Kresley COLE

cole-kresley.jpgDříve atletka a trenérka, nyní americká autorka bestsellerů Kresley Cole si díky psaní romancí, ať už historických či paranormálních, splnila svůj dětský sen. Ačkoli její první kniha byla publikována v roce 2003, přesto od té doby stihla napsat a vydat dvanáct knih a dvě novely, přičemž nejznámější je její prvotina Captain of All Pleasures (u náš vyšlo jako Kapitán rozkoší).

Kresley se se svým manželem Richardem, původem ze Švédska a nynějším finančním analytikem, seznámila (resp. ho bez okolků sbalila;-)) v kurzu vodního lyžování během studií na Alabamské univerzitě. Nyní společně žijí ve městečku Windermere u Orlanda, kam se přestěhovali po ukončení Alabamské univerzity. No a zatímco Kresleyin manžel pracuje, ona dobu tráví psaním svých románů a péčí o jejich dva labradory a kočku.

Ovšem, co určitě bude stát za přečtení (jen abychom se dočkaly!), tak Kresleyina trilogie o skotských bratrech MacCarrickových. Víc o knihách a samotné Kresley můžete zjistit zde.

U nás vyšlo:

série Sutherland 

 série Immortals After Dark (Nesmrtelní po soumraku)

(zdroj vč. obrázku www.kresleycole.com)

7 komentářů u „Kresley COLE

 1. Tak ještě doplním (mobil mě sežral půlku komentáře :)). Mimo pořadí budu číst jen Danielu (při poslední objednávce měli tento díl jen v pevné vazbě, což jsem odolala).
  Mimochodem při druhém čtení 1. dílu jsem odhalila, že Nikolaj nemohl Emu odnést do domu (viz. jeho příběh).

 2. Karol, děkuji za radu. Už jste ji uváděla u některého z dílů a já se jí skoro vzorně řídím

 3. Karol, děkuji za radu. Už jste ji uváděla u některého z dílů a já se jí skoro vzorně řídím

 4. Zuzo, coby dlouholetá fanynka série IAD doporučuji číst knížky popořadě a všechny, protože osudy postav se často prolínají a některé souvislosti čtenářce „docvaknou“ třeba i několik dílů „poté“.
  Professional nebyl nic objevného :-(, kdyby tak KC ušetřila čas a napsala místo něj další díl IAD!!!

 5. Nebude recenze na další díly IAD alespoň v sekci „česky zatím nevyšlo“? Abych věděla, na co se těšit :). Zatím jsem v angličtině přečetla 2 díly. Prošla jsem si taky všechny ukázky na stránkách autorky, abych zjistila, zda budu opravdu potřebovat mít všechny díly (vedlejší postavy, navazující série)… a potřebuju (a asi i Professionala).

 6. Za seba vravím, že kolekcia o MacCarrickových bratoch sa dosť podarila 🙂 1diel. ma veľmi nenadchol ale všetko vynahradil ten 3.diel…žiaľ 2.diel som zatiaľ nečítala ale podľa reakcii na nete bude určite vynikajúci…

 7. Má pěkně udělané stránky, dokonce tam jsou i obálky jejích knih vyšlých v zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..