Zachraňte knížku!!!

Mirka mě inspirovala k následujícímu:

Představte si, že jste doma, a najednou prásk, uhodí třeba blesk a dům se ocitá v plamenech. Musíte se zachránit, ale všechno hoří zatraceně rychle. Posbíráte plnou náruč nezbytností a běžíte ven. Cestou míjíte svoji knihovnu. Do náruče se vám vejde ještě knížka. Jedna jediná. Pokud jich vezmete víc, věci se vám rozsypou po podlaze a vy při jejich sbírání ztratíte drahocenný čas a bídně zhynete v plamenech.

book.gif

KTEROU KNÍŽKU POPADNETE A ZACHRÁNÍTE?

Nemusí zrovna spadat do červené knihovny, může to být JAKÁKOLIV (nepočítám vkladní a šekové)…

ALE JENOM JEDNA

Vím, že je to těžké, ale komentáře jsou vaše…

40 komentářů u „Zachraňte knížku!!!

 1. Ze začátku jsem se rozhodovala mezi J. Barnett – Unesené snoubenky, A. Lamb – Temná vášeň, J. Garwood – Králova milenka, K. Stone – Síla naděje, D. M. Ruiz – Čtyři dohody… a dalšími. Doopravdy jsem bezradně stála před knihovnou a snažila jsem se si vybrat 🙁 .
  Ale pak jsem si vzpomněla na knížku, kterou si myslím, že bych nikdy nesehnala od Edith Unnerstadové – Prázdniny u babičky (ano, je to knížka pro děti:) ). Četla jsem ji naposledy někdy na základce, ale mám na ni krásný vzpomínky.

  Zeptala jsem se i mamky a bez zaváhání řekla, že by místo knížek zachraňovala fotoalba.

 2. Mrzí mě, že nikdo neuved autorku Katherine Stoneovou…:( Je to podle mě jedna z nejlepších…Knížku od ní Představ si lásku. Samozřejmě bych si taky nemohla vybrat jen jednu. Váhala bych mezi touhle a Perlovým měsícem.

 3. Na tohle téma jsme se kdysi bavily s holkama ve škole, v souvislosti s tím, které tři věci bychom si vzaly na opuštěný ostrov… K mé radosti jich dost jako jednu z těch věcí zvolilo knížku. Pro mě to byl jednoznačně Robinson Crusoe od Plevy. Na tom ostrově by mi určitě pomohl, protože je to takový návod, jak přežít, ale asi bych jí zachránila i před tím požárem, protože je to moje nejvíckrát čtená knížka už od dětství:)

 4. Tak já bych chtěla rozhodně zachránit svůj počítač, přece jen v něm nějaké knihy mám (i své). A kdyby to nešlo, tak bych určitě brala Jih proti Severu, protože tu knížku zbožňuju.

 5. No já bych určitě zachránila Sním o tobě od Lisy Kleypas (ovšem jenom za předpokladu, že bych jí doma měla) – je to taková moje srdcovka a kvůli ní bych opravdu nechala shořet všechno ostatní. Pravdou ale je, že pak bych ronila slzy nejen nad ztrátou svých věcí, ale i nad obsahem téhle knihy, jejíž děj mě dokáže vždycky dojmout.

 6. Tak jsem konečně přišla na to, kterou knížku bych zachránila.Byla by to Pýcha a předsudek od Jane Austenové.Hned když jsem ji dočetla poprvé před 7 roky, tak jsem ji běžela shánět do antikvariátu a je to jediná knížka kterou mám dvakrát.Ještě jsem si ji pořídila v jiném překladu.A navíc mám taky několik filmových zpracování 🙂

 7. Tak to kdyby u mě začalo hořet, tak by pravděpodobně nejdřív někdo musel zachránit mě, protože bych stála jako přikovaná a zapomněla kde jsou dveře. Jinak bych si s sebou asi vzala všechny svoje peníze, kreditky a doklady a jen co by dohořelo, začala bych obíhat knihkupectví, antikvariáty a celý noce bych proseděla u internetu na knižních obchodech a inzercích. 😉 Pořád lepší vzít s sebou finanční zdroje, za který si svojí knihovnu můžu pořídit znova – i když já vlastně nevim, jestli bych si při požáru něco odnesla. Já bych tam spíš asi nechala všechny svoje nervy a pak už by mě mohli odvést rovnou do Bohnic. ;D Ale zase by na tom bylo pozitivní to, že v tom blázinci bych pak měla hodně času a všechny ty „starý nový“ knížky bych si mohla přečíst znova – protože knížka, která neni přečtená pro mě nikdy nebude moje i kdybych jí už četla před tím jako jiný výtisk.

 8. Vzhledem k umístění mé knihovny hned vedle okna v přízemí bych se asi s jednou knížkou nespokojila. Ale jinak asi Touha od Nicole Jordan nebo Čas na lásku od MacGregor. Záleží na tom, co by bylo navrchu.

 9. Já bych se asi zbláznila, kdyby měla uhořet jen jediná…ale kdybych se musela rozhodnout, byl by to Fantom od Susan Kay, nebo jakákoliv knížka od Stephenie Meyer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..