ŘEKA TO VÍ

Amanda QUICK

V originále RIVER KNOWS,

vydalo Baronet 2007.

Quick: Řeka to ví

Anotace

(zdroj vč. obr. www.baronet.cz)

Poprvé se políbili na spoře osvětlené chodbě v patře velkého domu Elwina Hastingse. A Luisa ani nevěděla, jak se to stalo. Anthony Stalbridge však neměl romantické úmysly. Stalo se tak ze snahy zmást ozbrojenou stráž, aby je nechytila na místě, kde neměli vůbec co dělat. Však také nebyla Luisa Bryceová, ve svých pytlovitých šatech a s brýlemi se zlatou obroučkou, nijak okouzlující ženou. Jediné, co měli ti dva spiklenci společného, byl hluboký zájem o soukromé záležitosti pana Hastingse.
Oba k tomu mají svůj vlastní důvod. Ač se o Anthonyho snoubence tvrdí, že se sama vrhla do Temže, chová Anthony hluboká podezření. Luisa zase Hastingse podezřívá, že se angažuje ve známém vykřičeném domě. Když se Anthony vloupe do Hastingsova trezoru, najdou důkazy potvrzující jejich podezření.
Avšak Hastings skrývá víc než jen drahokamy a účetní knihy. Ukazuje se, že předhodit jej spravedlnosti, bude daleko nebezpečnější úkol, než si vůbec dovedli představit. A jak se utužuje jejich partnerství a roste zájem jednoho o druhého nalézají společnou vlastnost – potěšení z hrozících nebezpečí.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Takový A.Q. standard. Trochu detektivka, dvě-tři vášnivé scény, potrestání padouchů, žádost o ruku a „žili spolu šťastně až do smrti“.

Možná bych ocenila, kdyby další historická romance neměla opět rysy detektivního příběhu zasazeného do doby před cca 120 lety.

A teď blíže k ději. Knížka získala název ze skutečnosti, že náhle neobvyklé množství žen z vyšší společnosti hledalo smrt ve studené Temži, konkrétně tři. Má se za to, že jsou po smrti… ale je to pravda?

Luisu a Anthonyho svede dohromady touha propátrat temná místa v Hastingsově minulosti i přítomnosti. Anthony potřebuje zjistit, jestli jeho snoubenka opravdu spáchala sebevraždu, a nebo jí někdo nepomohl. A Luisa zase jako investigativní novinářka našla smysl života v odhalování skandálních činů členů vyšší společnosti, za které by je díky jejich postavení nikdy nestihla světská spravedlnost. Ale takový šťavnatý článek jim dokáže jejich skutky alespoň pořádně osladit.

Mrzela mě jedna věc, a to že nikdy nedošlo k očištění jména Joanny Barclayové. Nicméně jinak to asi vyřešit nešlo…

Co se mi nelíbilo: tradičně obálka.

Co se mi líbilo: relativně krátká doba, za kterou Baronet stihl knížku přeložit a dopravit do rukou českých čtenářů.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,54 (41 x)
Loading...
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


Akce:E-KNIHY Amandy Quick za skvělé ceny

Článek napsala Renka dne 10.11.2007 v 20:16 a je zařazený do rubriky QUICK Amanda *Viktoriánská Anglie. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “ŘEKA TO VÍ”

 1. Ari podotýká:

  Zdá se mi, že autorka tak trochu vykrádá sama sebe, aneb styčných ploch s knihou Černá vdova je zde víc než jen pár. Pokud bych si ale měla vybrat mezi těmito dvěma knihami, je tahle o fousek lepší. Vzhledem k tomu, že jsem ji ale četla jako druhou, mě to místy opravdu nudilo.

 2. Dita podotýká:

  Mě se to líbilo. Hlavně proto, že autorku si dávám jednou za čas a většinou je to milá změna. Tady se mi ale hlavně líbil hlavní hrdina, hrdinka byla trochu moc nekonvenční ve svém smýšlení (tedy na svou dobu, ale to je autorky vlastně vždycky). Takže kvůli Anthonymu dávám čtyři.

 3. danada podotýká:

  Podle mého názoru otřesný překlad. Vážně.

 4. podotýká:

  Nemám osobně vůbec nic vůči abstraktním obálkám. I když náhodou některé dvojice jsou ňam-ňam, některé taky ne. Většinou vůbec neodpovídají popisu hrdinů uvnitř, což mě na tomhle typu obálek štve nejvíc. Ale konkrétně na téhle knížce se mi nezalíbila.

 5. carisa podotýká:

  Dito, naprosto sdílím tvůj názor. Chce to ponechat člověku trochu představivosti. Když je na přebalu nějaký kulturista se znechuceným nebo smilným výrazem, často mi chvíli trvá, než si vytvořím vlastní, přijatelnější představu hrdiny. Nevím, jestli sis někdy při podrobném zkoumání těch kreseb všimla, ale ti chlapi vlastně bývají v obličeji děsně oškliví a neproporční 🙂

 6. Dita podotýká:

  Mě osobně se takové oálky líbí mnohem víc než ty akvarelové obrázky, kde je jakási kráska napůl obnažená a kulturista s odhaleným hrudníkem. Nejvíc romantické by mi ale přišli knířky bez obrázku. Jen s takovým tím rozevlátým kudrnatým nadpisem. Ale to je jen můj názor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*