POLIBEK ĎÁBLA

Meagan McKINNEY

V originále WHEN ANGELS FALL,

vydalo Ikar 1995.

polibek-dabla-mckinney.jpgRok 1850, Anglie.

Lissu a Ivana odděluje propast rozdílného původu a majetku, a přece je neustále k sobě cosi přitahuje. Zvítězí láska a vášeň, nebo pýcha a strach z pomsty?

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ač mám k příběhu pár výhrad, velmi se mi líbil, a jsem hluboce přesvědčena, že pět hvězdiček si zaslouží. Opět tu máme velmi temný děj, kdy hrdiny cloumají vášně, a to někdy tak mocné, že by až čtenář měl sto chutí s nimi trochu zatřást, aby se vzpamatovali a uvažovali trochu normálněji.

Oficiální anotace vám toho opět moc nepoví, takže: Lissa je urozená dáma z době situované rodiny a Ivan se narodil na „špatné straně postele“. Je parchantem. Parchantem markýze z Powerscoutu. S ním se život nemazlil, ona je životem trošičku rozmazlená slečinka.

Jak už to někdy bývá, osud si s nimi zahraje takovou rošádu. Lissina rodina se díky Skandálu zdiskredituje, přijde o dobré jméno, Lissa ztrácí oba rodiče najednou a musí se postarat o oba mladší sourozence. Ivan, což je fakticky pořádně namixovný voříšek, protože je podle M.McK. „synem ruské cikánky“, pravděpodobně s kořeny v Irsku, se stává jedním z nejvýše postavených mužů v zemi, markýzem. Jeho otci se totiž přes všechnu snahu nepodařilo splodit potomka se svou zákonnou manželkou, a tudíž z touhy, aby jeho rod byl přece jen zůstal zachován, nechá nakonec Ivana prohlásit legitimním.

To je nástin zápletky, víc asi nebudu naznačovat, byla by to škoda. Jen ještě dodám, že Lissa trpí utkvělou představou, že se Ivan vrátil, aby se pomstil, zejména jí. Ale obávám se, že se trochu plete.

Meagan si, zdá se, pořádně nastudovala tehdejší módní katalogy, takže se dozvíte spoustu nových výrazů a info o tehdejším stylu života.

Konec mi akorát trochu přišel jako nastavovaná kaše, protože ve chvíli, kdy už je ruka v rukávě, Lissa najednou začne šílet a podléhat nepochopitelným obavám, patrně proto, aby konec byl ještě šťastnější. Ke štěstí nakonec také přijde její sestra a tajemník Holland.Ale jinak jsem si příběh moc užívala a zatím se mi od Meagan asi líbil nejvíc. Protože knížka vyšla už před 13ti lety, přeji hodně štěstí při shánění.

(zdroj vč. obrázku: Ikar)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,70 (206 x)
Loading...

19 komentářů u „POLIBEK ĎÁBLA

 1. No nevím, všichni tuto knihu hodnotí velmi pozitivně a většinou se s názorem lidu shodnu, nicméně tuto knihu jsem odložila nedočtenou. Snad se k ní někdy vrátím, občas jsou dobré romány, které potřebují překonat prvních sto stran, nicméně, zde je to témeř polovina knihy…

 2. toto bola jedna z prvých knižiek tohto žánru, ktorý so čítala … dnes som sa k nej dostal po dlhých rokov – a stále je to moja najobľúbenješia .. netuším prečo, ale Ivana môžem úplne najviac 🙂
  Kľudne dám aj 100* a prečítam si ju kedykoľvek znova

 3. Tak toto bola zatiaľ najkrajšia z kníh od Meagan … nevedela som sa od nej odtrhnúť … vrele odporúčam, keby som mohla dala by som aj desať hviezdičiek 🙂

 4. Juj, Ivan bol nepríjemný chlapík, ješitný ako starý chlap. Toto nebola moja šálka kávy:(

 5. Tahle knížka se mi moc líbila. Jen mi tam chyběl Ivanův pohled. Celé se to odehrává jen v Lisse, jí cloumají city, ona pláče večer do peřin, ale jeho city, jsou tam popsané snad jen jednou, jak kouká na ten její obraz. Mohlo tam být rozepsané, proč to vlastně všechno dělá.
  Jinak je to velmi čtivá knížka, vřele doporučuji

 6. Kdyby šlo dát 5,5 hvězdiček, dala bych je. Polibek ďábla jsem četla jedním dechem a po pár letech jsem si ji z knihovny půjčila znova. Když jí někde uvidím inzerovat, koupím jí.

 7. Tak nevím. Ivan mi byl strašně nesympatický. Celou dobu jsem měla pocit, že si měli vyznat city hned na druhé straně. To ostatní nebylo potřeba 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..