SLADKÁ JAKO HŘÍCH

Shannon DRAKE

V originále NO OTHER WOMAN,

vydalo Domino 2007, 2011.

sladka jako hrich.jpgSkotsko, 1875.

Anotace:

Drsné noci na skotské Vysočině jsou pro lady Shawnu MacGinnisovou prokletím. Pronásledují ji děsivé sny, v nichž se znovu a znovu vrací k nejhorším chvílím svého života. Nemůže zapomenout, že to byla ona, kdo v zájmu rodové cti svedl Davida Douglase – a že těch několik okamžiků vášně stálo Davida život. Zdálo by se, že už to nemůže být horší, ale i v tomto odhadu se Shawna mýlí. Po dlouhých pěti letech se jakoby zázrakem David znovu objeví. Je živý a zdravý, zároveň však zahořklý, plný zloby a slibuje pomstu všem, kteří ho zradili. Jako duch se vkrade do Shawniny ložnice a žádá, aby za svůj dávný nerozvážný čin zaplatila svým tělem i duší. Osud s ním ale má jiné plány: pomstychtivý David brzy zjistí, že Shawna je jediná žena, která mu může pomoci znovu nabýt rodovou čest – a především poznat skutečné kouzlo lásky.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen:

Musím říct, že jsem na tuhle knížku byla zvědavá. Elgyn ji pohaněla, ale když jsem tu našla nadšené opěvování naší čtenářky eMeM, tak jsem do ní šla. Inu, i mě autorka překvapila…

Dávám jen dvě hvězdičky. První třetina knihy se mi docela líbila. Fakt. Zápletka se nám hezky zaplétala a rýsoval se zajímavý souboj vášní a tak vůbec. Říkala jsem si, to budou tak čtyři hvězdičky, možná víc! Jenže to S.D. nejspíš bylo málo a rozhodla se nám do příběhu napěchovat kde co. Pamatujete na Čapkovu pohádku Jak pejsek a kočička vařili dort? Co nám sem S.D. namíchala do receptu?

Tajemná tušení. Moudrou vědmu. Šlechtice, kteří jsou uhlobarony, ovšem jen dokud nedojde k závalu, pak mají zřejmě povinnost být vyprošťovací četou. Mocní válečníci, jež se na prahu 20-tého století ohánějí mečem a dýkami. Lady, která skoro neví, že porodila, protože ji uspali (kéž by to měly dnešní rodičky měly tak jednoduché…). Vraždící druidy. Ztepilé indiány, konkrétně Siouxe, v počtu 2 ks a zároveň jako bonus jsou oba zkušenými pistolníky. Čarodějnice kultu wicca. Satanisty. A samozřejmě vraždící šílence, do kterých by to nikdo neřekl.

Nevím jak vy, ale já se cítím jako ten chudák zlý pes, co pejskovi a kočičce nakonec ten dort zbaštil. Pěkně těžké do žaludku.

Příběh je přímým pokračováním knížky Ten pravý, a zároveň se tu rozbíhá další milostný příběh v pořadí, příběh Sabriny a Sloana. Domino ho slibuje vydat 2. června 2008 pod názvem Na křídlech touhy.

(zdroje: anotace - www.jasminka.cz, obr - www.dominoknihy.cz)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,73 (41 x)
Loading...

6 komentářů u „SLADKÁ JAKO HŘÍCH

 1. Hned na začátku musím dát malé plus za výběr jmen David a Daniel.
  Docela jsem se na tuto knížku těšila, protože mě velice zaujala předchozí knížka „Ten pravý“.
  V této knížce nechyběl humor, ani napětí.
  Také bych chtěla znát nějaké sídlo, tak dobře, jako znal David to své, protože podzemní chodby a tunely v jeho době musely být nádherné a hlavně se dostal, tam, kam zrovna chtěl.
  Nakonec mě ještě překvapil „zrádce“ v rodině, protože bych to do někoho takového vůbec neřekla – měla jsem vybraného jiného adepta…

  Nejvíc se, ale, asi těším na příběh Sloana a Sabriny…

  Knížce musím dát opět čtyři hvězdičky, protože jsem ji přečetla téměř jedním dechem. Pár maličkostí bych, asi vynechala, protože příběh zbytečně natahovaly, ale jinak to byly docela pěkně strávené dva dny…

 2. Knížka se mi líbila, asi tak jako podle komentářů většině, zhruba do poloviny. Myslím, že si SD mohla odpustit zakončení příběhu satanistickým rituálem. Hlavní viník byl do konce dobře utajený a jeho motiv (touha po majetku) celkem srozumitelný. Objevení zemřelého syna přišlo autorce na rozum asi taky dodatečně, protože Shawna o svém porodu začíná uvažovat až po uplynutí dobré poloviny příběhu… Když si představím ty hříšné peníze, které jsem za tuto knihu vysolila na aukci :o(( příště budu lépe číst hodnocení na RČK :o))

 3. Tak bohužel mě tato kniha nenadchla skoro vůbec, musím říci , že se mi líbí ty pasáže, které S.D. s oblibou používá- silný muž si podrobuje ženu byť proti její vůli- no ale to bylo si jediné co mě zaujalo….bylo to opravdu přeplácené, do čtení jsem se musela nutit, některé pasáže sem jen zběžně přelétla očima….znovu nalezení mrtvého dítětě, druidi, satanisti…..Dala bych tak 2 hvězdy

 4. No mě to nepřišlo tak strašný, uznávám, že knížka byla možná trochu přeplácaná, ale jinak se mi celkem líbila

 5. Mám na to stejná názor jako Renka.
  Ze začátku se mi to taky líbilo a byla jsem zvědavá jak to dopdane, ale potom……

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..