SKANDÁL

Suzanne ENOCH

V originále A MATTER OF SCANDAL,

vydalo Domino 2007.

Enoch: Skandál

Anotace:

(zdroj vč. obr.: www.dominoknihy.cz)

Půvabná slečna Emma Grenvilleová je ředitelkou dívčí školy a vede své žačky v duchu vlastního přesvědčení, že ženy nejsou na světě proto, aby byly zdrojem mužské potěchy. Má až po krk nadutých šlechticů, kteří ženami pohrdají – a nejvíce ji dráždí vévoda z Wycliffu. Uhrančivý lord chce ztrojnásobit školné, aby finančně vypomohl své rodině, ale Emma je odhodlána jeho rozhodnutí zmařit.
Hříšně přitažlivý Greydon Brakenridge za svůj dosavadní život nepotkal ženu, kterou by nedokázal svést. I tentokrát je přesvědčen, že tvrdohlavou slečnu ředitelku dokáže dostat tam, kde ji chce mít – a posléze snad i do svého lože. Zapřisáhlý svobodný mládenec ovšem inteligentní a překvapivě smyslnou slečnu Grenvilleovou hrubě podcenil. Netušil, že jeho působení v dívčí škole vyústí ve společenský skandál, a už vůbec si nebyl ochoten připustit, že by ho Emma mohla vmanipulovat tam, kde se nikdy nechtěl ocitnout: před oltář.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl

Miluju příběhy, kde on ji chce a ona ho ze začátku přehlíží jak lány. On se tudíž musí pořádně snažit, aby nakonec zjistil, že ona je ta pravá a jediná pro jeho život. A když je to navíc krásný vévoda, není co řešit. A tenhle příběh o tomhle všem je.

Samozřejmě, že ze začátku milého Greye k Emmě přitahuje jen chtíč. Však je to pořádný sukničkář a na Haverly přijíždí řešit majetkové problémy příbuzných v doprovodu milenky či dvou. Ale slečna ředitelka ho uchvátí natolik, že ji vmanipuluje do sázky. Emma má navrhnout jiné řešení svízelné finanční situace na panství, než je zvýšení nájemného. A Grey má na oplátku naučit její studentky něco z dvorní etikety. Jenže se do toho zamíchají nějaké ty závistivé a pomlouvačné osoby a je z toho opravdu pořádný skandál. Dost dobře si nedovedu představit, že by ho nějaká dívčí akademie ustála.

Že dopadne dobře, to si přečtěte sami/y. Můžete se mimo jiné těšit na milostnou scénu, ve které hraje výraznou roli psací stůl. Také tu potkáme postavy z příběhů předchozích… i budoucích.

A obal knížky je podle mě opravdu podařený. Jen škoda, že tak úplně nesedí barvám milenců.

A přidávám ještě jako bonus latinsko-český minislovníček:

  • mentula = mužský úd
  • machaera = krátký meč, tesák
  • follis = měch, balón
  • capulus = držadlo, rukojeť
  • temo = hřídel
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,38 (77 x)
Loading...

12 komentářů u „SKANDÁL

  1. Skandál pořád zůstává mojí nejoblíbenější knížkou od Susanne Enoch. Emma je rázná, sympatická a zpočátku Greydonovi pěkně zatápí. I ostatní postavy mě bavily, hlavně Tristan (jeho příběh se mi taky líbil) a žačky.
    Nevíte někdo, jestli nevznikla knížka i o té nejmladší? Určitě by si to zasloužila.

  2. Dobrý den, mám dotaz. Nevíte někdo, kde bych mohla tuhle knížku sehnat? Nemají ji ani v knihovně a ni v Luxoru nebo jiném knihkupectví. A na netu sem taky nic nenašla:( Nechcete jí třeba někdo prodat? Nabízím i jiné knížky třeba na výměnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..