POLIBEK ĎÁBLA

Meagan McKINNEY

V originále WHEN ANGELS FALL,

vydalo Ikar 1995.

polibek-dabla-mckinney.jpgRok 1850, Anglie.

Lissu a Ivana odděluje propast rozdílného původu a majetku, a přece je neustále k sobě cosi přitahuje. Zvítězí láska a vášeň, nebo pýcha a strach z pomsty?

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ač mám k příběhu pár výhrad, velmi se mi líbil, a jsem hluboce přesvědčena, že pět hvězdiček si zaslouží. Opět tu máme velmi temný děj, kdy hrdiny cloumají vášně, a to někdy tak mocné, že by až čtenář měl sto chutí s nimi trochu zatřást, aby se vzpamatovali a uvažovali trochu normálněji.

Oficiální anotace vám toho opět moc nepoví, takže: Lissa je urozená dáma z době situované rodiny a Ivan se narodil na „špatné straně postele“. Je parchantem. Parchantem markýze z Powerscoutu. S ním se život nemazlil, ona je životem trošičku rozmazlená slečinka.

Jak už to někdy bývá, osud si s nimi zahraje takovou rošádu. Lissina rodina se díky Skandálu zdiskredituje, přijde o dobré jméno, Lissa ztrácí oba rodiče najednou a musí se postarat o oba mladší sourozence. Ivan, což je fakticky pořádně namixovný voříšek, protože je podle M.McK. „synem ruské cikánky“, pravděpodobně s kořeny v Irsku, se stává jedním z nejvýše postavených mužů v zemi, markýzem. Jeho otci se totiž přes všechnu snahu nepodařilo splodit potomka se svou zákonnou manželkou, a tudíž z touhy, aby jeho rod byl přece jen zůstal zachován, nechá nakonec Ivana prohlásit legitimním.

To je nástin zápletky, víc asi nebudu naznačovat, byla by to škoda. Jen ještě dodám, že Lissa trpí utkvělou představou, že se Ivan vrátil, aby se pomstil, zejména jí. Ale obávám se, že se trochu plete.

Meagan si, zdá se, pořádně nastudovala tehdejší módní katalogy, takže se dozvíte spoustu nových výrazů a info o tehdejším stylu života.

Konec mi akorát trochu přišel jako nastavovaná kaše, protože ve chvíli, kdy už je ruka v rukávě, Lissa najednou začne šílet a podléhat nepochopitelným obavám, patrně proto, aby konec byl ještě šťastnější. Ke štěstí nakonec také přijde její sestra a tajemník Holland.Ale jinak jsem si příběh moc užívala a zatím se mi od Meagan asi líbil nejvíc. Protože knížka vyšla už před 13ti lety, přeji hodně štěstí při shánění.

(zdroj vč. obrázku: Ikar)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,71 (205 x)
Loading...

19 komentářů u „POLIBEK ĎÁBLA

 1. …moc se omlouvám, ale zjistila jsem, že jsem se v autorce spletla. Pokud budete mít o Polibek anděla zájem, napsala ho Susan Elizabeth Phillipsová…

 2. Ráda bych vám doporučila knížku Polibek anděla. I když s Polibkem ďábla, kromě autorky, nemá nic společného a dokonce se příběh odehrává v současnosti, je to jedna s nejlepších knížek které jsem četla a věřím že vám se bude taky líbit…

 3. autorka ma tentokrat nesklamala. super knizka. zasluzila by si dotlac…

 4. Tak konečně jsem se dostala k této knížce a zklamaná rozhodně nejsem, sice jsem občas už trpěla tím jak hrdinové trpí :), ale je to zatím jedna z nejlepších knížek, kterou jsem od této autorky četla.

 5. Další z povedených knížek od M.McKinney.Líbila se mi už před deseti a platí to i dnes.

 6. Musím říct, že já mám radši ty krátké, nicneříkající anotace, než ty dlouhé, které toho podle méno příliš prozrazují. A navíc podle nich člověk očekává něco, co tam pak není.

 7. On by si princ tu svoji Popelku taky vzít nemohl, ale tu pohádku miluje snad celý svět. 🙂

 8. asperia:
  – tak jednak je to pohádka pro dospělé, lišky taky běžně nemluví ;-), a jednak markýz je poměrně moc ný šlechtic, většinou už tam bývá nějaké příbuzenství s králem, tudíž když napíše do parlamentu žádost o legitimizaci potomka, podloženou případně nějakým zfalšovaným oddacím listem…
  – ale díky za faktickou připomínku

 9. In all cases, only legitimate children may succeed to a title. Under Scottish law, an illegitimate child is legitimated by a future marriage of the parents. Under English law, which also applies to Irish and British peerages, a child is illegitimate if the parents are unmarried at the time of birth, and remains illegitimate even after a marriage between them. Thus, if the parents marry after the birth an illegitimate child may succeed to a Scottish peerage, but not an English, Irish or British one.

  tohle se o nelegitimních dětech a dědění titulů píše na Wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Hereditary_peer. Dodatečně legitimovat (ale pozor: sňatkem rodičů po narození dítěte) „pomůže“ jenom u skotských titulů, ale ne u anglických, britských nebo irských.

 10. Polibek ďábla je výborný, sama jsem si ho několikrát půjčila z knihovny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..