KVĚT ODVAHY

Shannon DRAKE

V originále AND ONE RODE WEST,

vydalo Domino 2006

Květ odvahy

Anotace : Domino

Virginie 1865

Christa Cameronová byla typická jižanská kráska s havraními vlasy a pronikavýma modrýma očima. Válka se Severem rozmetala její někdejší poklidný život na kusy, zůstala jí jen hrdě vztyčená hlava a nenávist k nepříteli. Když vítězní Seveřané přijdou zkonfiskovat rodinné sídlo Cameronových, Christa je odhodlána udělat cokoli, aby pro svou milovanou rodinu zachovala alespoň to poslední, co zbylo – třeba se i provdat za nepřátelského vojáka. Sama sobě sice přísahá, že si ve vynuceném svazku udrží nevinnost, ale její choť má zcela jiné plány…
Z obdivované a obletované dámy se stala manželka vojáka. S vynaložením největšího úsilí hraje dál svou roli, ale v srdci zůstává oddanou Jižankou. Postupem času ovšem začíná zjišťovat, že svět není pouze černobílý, jak si až doposud myslela. A když pak vlastní vinou upadne do zajetí, otevřou se jí oči. Teď teprve vidí, jaký její manžel skutečně je – a možná v sobě dokonce nalezne dost odvahy k tomu, aby na troskách svého starého života začala budovat život nový…

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A máme tu poslední díl příběhů o sourozencích Cameronových. Přiznám se, dost mě potrápil, k dočtení jsem se musela vysloveně nutit.
K anotaci dodám jen to, že Christa svého chotě k svatbě prakticky dotlačila, aby zachránila dům Cameronů, ale manželský podpis považovala za cár papíru. Takže se dost divila, když protějšek s takovým uspořádáním nesouhlasil. A ještě si ji dovolil odvléct od rodiny na Západ mezi indiány.

Milovnice stylu psaní SD prominou, ale tentokrát musím hrdinku nazvat rozmazlenou nánou. Jinak si nemůžu vysvětlit její „obdivuhodnou hrdost“ díky které až do posledních stránek bojuje proti manželovi, aby nakonec zjistila, že ho vlastně od počátku miluje. Ale zatímco jej zhusta častuje láskyplnými slůvky jako „mizernej špinavej Seveřanskej darebák (případně parchant)“, vzápětí se cítí uražena či odstrčena, když se manžel odvrátí a nevšímá si jí. A to nemluvím o sexu, kdy si to sice Christa docela užívá, ale dokonale se ovládá, aby manželovi nedala nic najevo, a on nedejbože nezjistil, že se jí to vlastně líbí.

Ještě musím dodat, že manželem Christy se nestal žádný neznámý voják, ale její vlastní švagr, tedy bratr Callie, která s ní část války žila v jednom domě ( viz Nepřítel). A že musí být Jeremy obdivuhodně trpělivý muž, není třeba dodávat. Christa zkrátka vše vidí zjednodušeně: Seveřan = špatný, Jižan = dobrý. I díky tomu pak málem přijde o život, o dítě i o manžela. A to nemluvím o těch, kteří ji měli chránit a taky málem nepřežili. Zkrátka paní neomylná…

Ale dost kritiky. Kniha je jako vždy napsána bravurně a čtivě, jen jsem tentokrát tu hrdost nedokázala překousnout. Proto míň hvězdiček. Ale je pravděpodobné, že kdo má Drake v oblibě, bude s příběhem spokojený, protože vztah mezi hrdiny se rozhodně nedá nazvat nudným.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,61 (38 x)
Loading...

7 komentářů u „KVĚT ODVAHY

 1. mne sa hrdinkino chovanie naopak zdalo normalne vzhladom na to, ze realne odrazalo obrovsku nenavist juhu proti severu. na rozdiel od inych hrdiniek, kde sa nenavist meni prvym objatim na nekonecnu lasku…

 2. Tohle byla moje první knížka od Shannon a myslím, že bude na delší dobu taky poslední… Ze začátku to docela šlo, Christa mi sice moc sympatická nebyla, ale to se dalo překousnout, ovšem ke konci už jsem se celkem dost nudila a do dočtení jsem se musela nutit. Dávám 3 *

 3. I já, ačkoliv mám Shannon moc ráda uznávám, že se musí užívat jen po malých dávkách. A protože jsem po téhle knize sáhla až po tom, co jsem si od ní dala náležitou pauzu, musím skonstatovat, že se mi líbila.
  Jinak se musím přiznat, že mě oproti ostatním čtenářkám většinou u SD nevadí její přespříliš hrdé hrdinky, ale spíše její despotičtí hrdinové, kteří si za každou cenu musí vydupat svá přání (nebo spíše rozkazy!!!).

 4. Shannon se dá, ale jen jednou za hodně dlouhej čas. jinak máte pravdu, že jsem kolikrát byla docela vedle z toho jak nepřizpůsobivé ty holky jsou. Někdy to skoro vyznívá, že jsou skoro pitomé. a je to pořád dokola.

 5. Ahoj:-)
  Já mám Shanon hodně ráda, z těch „Amerických“ jsem četla jen tuto knihu a stačilo mi, asi mám podobný názor. Kniha je napsána skvěle, ale chování hrdinky mi taky moc nesedlo.

 6. Já mám Shannon Drake docela ráda, protože její knížky jsou fakt chytlavý, ale čím víc sem jich přečetla tím víc už mě nepřekvapují ty hádky mezi milenci. Je to prostě stejný v každý knížce….

 7. Poslední dobou jsem se S.Drake nějak nasytila.Je pravda, že ty hrdinky jsou AŽ MOC hrdé…nevim, no.U těch knížek ze Skotska se to ještě dá, ale ty z Ameriky…Jsem zvědavá jak ohodnotíš tu novou knihu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..