UŠLECHTILÁ VÁŠEŇ

Stephanie LAURENS

v originále A FINE PASSION

vydalo Baronet, 2009

uslechtila-vasen-laurensAvening, Gloucestershire, 1817?

Anotace:

Jack, baron Warnefleet, utíká z Londýna kde se zapletl s jednou hroznou ženou až tak, že mu hrozil sňatek. Míří na svoje statky, jež dlouhá léta nespatřil, aby zde zapomněl na ženění a změnil směr svého života. Avšak osud tomu chce, v bráně zachraňuje neobyčejně krásnou dámu před splašeným koněm. Lady Clarice Altwoodová je navíc bystrá a sebejistá, pravý opak londýnských slečen. Co však dělá zapomenuta v tomto zemědělském kraji? Záhada je obestřena tajemstvími a brzy je Jackovi zřejmé, že je lady Clarice v nebezpečí. Musí vzít do hrsti všechen svůj důvtip a odvahu, aby ochránil tuto nezávislou a vášnivou ženu, která si tak snadno podmanila jeho srdce.

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak za prvé, baron Warnefleet se s nikým nezapletl, to se jen jedna vdavekchtivá dívčina snažila velmi nechutným způsobem se s ním zaplést.

Za druhé neobyčejně krásnou dámu nezachraňuje v žádné bráně, ale v zatáčce.

A za třetí oba zachraňují někoho třetího, protože se splašeným koněm ta dotyčná dáma neměla vlastně nic společného.

Kromě docela dobré detektivně špionážní zápletky je tu i velmi zajímavý vztah obou hrdinů. V knize se toho děje moc, a rozhodla jsem se nevypisovat podrobně všechny roviny příběhu.

Ale v kostce mohu říct, že Jackův přítel, a Claricin příbuzný v jedné osobě, se ocitne ve velmi ošklivé situaci, kdy je nařčen z předávání informací Francouzům za války. Což je velmi těžký zločin. A protože je duchovní, dostane od biskupa domácí vězení, a je na Jackovi a Clarice, aby mu zachránili za… ehm pověst.

Kromě toho také budují svůj vztah. Což není jednoduché, protože oba jsou osobnosti, které se nehodlají vzdát své svobody a nezávislosti. Zejména Jack se musí smířit s tím, že z Clarice nikdy nebude poslušná ženuška, která je zrozena pouze k tomu, aby plnila všechny jeho touhy. A nepřinutí ji k tomu ani celá smetánka a tuna společenských konvencí. A tleskám mu za jeho neuvěřitelnou toleranci ke svobodě druhého člověka.

Tenhle díl se mi opravdu líbil, byl zábavný, do jisté míry i originální a myslím, že pět hvězdiček si zaslouží.

A nedá mi to, vyjádřit se k obrázku. Žádná loď nebo voda, pokud se nemýlím, se v příběhu nevyskytuje. A oděv své době také vůbec neodpovídá. Jediné, co sedí, je zrz barva vlasů, soudě podle toho, že jí Jack v duchu stále oslovuje Boudika.

(zdroj anotace a obrázku: Baronet)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,86 (14 x)
Loading...

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..