slepě ovládat, což mi na ní bylo velmi sympatické. Moc se mi líbilo, jak Colina kolikrát převezla – ať už s koupí parníku, akcií nebo ohledně úpravy jeho bot. Zkrátka Colin se mohl přesvědčit o pravdivosti úsloví „Cherchez La Femme“;-) Na druhou stranu mu však mohlo dojít trochu dřív, že je Alesandra pro něj ta pravá;-) V příběhu se taky objeví Cain s Jade a Nathan se Sarou a rodiče Colina a Caina a tentokrát pro mě sympatickou postavou byl Colinův osobní sluha Flannaghan – Sternsův synovec.

Jinak k výstižné anotaci Oldagu lze dodat snad jen to, že nebezpečí se na Alesandru valí hned ze dvou stran – jednou stranou je právě onen generál a druhou nebezpečný šílenec, který vraždí nevinné ženy. Proč si však zasedl právě na Alesandru a je v nebezpečí jen ona? Odpověď si už musíte přečíst samy/i.

A právě motiv s šíleným vrahem mi silně připomněl knížku od Nory Roberts – Nebe mé lásky, kde se podobný způsob zakomponování příběhu vraha do hlavní dějové linie rovněž objevil. Ale dle dat vydání jednotlivých knih (Zámky-Castles 1993 a Nebe mé lásky- Montana Sky 1996) lze soudit, že se buď Nora Roberts nechala inspirovat touto knížkou, anebo to byla jen náhoda:-)

(zdroj vč. obrázku www.oldag.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,47 (123 x)
Loading...

21 komentářů u „ZÁMKY

  1. Po prečítaní predchádzajúceho dielu som sa celkom obávala, ale ZÁMKY ma milo prekvapili … Dobré, čitateľné, celkom zábavné … Tie zoznamy sa mi fakt rátali 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..