TAJNÁ LÁSKA

Lisa KLEYPAS

V originále AGAIN THE MAGIC,

vydalo Domino 2004, 2010.

Kleypas: Tajná láska

Anotace:

(zdroj vč. obr.: Domino)

Anglie, 1844.

Lady Aline Marsdenová měla jako dcerka ze šlechtické rodiny jediný úkol: uzavřít výhodný sňatek s mužem z nejvyšší společenské vrstvy. Navzdory urozenému původu však dala svou nevinnost otcovu podkonímu Johnu McKennovi. Takovýto románek je ovšem v očích tradiční šlechty něčím zcela neprominutelným. Mladí milenci jsou vystaveni mocnému hněvu pana Marsdena, který hodlá opovážlivci ze stájí zničit život. Ve snaze zmírnit otcův vztek Aline předstírá, že z její strany šlo jen o chvilkové poblouznění, nikoliv o skutečný cit. Její šaráda slaví úspěch John je pouze vykázán z panství.

O několik let později se někdejší sluha vrací z Ameriky jako zámožný muž. Je ještě přitažlivější než dřív a má ďábelský plán: pomstít se ženě, která roztříštila jeho sen o čisté lásce. Neví, že Aline to udělala pro jeho dobro…, a především netuší, že i po tak dlouhé době to mezi nimi bude jiskřit jako tenkrát… John tak stojí před nesnadným rozhodnutím má uskutečnit svůj pomstychtivý záměr, nebo riskovat celý svůj nový život pro svou první a jedinou lásku?

Hodnocení : :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Poprvé jsem knížku četla tak před třemi lety. S prvním přečtením knížky jsem hrozně váhala. Anotace mě spíš odrazovala. Vzpomněla jsem si, že jsem tenkrát vrtěla hlavou, proč jsem ji pořád odkládala, když je tak pěkná. Před několika dny tuhle knížku oprášila na Lopuchu i Elgyn. Také váhala. A pak se jí moc líbila. A musím s ní jen souhlasit.

Nejdříve opravím a doplním anotaci: Bratr Lady Aline je náš známý lord Westcliff z „Čekankové série“, proto doporučuju tuhle knížku číst PŘED Tajemstvím letní noci a ostatními ze série. Lépe vám do sebe všechno zapadne. Aline a McKenna spolu vyrůstali a není tedy divu, že se jejich vztah v průběhu dospívání změní v něco víc. Ale oběma je jasné, že spolu nemohou nikdy být. McKenna Aline sice z milostných hrátek lecos ukáže, nicméně v době jeho vyhnání je Aline stále pannou. Tolik ke ztrátě nevinnosti.

Nakonec McKennovo vyhnání bylo pro oba požehnáním, protože se v Americe vlastní pílí a schopnostmi stal poněkud vhodnějším manželem pro anglickou lady. Ne, že by k tomu Aline někdy přikládala význam. Ale to už předbíhám. Takže ke šťastnému konci se dopracujte laskavě svým vlastním čtením. Neuděláte chybu.

Příběh má ještě pár bonusů:

1) Knížka je pro mlsné pusy. Já takovým příběhům říkám „jednohubkové“. 235 stran textu zvládne i méně zdatný čtenář za několik málo hodin. A pak se může po té dobrotě dlouho olizovat.

2) Můžeme tu sledovat dva milostné příběhy v jedné knize. Westcliff tak šťastně provdá obě sestry téměř najednou a může se začít věnovat „Čekankám“.

3) Hezky a pestře popsané milostné scény včetně velmi dobrého překladu. Nad vášnivou láskou Aline a McKenny musí plesat každé romantické srdce. Možná i blednout závistí…

Co se mi nelíbilo:

 • obálka!
 • Olivii – Livii to sice vyšlo, ale raději osobně do napravení alkoholika nevkládejte moc nadějí.
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,69 (201 x)
Loading...

26 komentářů u „TAJNÁ LÁSKA

 1. Knížku jsem poprvé četla v roce 2004 a stále se mi celkem líbí…

  Nejdříve jsem si tedy chtěla přečíst pouze Čekanky, ale nakonec jsem ráda, že jsem opět sáhla po této knížce, protože jde vážně o moc pěkný příběh…

  Knížce dávám čtyři hvězdičky…

 2. Pamätám si, že keď som túto knihu čítala prvý raz, bola som veľmi dojatá. Po istom čase som po nej siahla opäť a moje dojatie a nadšenie už nebolo také veľké. No i tak sa jedná o naozaj peknú knihu so zaujímavými hrdinami.
  Klady: Vyzdvihla by som tematiku zakázanej lásky! McKenna je starým lordom donútený opustiť dom, prácu a ľudí, ktorí sú mu ako rodina. Aby naozaj odišiel a nespravil si ešte väčšie problémy, Aline mu klame, že ho už neľúbi atď… Roky v sebe dusí pocity sklamania, istej nenávisti a túžby po pomste. Tej príležitosti sa mu nakoniec dostane a jedného dňa pekne docvála do sídla starého lorda a konečne sa opäť stretá s Aline.
  Zápory: Celá tá časť od jeho príchodu späť k Aline mohla byť rozpracovaná trošku inak. McKenna bol odhodlaný zneužiť ju, pomstiť sa, no akosi sa mu to nedarilo. Čakala by som z jeho strany trochu väčšie, hm, emócie… Takisto mi vadila Aline s tým jej strachom povedať mu celú pravdu, zbytočne tým trápila seba i jeho.

  Čo sa týka príbehu Alininej sestry, nevadil mi vôbec, bola to len taká vsuvka…

 3. Naprosto úžasná kniha, která se čte jedním dechem. Za mne by zasloužila víc jak 5 hvězdiček.

 4. Trochu zklamání. Oproti Čekankám slabší příběh. Ty dva příběhy zároveň mě trochu rušily. A z „milá/milý“ bych se snad osypala. Myslela jsem, že McKenna Aline trochu víc „potrápí“, ale v podstatě se oba jen citově užírali, Aline odmítá říct, co a jak bylo, a o tom to vlastně celé je. Celkově to nebylo zlé, ale čekala jsem to lepší. Dávám čtyři hvězdičky, ale asi hlavně proto, že to předchází Čekankám.

 5. Samozřejmě já pitomá začla tuhle knížku číst až po čekankách, i když knížky jsem měla doma všechny. Přečtenou ji ještě nemám, ale jedno mi vrtá v hlavě. Když předchází čekankám, proč se hlavní děj odehrává v roce 1844? U čekanek ty roky byly dřívější. Nebo jsem si to jen špatně pospojovala a ty roky jsou u čekanek jiné?

 6. Krásná kniha, moc se mi na ní líbilo, že obsahovala příběhy obou sester. Dostala jsem po ní chuť znovu si přečíst čekanky 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..