Eloisa JAMES

eloisa-james1Eloisa James, vlastním jménem Mary Bly, je americká autorka historických romancí. Narodila se v Minnesotě v roce 1962 do rodiny amerického básníka Roberta Blye a autorky povídek Carol Bly, jako nejstarší ze čtyř dětí.  

Blyovi nevlastnili televizi, zato v jejich knihovně se nacházelo více jak 5000 knih. Maryin otec svým dětem často předčítal, aby je seznámil s klasickou literaturou. V Mary se však již odmala projevoval zájem o romance, a tak netrvalo dlouho a objevila v knihovně knihy od Georgette Heyer. Protože však její otec trval na četbě klasiky, uzavřela s ním Mary dohodu – za každou knihu z klasické literatury, kterou přečte, si bude smět přečíst i jednu romanci. 🙂

Co se týče vzdělání, tak Mary dokončila studia na Harvardu, poté na Oxfordské univerzitě získala titul doktora filosofie a dále titul Ph.D. z oboru renesance na univerzitě Yale. V současnosti působí jako docentka na Fordhamské univerzitě v New Yorku, kde vyučuje o životě o tvorbě Williama Shakespeara.

Kromě tvorby romancí se Mary věnuje též vědecké publikaci. Její literární romantická tvorba je v USA dobře hodnocena a její romány mají často úspěch.

Sama Mary říká, že vede dva životy – jeden když píše romance a druhý, když vyučuje Shakespeara. 🙂 Avšak sama připouští, že její znalost Shakespeara a literatury 16. století se leckdy promítne i do její vlastní romantické tvorby. Současně přiznává, že svým hrdinům a hrdinkám často vtiskne i vlastní životní zážitky a zkušenosti.

Co se týče soukromého života, tak Mary je vdaná za italského rytíře – profesora italštiny na Rutgers University, Alessandra Vettoriho. Seznámili se během studií na Yale, když si dali schůzku naslepo. 🙂 Mají spolu syna a dceru a rodina převážně žije v New Jersey, ale léto pravidelně tráví v italském Toskánsku u Alessandrovy matky a sestry.

Webovky Eloisy James můžete navštívit zde, kde se dozvíte víc o ní samé i její tvorbě.

U nás zatím vyšly pouze první tři díly z šestidílné série o vévodkyních:

Série Zoufalé vévodkyně:

Zoufalé vévodkyně
Osudová láska
Vévodkyně v přestrojení

(zdroj bia volně z http://en.wikipedia.org/wiki/Eloisa_James a http://www.eloisajames.com/, zdroj obrázku http://www.eloisajames.com/)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..