LEKCE SVÁDĚNÍ

Julia LONDONová

V originále HIGHLANDER IN DISGUISE,

vydalo KMa 2007.

London: Lekce svádění

Anotace:

(zdroj vč. obr. KMa)

Talla Dileas, Londýn a Gretna Green v roce 1817.

Griffin Lockhart drží klíče k osudu své rodiny. Neboť jeho bratr Liam selhal při znovuzískání zděděné rodinné cennosti nevyčíslitelné hodnoty, která by mohla zachránit jejich staré rodinné sídlo, je nyní na Grifovi, aby ji nalezl – mezi pány a dámami londýnské společenské smetánky.

Přestrojen za skotského hraběte, Grif navštěvuje nejprestižnější plesy v marné honbě za ženou, o které se doslechl, že vlastní jeho rodinný poklad. Jakoby mimochodem přitáhne pozornost Anny Addisonové, mladé ženy urozeného původu, která na svůj ostrý jazyk a ještě ostřejší důvtip doplatila nevalnými vyhlídkami na sňatek, nicméně právě tyto vlastnosti jí pomohou odhalit Grifovo přestrojení.

Anna je rozhodnuta tuto sezónu nalézt manžela, a tak Grifa zatáhne do skandálního komplotu: předá mu rodinný poklad – a podrží v tajnosti jeho skutečnou identitu – pokud jí Grif naučí, jak svést muže a získat jeho srdce. Grif si je dobře vědom toho, co muž od ženy vyžaduje, a tak se zdráhavě uvolí ji vyučovat. Anna je brzy obletována nápadníky, ale její krása zasáhne i Grifa, a nepřátelství se změní v palčivou touhu. Lekce svádění končí a Grif bezstarostně spáchá čin, který mu zajistí nejen rodinný poklad, ale i vášnivou ženu, o které věří, že je jen jeho a nikoho jiného.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl

Co říct. Pilotní romance téhle (podle přípisu na zadní stránce knížky) v současné době nejprodávanější autorky ve Státech mě nijak zvlášť neuchvátila. Pravda, možná na to měla vliv moje střevní chřipka, která mi sice ponoření do knihy umožnila, ale nijak nezpříjemnila. Každopádně musím říct, že jsem hodně zvědavá na další knížky od J.L.

Anotace ze zadní stránky je téměř všeobsažná, jen k ní možná dodám, že Anna se chce provdat za jednoho konkrétního džentlmena, a to Grifova anglického bratrance Drakea Lockharta, kterýžto protiva krouží spíš kolem její mladší sestry Lucie.

Jinak oceňuji: knížka je psaná s lehkou nadsázkou a občas se vynoří záblesk humoru.

Co mi chybělo:

– šťastný konec ve stylu „… a žili spolu šťastně a bez starostí až do smrti“ . Z čehož se dá vydedukovat, že bestie skotským Lockhartům moc štěstí nepřinese.

– první díl, protože se jedná až o druhý příběh z trilogie. První je Highlander Unbound a poslední Highlander In Love

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,00 (29 x)
Loading...

…a ještě mini-slovníček gaelských výrazů:

Diah! (Mi Diah!) = Bože! (můj Bože!)

Tha sin gle mhath. = To je skvělé.
Uist! = Zmlkni! (nebo tak něco)

mo chreach = panebože
Chan fhaic thu na beanntan leis a‘ cheó = uvidíš kopce pokryté mlhou
Gall = Gal
Criosd = Kristus
leannan = milenka, láska
diabhal = ďáblice
mo ghraidh = moje milovaná
bóidheach = nádherná, překrásná
Binn beal, na chonai = mlčeti – zlato
flainte mhath = na zdraví
m’annsachd = moje nejdražší
dragh = problémy
gaelach = galský (?)
Gaidhlig = Gaelština
fior oinseach = naprostý blázen
bo = kráva
Dé tha thú deanamh? = Co budeš dělat?

Pokud byste mi ho dokázali pomoci doplnit, budu jen ráda. A možná jsou tam chyby…

15 komentářů u „LEKCE SVÁDĚNÍ

  1. Tak i tento díl jsem zvládla přečíst. A musím říct, že je opravdu povedenější než díl předchozí. Hlavní hrdinové mi byli oba sympatičtí. A chvála Bohu za docela slušný překlad. Jen mě autorka překvapila závěrem příběhu, musím upřímně říct, že takový zvrat, co se bestie týče jsem nečekala. Jak jsem byla z prvního dílu znechucena, tenhle předčil má očekávání. Asi to bylo tím, že jsem čekala,po přečtení Nespoutaného horala to nejhorší z nejhorších a ejhle ono se z Lekce svádění stal docela příjemný čtenářský zážitek. London mě navnadila na díl třetí a doufám, že nebudu zklamaná. Takže knize Lekce svádění dávám 4 hvězdy.

  2. Co dodat? Nelíbilo. Místy jsem se nudila a marný boj za soškou – která má vyřešit všechny problémy… nic moc.

  3. Četla jsem Nespoutaného horala i Lekce svádění, ale druhá se mi líbila více. Už se těším na třetí díl série,doufám že u nás výjde brzo.

  4. Dala jsem 4*, ale té čtvrté něco přece jen chybí. Řekla bych, že některým dialogům uškodil překlad. Každopádně se těším na třetí díl o jejich sestře, něco málo již bylo naznačeno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..