TAJNÁ LÁSKA

Lisa KLEYPAS

V originále AGAIN THE MAGIC,

vydalo Domino 2004, 2010.

Kleypas: Tajná láska

Anotace:

(zdroj vč. obr.: Domino)

Anglie, 1844.

Lady Aline Marsdenová měla jako dcerka ze šlechtické rodiny jediný úkol: uzavřít výhodný sňatek s mužem z nejvyšší společenské vrstvy. Navzdory urozenému původu však dala svou nevinnost otcovu podkonímu Johnu McKennovi. Takovýto románek je ovšem v očích tradiční šlechty něčím zcela neprominutelným. Mladí milenci jsou vystaveni mocnému hněvu pana Marsdena, který hodlá opovážlivci ze stájí zničit život. Ve snaze zmírnit otcův vztek Aline předstírá, že z její strany šlo jen o chvilkové poblouznění, nikoliv o skutečný cit. Její šaráda slaví úspěch John je pouze vykázán z panství.

O několik let později se někdejší sluha vrací z Ameriky jako zámožný muž. Je ještě přitažlivější než dřív a má ďábelský plán: pomstít se ženě, která roztříštila jeho sen o čisté lásce. Neví, že Aline to udělala pro jeho dobro…, a především netuší, že i po tak dlouhé době to mezi nimi bude jiskřit jako tenkrát… John tak stojí před nesnadným rozhodnutím má uskutečnit svůj pomstychtivý záměr, nebo riskovat celý svůj nový život pro svou první a jedinou lásku?

Hodnocení : :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Poprvé jsem knížku četla tak před třemi lety. S prvním přečtením knížky jsem hrozně váhala. Anotace mě spíš odrazovala. Vzpomněla jsem si, že jsem tenkrát vrtěla hlavou, proč jsem ji pořád odkládala, když je tak pěkná. Před několika dny tuhle knížku oprášila na Lopuchu i Elgyn. Také váhala. A pak se jí moc líbila. A musím s ní jen souhlasit.

Nejdříve opravím a doplním anotaci: Bratr Lady Aline je náš známý lord Westcliff z „Čekankové série“, proto doporučuju tuhle knížku číst PŘED Tajemstvím letní noci a ostatními ze série. Lépe vám do sebe všechno zapadne. Aline a McKenna spolu vyrůstali a není tedy divu, že se jejich vztah v průběhu dospívání změní v něco víc. Ale oběma je jasné, že spolu nemohou nikdy být. McKenna Aline sice z milostných hrátek lecos ukáže, nicméně v době jeho vyhnání je Aline stále pannou. Tolik ke ztrátě nevinnosti.

Nakonec McKennovo vyhnání bylo pro oba požehnáním, protože se v Americe vlastní pílí a schopnostmi stal poněkud vhodnějším manželem pro anglickou lady. Ne, že by k tomu Aline někdy přikládala význam. Ale to už předbíhám. Takže ke šťastnému konci se dopracujte laskavě svým vlastním čtením. Neuděláte chybu.

Příběh má ještě pár bonusů:

1) Knížka je pro mlsné pusy. Já takovým příběhům říkám „jednohubkové“. 235 stran textu zvládne i méně zdatný čtenář za několik málo hodin. A pak se může po té dobrotě dlouho olizovat.

2) Můžeme tu sledovat dva milostné příběhy v jedné knize. Westcliff tak šťastně provdá obě sestry téměř najednou a může se začít věnovat „Čekankám“.

3) Hezky a pestře popsané milostné scény včetně velmi dobrého překladu. Nad vášnivou láskou Aline a McKenny musí plesat každé romantické srdce. Možná i blednout závistí…

Co se mi nelíbilo:

 • obálka!
 • Olivii – Livii to sice vyšlo, ale raději osobně do napravení alkoholika nevkládejte moc nadějí.
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,69 (201 x)
Loading...

