SKANDÁLNÍ MANŽELSTVÍ

Johanna LINDSEY

V originále MARRIAGE MOST SCANDALOUS,

vydalo Ikar-Euromedia Group 2007.

Lindsey: Skandální manželství

Anotace:

(zdroj vč. obr.: www.portalknihy.cz)

Anglie, 1819.

Sebastian Townshend, syn osmého vévody z Edgewoodu, je vmanipulován do souboje se svým nejlepším přítelem a nešťastnou náhodou ho zabije. Rodina ho zapudí a on odcestuje do Francie, kde se stane žoldákem. Po mnoha letech ho vyhledá lady Margaret, přítelkyně z dětství, a žádá ho, aby se vrátil domů. Jeho otce totiž poslední dobou potkala řada nešťastných náhod, za nimiž podle Margaret stojí Sebastianův bratr, který už nechce déle čekat na dědictví. Aby Sebastianovi usnadnila návrat, nabídne mu svou spolupráci a manželství.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a kus

Konečně po dlouhé době zase nějaká novinka od J.L. Takže okamžitě po zmocnění se titulu jsem do něj zabořila nos a řádně přetáhla večerku. Tímto si uděluji omluvenku na styl psaní a pravopisné chyby. Dokonce jsem odložila jinou rozečtenou knížku.

Anotace je sice vcelku v pořádku (až na to, že Margaret není přítelkyně z dětství, anóbrž pouhé děcko ze sousedství), ale vyzdvihuje věci, které nejsou pro příběh zrovna tím základním.

Po velké roztržce s otcem se ze Sebastiana stal za 11 let v Evropě uznávaný stopař a lovec lidí, kteří si nepřejí být objeveni. A také děsně nebezpečný muž. Legrační je, že málem dostane hned dvě zakázky, aby našel sám sebe. Nakonec se jedna z nich změní na uvedené vyšetření podivných nehod jeho vlastního otce. Sebby nám v Evropě totiž trochu okoral. Stal se z něho cynik, který dává všemi způsoby najevo, že už žádnou rodinu nemá. Takže se nechá pouze najmout za nehorázný honorář.

Úkolem Margaret je vykutat opět v jeho srdci něhu, lásku a starého Sebastiana. Znesnadňuje jí to několik skutečností. Mimojiné i fakt, že ženu, která Sebbyho vyhnanství způsobila, si vzal jeho mladší bratr.

V mém hodnocení se projevil mimojiné i zázračně dokonalý konec. Gilesovo objevení a následné vysvětlení bylo tedy hooodně přitažené za vlasy. A vůbec, jak mohl mít Sebastian někoho takového za nejlepšího přítele? No, ale zase na druhou stranu nám tu J.L. servíruje totální happy end. A my tenhle žánr čteme zejména kvůli tomu, že je na konci všechno dokonalé…

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,55 (55 x)
Loading...

20 komentářů u „SKANDÁLNÍ MANŽELSTVÍ

  1. mě se tato kniha docela líbila, dokonce jsem uvažovala o nejvyšším hodnocení, ale jakmile jsem se dostala k tomu příšerně překombinovanému konci, rozhodla jsem se pro čtyři

  2. Ani nevíš, jak jsem ráda že nejsem jediná kdo kvůli dobré knížce přetahuje večerku. :-)))

  3. Súhlasím s hodnotením lepší priemer. Ten koniec bol až prehnane dokonalý.

  4. Tak jsem znovu přemýšlela o mém hodnocení téhle knížky. Asi jsem to v eufórii nad tím, že ji mám za sebou, trochu přehnala. Když se na to dívám s odstupem, tak se sebou nesouhlasím. Pravda je, že jsem se začetla a přestala číst až u závěrečných slov happyendu.Pravdou také je, že zápletka je nic moc a příběh tak nějak vyšumí do neuvěřitelně dokonalého konce.Moje dnešní hodnocení by bylo: trochu lepší průměr.

  5. Já chodím nakupovat do obchodu. dobírky se mě netýkají. A po novým roce to zdražování ještě příjde.

  6. Maggie: Vím jen o jednom nejmenovaném knihkupectví s vysavačem ve jméně… Lze u nich objednat knížky i online na stránkách, také s 10% slevou. Takže pokud si je osobně vyzvedneš, máš to stejné jako na isic

  7. Taky jsem členem KK, a mám slevu, ale ve finále to příjde nastejno, když si knížku koupím v knihkupectví, je zhruba o Kč 20,– dražší než v KK, ale zase nemusím platit dobírku, která stojí Kč 80,–. Je to prašť jako uhoď. A příjde mi, že poslední dobou jsou ty knížky fakt dražší.:-(

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..