TAJEMNÁ NEVĚSTA

Teresa MEDEIROS

V originále BREATH OF MAGIC

vydalo Domino 1998, 2003

tajemna-nevesta-1998.jpgtajemna-nevesta.jpg

1689 Massachusetts/1996 New York

Tajemná nevěsta je okouzlující romantický román, nabitý láskou, smíchem i tajemnem. Mladičká čarodějka ze sedmnáctého století je odsouzena k smrti, ale místo krutého konce ji potká budoucnost, jakou si ani nedokáže představit – ocitá se v náručí pohledného cynika, kterému uštědří lekci o síle lásky.

Ariana neměla ponětí o moci amuletu, který zdědila po matce, a už vůbec netušila, že by ji mohl dopravit o více než tři sta let do budoucnosti. Znenadání se ocitá mezi vysokými věžemi ze skla a kovu – a zřítí se rovnou k nohám muže s mrazivě šedivýma očima a srdcem zdánlivě tvrdým jako křemen.

Samotářský miliardář Tristan Lennox v magii nevěří, ale má své důvody, aby nabídl milion dolarů komukoliv, kdo prokáže její existenci. Zakrátko je obklopen podivíny, podvodníky a lidmi, kteří se mu chtějí při této příležitosti pomstít, ale kráska se zastřeným hlasem, která spadla do jeho luxusního života jakoby z mraků, je něčím zcela jiným – ženou schopnou okouzlit jeho osamělé srdce.

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Někomu příběh Ariany a Tristana možná přišel okouzlující, mně moc ne. Pro mě byl příběh tak nějak moc pohádkový, přehnaný do extrémů, snad jen chvilkami se vyskytl zajímavý děj a trocha té lásky a vášně by se tam taky našla (a happyend;-)). Předně ale ještě musím uvést, že ačkoli se knížka objevila tady na stránkách (abychom měli tvorbu TM komplet), tak převážná část románu se odehrává v současnosti – příběh sice začíná a (skoro) končí v roce 1689, ale jinak se děj odvíjí v ošklivě moderní době, plné mrakodrapů, počítačů a dalších vymožeností 20. století.

No a o co v knize jde – Ariana je ve své době nařčena z čarodějnictví a ne bezdůvodně, když se někdo v 17. století prohání nad lesem na koštěti, tak lze očekávat, že s pochopením se nesetká. A tak za vydatné „pomoci“ reverenda Linneta je Ariana odsouzena k trestu smrti a svržena do tůně. Jen díky náhodě a kouzlu smaragdového amuletu Ariana nezemře, ale posune se v čase (doslova přiletí na koštěti) do roku 1996, přímo do náruče nechutně bohatého a současně cynického Tristana Lennoxe.

Když pomine prvotní překvapení a šok, tak se ti dva postupně oťukávají, zamilovávají, poznávají a dokonce se i vezmou, aby se vzápětí díky amuletu rozešli a zase sešli a když vše vypadá na dobré cestě k šťastnému životu, Ariana je přenesena časem zpět do roku 1689 a Tristan zůstává v roce 1996…

Jak vše dopadne, co je zač ten zázračný amulet, kde se vzal a v čem spočívá jeho magická moc a je Ariana opravdu čarodějka, nebo ne a kdo je reverend Linnet, a jak v tom všem je zapletený sám Tristan, tak to už se musíte do děje ponořit sami/y a zjistit to. Třeba se vám příběh líbit bude…

Knížka má volné pokračování Dotek kouzla a je o dceři Ariany a Tristana.

(zdroj anotace Domino 1.vydání, obrázek 1 Domino, obr. 2 www.daemon.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,81 (80 x)
Loading...

10 komentářů u „TAJEMNÁ NEVĚSTA

 1. knizka sa mi nepacila. trosku moc prekombinovane, nedotiahnute postavy. keby sa s tym autorka viac pohrala, mohla to byt super knizka…

 2. Mně ta kniha teda vůbec nesedla. Chvílemi mi přišla tak (s odpuštěním) pitomá a jednání hrdinů přehnané, že jsem knihu se znechucením odkládala.

 3. Mě to přišlo jako hodně oddechové čtení a knížka se mi docela líbila – dávám jí 80%. Mohlo to být trochu propracovanější, napínavější, víc kouzel:-). Ale rozhodně mě autorka nezklamala a určitě si od ní ještě něco přečtu, píše poutavě, ač to byla pohádka.

 4. Není špatná a dočetla jsem se, že je autorčinou prvotinou, tak bych možná odpustila ten trošičku překombinovaný děj. Co ale neodpustím jsou „slovanské rysy maďarské modelky“ (O:

 5. V knihovně jsem si půjčila knížku Dotek kouzla a je to volné pokračování Tajemné nevěsty – hlavní hrdinka Tabitha je dcera Ariany a Tristana. Přiznám se,že jsem přečetla jen prvních pár stránek, protože jsem asi neměla tu pravou náladu na cestování časem, mluvící kocoury, tančící sušenky….tak snad se o ni pokusím někdy jindy.

 6. Přesto že jsem od ní moc knížek nečetla tak myslím, že tahle knížka je snad to nej co napsala. Pohádky prostě miluju. Sice mi tam nesedl ten amulet s čipem co plní přání ale je to přece pohádka,ne.

 7. Teda tuhle knížku miluju, četla jsem ji několikrát. Já bych jí dala hvězd 10 🙂

 8. Na této autorce se mi líbí, že do některých kapitol vkládá různá motta a výňátky z básní.
  Tady máte ochutnávku:

  „Tvé sladké kouzlo dohromady svádí, co přísný obyčej odhání od dveří. Lidé se bratry stanou tam kam tvoje křídlo štěstí udeří.“
  Johann Christoph Fredrich von Schiller

  „Vejdi do tohoto začarovaného lesa. Ty, kdo si troufáš.“
  George Meredith

  „Druhé takové dcery Krásy není s kouzlem, jaké máš jen ty. Jak melodie moře, které se pění tvůj přesladký hlas mi zní.“
  George Noel Gordon Byron

  „Všechno, co klame, může být označováno za čarování.“
  Platón

  „Všechny ty čarodějnice divé ty spousty nejvznešenějších dam, přes svá košťata a slzy lživé zmizely a jejich pobyt není znám.“
  William Butler Yeats

  „Nedělej žádné malé problémy; nemají v sobě kouzlo, aby rozbouřily lidskou krev.“
  Daniel Hudson Burnham

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..