26 komentářů u „TAJNÁ LÁSKA

 1. Toto je jediná kniha,kterou sem se rozhodla přečíst na notebooku , protože mě její popis zaujal, a v mé knihovně nebyla … Celkový dojem byl výtečný.. děj mne zaujal a má představivost hrála naplno.. Trochu mne zklamalo jak mu Aline vycházela ve všem vstříc.. v tom sem s hrdinkou nesympatizovala… Uznávám že sem čekala lepší zápletku,tedy až do druhého odmítnutí..to sem si přišla na své.. konec byl krásný a kniha celkově jedna z nejhezčích,co sem kdy četla.. potěšila mou náročnou romantickou dušičku,jak jen mohla 🙂

 2. Mi se kniha moc líbila, nepřišlo mi, že by to skončilo hloupě (gentiana) :o/

 3. Začátek se mi moc líbil a sliboval vážně zajímavý děj, ale pak to šlo pěkně z kopce. Dva příběhy v jedné knize mě rušily z toho ten Oliviin nestál za nic (dobrá myšlenka, spíš ale na vlastní knihu, než jako doplněk k jiné), dámy byly trochu moc ochotné a celkově to skončilo dost hloupě. Díky tomu skvělému začátku dávám tři hvězdy.

 4. Tak jsem ji na zde přítomá šťavňaťoučká doporučení přelouskala a dávám za čtyři a půl. Celkový dojem velmi ucházející, ale semo tamo se nějaký ten fousek našel. Dovoluji si vytknout: obě anglické ladies byly na můj vkus moc hrr a chtivé košilatých scén, u Olivie budiž, ale panenská Aline?? Trochu upejpání by neškodilo. Dále ty dva love příběhy tříštily moji pozornost – raději mám, když se můžu plně věnovat jednomu párečku a Kleypas si na pozadí nenápadně rozehrává další partii. A tu pak rozjede v samostatné knížce. Jo a už chápu, co máte s tím nadměrným používáním slov milý, drahý, přítelkyně… bylo to málo osobní, obzvláště ve vypjatých milostných scénách. A kdo z pánů dobyl moje srdce? Jak píše Arlene – ani McKenna ani Shaw, ale jednoznačně jeho lordstvo Westcliff!! 🙂

 5. Bylo to užasné, krásné romantické a Gideon s jeho lečení z alkoholismu, bylo to krásné. Prostě nemám co říci, u mě rozhodně za pět.

 6. Bóžinku, to bola skvelá kniha. Radím ju do mojich top 10. Prečítala som ju na jeden šup. Skrátka sa od nej nedalo odtrhnúť:)

 7. Paráááda, musim priznať, že túto knihu som zaradila medzi mojich niekoľko NAJ!!! Minula som pri nej celý balík vreckoviek, takže to hovorí za všetko…Fakt sa mi páčila….

 8. Konečně jsem taky knihu sehnala a zhltla jak malinu. A dojem – moc se mi kniha líbila, hlavně ten nápad s paralelními příběhy Aline a Livie. Faktem je, že překladatel mohl trochu oprášit slovní zásobu a výrazy „přítel“, „přítelkyně“, „milý“ a „milá“ občas zpestřit něčím jiným, ale příběh je natolik pěkný, že mi to konečný dojem z čtení knihy nezkazilo. Takže za sebe dávám 5 hvězd.
  A co se týče volby McKenna vs. Shaw – u mě to není ani jeden, já volím Westcliffa. 😉

 9. Také jsem tuto knihu odkládala a vastně ani nevím proč, fakt se mi líbila. Jen bych jako ostatní zmírnila použití slova milý a dále pak slova drahá. 🙂 Příběh je zajímavý a je to pravá romantika i po dvanácti letech se milovali, to se dle mého názoru v reálu prostě nestane. Také to je důvod, proč tyhle knihy čtu. Jsou romantičtější než život sám. Jinak teď se chystám na čekanky, takže Marka jsem díky této knize trošku poznala. Jinak s tím napraveným alkoholikem bych to moc nebrala vážně, ale budiž. Mají prostě chuť k pití v rodině, vždyť i jeho sestra nasávala jako duha. A mě byl sympatičtější McKenna. Jinak jěště musím podotknout, že nemám moc ráda, když se postavy prolínají ve více knihách, protože je většinou nečtu, jak vyšly po sobě a pak v tom mám menší guláš, ale s tím asi nic neudělám. Autoři a autorky si tímto nechávají zadní vrátka pro další romány a když už napíšou, byť jen zmínkou zajímavou postavu, není důvod proč jí nevytvořit vlastní příběh, ale já jako čtenář jsem pak jako dezorientovaný trubec. 🙂 No já téhle knize dávám pět hvězdiček a jdu se vrhnout na Tajemství letní noci.

 10. Já ji mám taky ráda. S tím alkoholismem souhlasím. Pokud si dobře pamatuji, celá Gideonova rodina měla trošku problém s pitím :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..