SPOUTEJ MĚ LÁSKOU

Johanna LINDSEY

V originále DEFY NOT THE HEART,

vydalo Euromedia Group – Ikar 2003.

Lindsey: Spoutej mě láskou

Anotace:

(zdroj vč. obr.: knihy.abz.cz)

Anglie, 1192.
Lady Reina se po smrti svého otce ocitla v nebezpečné situaci. Mladá, dosud neprovdaná dědička prosperujícího panství láká mnoho nápadníků a někteří z nich jsou rozhodnuti získat ji i její majetek třeba násilím. Aby ochránila své blízké i sebe samotnou, musí se rychle provdat za prvního jen trochu vhodného muže.

Ranulf Fitz Hugh je sice neotesaný hrubián, žoldák, který nedůvěřuje urozeným ženám a Reinu od první chvíle jen urážel, ale je silný, čestný a neuvěřitelně přitažlivý. A Reina brzy zjistí, že muž, kterého považovala za východisko z nouze, si našel cestu do jejího srdce. Dokáže však proniknout i ona k němu?

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Lady Reina má milujícího otce a ten jí dovolí, aby si vybrala svého nového snoubence sama. Jenže než stihne její volbu schválit, na křížové výpravě umírá. A z Reiny je náhle štvaná laň. Naštěstí se jí podaří přesvědčit svého únosce, aby si ji raději vzal sám. Koneckonců on, jako bezzemek, si svého nového panství bude vážit víc než kterýkoliv lord, který už nemovitost má. No a s tím ostatním, jako například že vypadá jako zlatý bůh a ženy mu padají k nohám, se Reina nějak smíří.

Mimochodem ze začátku mi Ranulf nebyl ani trošku sympatický. Měl chování řeznického psa. Naštěstí se pak začal velmi roztomile snažit.

Jinak se tu setkáme také s poťouchlou číčou jménem Lady Ellen, malým kaprálem, různými prevíty a nedbalými otci. Happyend zajištěn.

Stylem mi příběh trochu připomíná Julii Garwood. Hrdinka si naivně myslí, že manželství zmákne levou zadní a ono jí to pak zkomplikuje láska. Bylo to docela miloučké. Myslím, že J.L. jdou lépe příběhy právě z dob chrabrých rytířů a bezmocných pannen, než potom z londýnské společnosti 18. a 19. století.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,37 (81 x)
Loading...

11 komentářů u „SPOUTEJ MĚ LÁSKOU

  1. Tak to bylo pěkné a milé, a jak se Ranulf snažil, to bylo vážně roztomilé. A celé to bylo osvěžující vztahem hlavních hrdinů, bylo to takové přirozené, žádné přepjaté drama. Oba sympaťáci s rozumným přístupem k životu a lidem kolem sebe. Ke konci už jsem se sice trošku nudila, ale na odpočinek fantastická knížka. Dávám 4 hvězdy a možná kousek za tu Ranulfovu snahu :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..