TAJEMSTVÍ PRSTENŮ
v originále LATE FOR THE WEDDING
vydalo Baronet, 2003
Anglie 19. stol., Londýn.
Anotace:
Ústřední hrdinkou románu je opět Lavinie Lakeová, čtenářům už dobře známá z předchozího autorčina románu Tajemství deníku, kterou opět provází její partner a milenec Tobias March. Dvojice dostává pozvání na společenský večírek na zámek lorda Beaumonta, kde Marche vyhledá jeho známá Aspasia Grayová, s níž ho spojuje tragická událost. Došlo k ní už před třemi lety, March tehdy odhalil ve svém příteli a v Aspasiině milenci – nájemného vraha, který se po odhalení zastřelil.
Aspasia přichází vyděšená a není divu: ráno totiž nalezla před dveřmi svého pokoje prsten s lebkou, přesně týž, jaký zanechával na místě činu její bývalý smrtelně nebezpečný milenec. A události se skutečně dají prudce do pohybu: v noci jeden z hostů lorda Beaumonta zemře. Tobias March má okamžitě podezření, že nejde o nešťastnou náhodu, a získává prakticky jistotu, když při ohledání pokoje zemřelého najde na jeho nočním stolku další prsten s lebkou. Společně s Lavinií Lakeovou se proto vydávají pátrat a odhalit vraha – aniž by přitom zapomínali na tělesné radosti a zvládnou dokonce i svatbu.
Hodnocení:
a 1/2
Fandové vyšetřovatelského dua March-Lakeová se v této knize dočkají velkého finále. Ačkoliv je celá tato trilogie asi tím nejslabším, co můžeme v neparanormální tvorbě A. Quick najít, přesto dávám půl hvězdičky navrch
díky tomu, že oba hrdinové se konečně dočkají manželského přístavu a svůj poněkud ožehavý vztah zlegalizují před očima společnosti. A co víc, svateb se dočkáme hned dvou, když nám je A.Q. v předchozích dílech upřela.
K anotaci asi není moc co dodat, vykecala vlastně téměř vše kromě pointy.
Kdo bude tím špatňákem, to mi bylo jasné téměř od první kapitoly. Ale možná to bylo tím, že kvůli vám a sepsání této recenze jsem knihu četla již podruhé 😉 😉 😉 Ale asi na to přijdete také.
Nicméně musím vyzdvihnout, že ačkoliv tu jisté náznaky neobvyklých schopností jsou, Lavinie je zkušená hypnotizérka a March lovec, ještě tu nenarazíte ani na jedno slovo „paranormální“. Příběh vraha, který na místě činu – místě, kde dochází k nešťastné náhodě s následkem smrti – zanechává zvláštní prsteny s rakvičkou a umrlčí lebkou, je celkem neobvyklý a originální. Chtěli byste vidět, jak takový zvláštní prsten vypadá? No, já bych si představovala asi něco takového nebo takového. Akorát že žádný z nich neobsahuje umrlčí lebku a spíš bychom je spojovali s nenápadnou schránkou na jed, který lze vsypat do nápoje nebohé oběti…
Jediný problém jsem měla s postavou vraha-gentlemana. Jinak je kniha celkem důstojným zakončením celé trilogie. Moje doporučení zní: pokud jste četli předchozí dva díly, tenhle vás potěší a asi zaujme víc, než předchozí dva. Navíc se dočkáme – konečně – happyendu. Pokud fanouškem trilogie nejste, můžete knihu přeskočit. Ale ještě pořád je to stará dobrá Quicková. Na rozdíl od té nové, paranormální.
« předchozí část série ...
- TAJEMSTVÍ DENÍKU
- MODRÝ DRAHOKAM
- TAJEMSTVÍ PRSTENŮ
Napsat komentář