TVŮJ SLASTNÝ POLIBEK

Teresa MEDEIROS

v originále THE PLEASURE OF YOUR KISS

vydalo Domino 2012

 tvuj-slastny-polibek-tm1834 Maroko

 Ashton Burke proslul jako dobrodruh, který posledních deset let strávil putováním po světě. Málokdo ví, že se na cesty pustil především proto, aby zapomněl na dívku, k níž dříve choval více než něžné city. Jeho lehkovážný život naruší až bratrova prosba, který Ashtona požádá, aby vysvobodil ze sultánova harému jeho snoubenku. Až příliš pozdě Ashton zjistí, že tou dívkou je Clarinda Cardewová, kvůli níž ho stále bolí srdce.

 Clarindě je velmi proti mysli představa, že má pobývat v paláci rozkoší s mužem, jehož slastné polibky ji stále pronásledují ve snech. Ashton sice přísahá, že plní jen svůj úkol, ale Clarinda si brzy uvědomí, že pokud mu dovolí, aby ji vysvobodil, vystaví své roztoužené srdce přetěžké zkoušce.

 Nakonec se přece jen rozhodnou překonat spletité intriky sultánova dvora a společně putují do Londýna. A je docela dobře možné, že v cíli cesty zjistí, že nejslastnější ze všech světských rozkoší je čistá láska…

Hodnocení  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a 3/4

Clarinda pluje za svým snoubencem Maxmillianem Burkem do Barmy. Jenže jejich loď přepadnou korzáři a Clarindu a její přítelkyni Poppy prodají do harému sultánovi Zin al-Farúkovi.

Max si nemůže dovolit sám zasáhnout při osvobozování Clarindy, a to z důvodů, jak obchodních, tak zejména politicko-diplomatických, a tak požádá o pomoc svého bratra Ashtona – dobrodruha, navíc dobře obeznámeného s prostředím marocké pouště.

Ash pomoc přislíbí, avšak není z toho ani trochu nadšený, protože má ze spárů sultána vysvobodit právě tu Clarindu, kterou před lety opustil, přesně tu, na kterou sám nemůže zapomenout, tu které před lety tak ublížil…

Každopádně Ash se za pomoci šťastné souhry okolností dostane do sultánova paláce, neboť jednak sultánovi zachrání život a jednak zjistí, že Farúk je jeho spolužák z Etonu. To je ale náhodička, že?! 🙂

Clarinda si však v sultánově paláci nevede vůbec špatně – po vzoru Šeherezády sultána balamutí, co se dá a oddaluje tak chvilku, kdy by měla se sultánem sdílet lože.

Stačí však přítomnost Ashe a Clarinda ví, že Ashtonovi odolávat nedokáže, a to i přes to, že mu pořád nemůže zapomenout, jak ji před lety opustil.

Ashovi se nakonec podaří naplánovat útěk a početná skupinka prchá ze sultánova paláce. Jenže útěk je prozrazen a sultán ze sebe nehodlá dělat hlupáka, tak si na útěkáře došlápne.

Jak Clarinda dopadne, jestli skončí u sultána, nebo si vezme Maxe, nebo snad Ashe, to si určitě už domyslíte sami. Ale musím přiznat bez mučení, že knížka mě až tak moc nezaujala, příběh byl na můj vkus moc nereálný a prvoplánový, zkrátka takový trochu lepší průměr. Autorka už napsala (dle mého) mnohem lepší knížky.

(zdroj anotace vč. obrázku www.dominoknihy.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,45 (11 x)
Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..