KAPITÁN ROZKOŠÍ

Kresley COLEová

V originále THE CAPTAIN OF ALL PLEASURES,

vydalo Euromedia Group – Ikar 2007.

Cole: Kapitán rozkoší

Anotace:

(zdroj vč. obr.: knihy.abz.cz)

Anglie + světové oceány, 1856.

Svéhlavá Nicole Lassiterová, vychovaná ve svobodném duchu na palubě majestátní plachetnice svého otce, amerického námořního kapitána, nikdy nenarazila na překážku, kterou by nedokázala překonat. Ovšem pouze do té doby, dokud jí nezkřížil cestu kapitán Derek Sutherland. Jeho palčivé polibky v ní probouzejí touhu, ale po společně strávené noci plné vášně následuje jeho opovržení. Nicole přísahá pomstu. Chce otci pomoci porazit Sutherlanda ve Velkém okružním závodu z Anglie do Austrálie.

Její plán ztroskotá poté, co je otec nespravedlivě uvězněn, nicméně Nicole zůstává nepokořena a s otcovou lodí vyráží na širé moře. Bouřka však zhatí její plány a ona se prakticky stává vězněm na lodi Dereka Sutherlanda. A zatímco její rozum jí napovídá, aby utekla, tělo naléhá, aby přestala vzdorovat.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kromě toho, že byl opět vydaný druhý díl před prvním, nesouhlasím s oficiální anotací a kromě nijak zvlášť inspirujícího obrázku to bylo docela dobré.

Když už mluvím o obrázcích, koukněte, co měli na svých obálkách anglicky mluvící čtenáři:

Ten pán, co usilovně vesluje bez košile, mě tedy dostal do kolen mnohem víc než jakési plachtoví v nazelenalém ikařím obrázku.

A teď k ději. Milá Nicole Christina Lassiterová je víc, než se na první pohled může zdát. Je to taková kapitánská dcerka, osmnáct let žila s otcem de facto na moři a lecos zažila. Ale přesto skrývá nejedno překvapivé tajemství.

A to právě mate milého Dereka, jinak také hraběte Sutherlanda. Zjistí, že: není prostitutka, je kočka divoká, je hezká, je móc hezká, je to móc hezká dcera jeho úhlavního nepřítele a rivala, je to travička, není to travička, že bez ní nemůže žít, že musí žít bez ní, protože jinak by byla nešťastná…

Co se týče noci plné vášně, po které se jí má údajně vysmát, je to docela jinak. Provádějí sice nějaký ten petting, ale na noci plné vášně dojde až o několik měsíců později. Mnohem později, než by si jeden myslel. Jenže Derek má taky jedno tajemství. Takové, co mu ničí život.

Navíc tu kolem prestižního závodu pobíhá nějaký sabotér, který se neštítí nejodpornějších akcí.

Asi můžu prozradit, že všechno skončí dobře. Jako bonus tu máme opět napraveného alkoholika. Ale mezitím se musí stát mnoho věcí a o těch si přečtěte. Až dočtete, můžete se pustit do navazujícího příběhu Cena za rozkoš.

Mám jen jeden problém. Některé scény jsem si podle popisu prostě nedovedla představit. Uklidňuje mě jen to, že překladatel na tom byl stejně.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,41 (54 x)
Loading...

7 komentářů u „KAPITÁN ROZKOŠÍ

  1. Podařilo se mi knížku ukořistit v antikvariátu. A přiznám se, že jsem ji vzala kvůli obálce. Miluji totiž plachetnice. Moc jsem od ní ale nečekala. Mám špatné zkušenosti s dějem, který se odehrává na lodích.
    O to větší bylo mé překvapení, že jsem knížku zhltala za den. Derek mě občas rozčiloval tím svým chováním a pár věcí tam bylo hodně přitažené za vlasy, ale na lenošení v neděli je to dobrá knížka. 🙂

  2. Tak já musím říct, že Ikaří obálka se mi líbí víc – je hezká a vkusná, příjemná změna od různých polosvlečených krásek a svalnatců. Knížka byla velmi čtivá a moc se mi líbila, hlavně některé slovní přestřelky a malé naschválky mezi hlavními hrdiny mne pobavily, podrobné erotické scény v knížkách příliš nemiluji a nemusím zas vědět úplně všechno:)), a tak mi to při čtení trochu vadilo-proto dávám o jednu hvězdičku méně. Jinak se moc těším na volné pokračování Cena za rozkoš.

  3. Nedávno jsem na ni znovu narazila a musím se trochu opravit. „Nad-očekávání“ kniha byla především proto, že jsem autorku nikdy předtím nečetla a podle recenzí na AAR byla dost špatná. Takže jsem od ní zase tolik nečekala. Rozhodně se mi ale líbila víc, než druhý díl.

  4. V čem spočívá ono „tajemství“ jsem tak nějak tušila, především díky tomu, že je to častá zápletka, ale stejně mi to přišlo vůči Nicole trochu kruté. Ale pravda je, že ona si taky sem tam něco něchala pro sebe, ale Derekovi to ublížit nemohlo – v tom měla pravdu. Celkový dojem po prvním setkání s autorkou je „NAD-OČEKÁVÁNÍ“. Nenechala jsem se odradit americkými recenzemi a dobře jsem udělala. Čte se to výborně, je to dost erotiky i romantiky. Hlavní hrdina je ze začátku trochu ztracená existence, hrdinka je (především její původ a výchova) trochu klišé, ale celkově je tahle kniha povedený kousek. jsem zvědavá, jestli si druhý díl udrží úroveň.

  5. Nemáte náhodou někdo doma antologii Playing Easy to Get ? K.Cole tam má novelku a já ji nikde nemůžu sehnat :-(((. Nebo ve formě e-book jakkoli. Mám právě za sebou první 2 díly immortals afer dark series a čekám na Bowenovu knihu (jen až mi to amazon pošle)a musím říci spokojenost 100%

  6. Také souhlas – vemi pěkné (az na to tajemstvi nevim nevim jestli bych odpoustela tak lehce:-)))

  7. Perfektná kniha. Ja by som jej dala aj 5 hviezdy. Kresley Cole ma dostala. Dúfam, že čoskoro Ikar vydá aj jej ďalšie knihy. Teším sa na sériu MacCarrick Brothers, na Amazone má veľmi dobré hodnotenia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..