Susan Elizabeth PHILLIPS

susan-elizabeth-phillipsSusan Elizabeth Phillips je americká autorka romantických příběhů situovaných do současnosti. Narodila se v Cincinnati v USA.

Vystudovala divadelní umění na univerzitě v Ohiu, kde během studií potkala svého manžela. Po dokončení studií učila na místní střední škole drama a angličtinu, a to do doby než se narodil její první syn a ona se stala ženou v domácnosti.

V roce 1976 se Susan s rodinou přestěhovala z Ohia do New Jersey, kde se Susan spolu se svou nejlepší kamarádkou Claire rozhodly, že napíšou vlastní román. A tak se do toho pustily a po několika měsících stvořily první historickou romanci – The Copeland Bride, která vyšla v roce 1983, pod pseudonymem Justine Cole.

Susan zůstala psaní věrná a postupně zjistila, že její parketou jsou především romance ze současnosti. Nyní má na kontě přes dvacet knih a její příběhy jí opakovaně vynesly ocenění v soutěži RITA Awards. V roce 2006 byla Susan uvedena do síně slávy spisovatelů romantických příběhů.

Susan s manželem mají dva dospělé syny, žijí nyní v Chicagu. Jak sama prozradila, psaní jedné knihy jí trvá zhruba dva roky, neboť se snaží svým postavám dát hloubku a současně jim i porozumět. Co však Susan nechce, aby její knihy byly zfilmovány, protože ví, že každý z nás chce vidět ten příběh, který se právě jemu odehrává v hlavě při četbě knihy, a to film zachytit nedokáže… 😉

Susaniny webovky můžete navštívit zde a přehled její tvorby najdete tady.

Susaniny knížky se čtou velice dobře a je tak škoda, že se v ČR vydání dalších knih od této autorky nechystá. 🙁 Doufejme, že jen prozatím…

A u nás zatím vyšlo:

Série Chicago Stars/Bonner Brothers:

Chci jen dítě
Splněný sen
Rozený svůdce

Série Americké dámy:

Nemravná lady

Samostatné romány:

Není rozkošná?
Polibek anděla

(zdroj bia volně http://en.wikipedia.org/wiki/Susan_Elizabeth_Phillips,
http://www.susanelizabethphillips.com/
zdroj obrázku http://www.fantasticfiction.co.uk/p/susan-elizabeth-phillips/)

O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


Článek napsala arlene dne 19.1.2013 v 15:45 a je zařazený do rubriky PHILLIPS Susan Elizabeth *AUTORKY(ři) knížek. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “Susan Elizabeth PHILLIPS”

 1. fidad podotýká:

  Včera jsem psala do nakladatelství Ikar dotaz, zda nemají v plánu vydat něco od S.E. Phillipsové a opět byla, že opět dají přednost i jiným autorům. Myslím, že my její příznivkyně bychom se měli domluvit a více je bombardovat, aby u nás něco vydali, protože jejích knížek vyšlo v zahraničí ještě spousta. Možná by potom viděli, že je o ni zájem??

 2. arlene podotýká:

  Emisio, nezapomněli. 😉 Jedná se o knihu „Ain`t She Sweet?“, která v ČR vyšla pod názvem „Není rozkošná?“ a na Slovensku právě pod názvem „Divoška z Mississippi“ 😉

 3. emisia podotýká:

  Zabudli ste na Divošku z Mississippi. Absolútne najlepšia kniha, akú som kedy čítala. A to som toho zhlta už ozaj veľa.:-)

 4. Peťule podotýká:

  Fidad: tak já jdu taky na to 🙂

 5. fidad podotýká:

  Fidad: Na Slovensku vyšla nejenom Nádherná představa, ale i První dáma, ta je ze současnosti a taky moc pěkná a pochopitelně vydaná u Ikaru, tak nechápu, že tam to jde a v Česku ne. Možná bychom měli všechny nadšené čtenářky S.E. Phillipsové pravidelně toto nakladatelství bombardovat dotazy. Tak já jdu na to.

 6. Peťule podotýká:

  Lucka:vím, ale tu nikde asi neseženu a na internetu je pouze v pdf a v tom formátu neumím nic číst 🙁

 7. lucka podotýká:

  na slovensku vysla aj jedna jej historicka romanca z obdobia sever proti juhu – nadherna predstava. takisto vyborna, ako vsetky jej knizky…

 8. Peťule podotýká:

  Kometa: 🙂 já naštěstí už všechny knihy od ní mám, ale musím říct, že jsem opravdu měla velké štěstí a měla jsem spoustu trpělivosti, která není mojí velkou stránkou 😀

 9. Kometa podotýká:

  Peťule: Chce to mít štěstí. Před pár měsíci jsem v Luxoru na Hlaváku (Praha) narazila na Rozenýho svůdce ve výprodeji. Hned byl můj.

 10. Peťule podotýká:

  S.E. Phillips je úžasná autorka. její knihy jsou opravdu dokonalé, ale jsou velmi těžko k sehnání. Proto nerozumím tomu, když knihy nejsou k sehnání ani v bazarech a knihovnách jsou neustále rozpůjčované, tak vydavatelství mi napíše, že o knihy není zájem. A to už jsem tam psala třikrát 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*