LÁSKA A ČEST

Julie GARWOOD

V originále HONOR’S SPLENDOUR

vydalo Oldag 2001

garwood-laska-a-cest.jpgAnotace :

Anglie 1099

Romanticko-historický příběh lásky plné vášně, napětí i dobové středověké atmosféry jedenáctého století líčí oblíbená autorka s šarmem a vtipem, stejně jako s neobyčejnou schopností vyprávět o stále se opakující touze a snu každé ženy – najít toho pravého. Krásná lady Madelyne žije na dvoře svého bratra, krutého a bezohledného barona Louddona. Na Louddonovo panství však vtrhne s vojskem baron Duncan z Wextonu, řečený Vlk, aby pomstil zločin, kterého se Louddon dopustil. Duncan z Wextonu o Madelyne ví a chce si ji odvézt jako válečnou kořist. Když ale hrdou krásku spatří, zaručí se, že ji bude ctít a chránit, i kdyby pro ni měl položit život. Odveze ji do svého hradu a jako čestný muž dostojí svému slovu. Nakonec však oba přemůže vášnivý cit a Madelyne se Duncanovi celou svou duší vzdá. Od této chvíle stojí pevně po jeho boku – po boku svého pána – mocného Vlka, který bojuje za její lásku a svou čest.

Hodnocení : :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl

Louddon má na svědomí zneuctění sestry Wextonů, a to si žádá odplatu. Proto Duncan táhne na Louddonovo sídlo, aby pro změnu unesl jeho sestru. Jenže to, co na hradě najde, rozhodně neodpovídá jeho představám.
Madelyne se právě chystá z panství svého bratra uprchnout, když vojáci zajmou neznámého muže, a téměř nahého jej přivážou na nádvoří ke kůlu. A protože venku panuje krutý mráz, je dívce jasné, že musí co nejrychleji zasáhnout. Když mu tajně přeřezává pouta netuší, že pomáhá uprchnout muži, který na ní přišel vykonat svou pomstu. A také netuší, že svým činem právě zcela změnila svůj osud. Protože i vlk může být tak očarován, že nedokáže ovečku sežrat.

Opět jeden z velmi vydařených příběhů Garwoodové, plný dobrodružství, podlosti, věrnosti a hlavně vášně. Slabší povahy by se mohly občas až červenat. Hrdinka se sice chvílemi zmítá mezi ladností dámy a naprostou nešikovností, ale celkově – pěkná, pěkná, pěkná…

Zdroj anotace + obrázku : Oldag
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,66 (250 x)
Loading...

46 komentářů u „LÁSKA A ČEST

  1. J.G. patří mezi moje oblíbené autorky a tentokrát mě vážně nezklamala. Tento příběh je opravdu velice povedený a téměř nic mu nechybí…
    Knížce dávám čtyři hvězdičky…

  2. Jedním slovem krása , prave díky teto knížce jsem se zamilovala do JG . Myslím ze 5 hvězdiček je málo, krasne propracovaný příběh , city hrdinu … dej me dokonale vtáhl . Doporučuji.

  3. Ako milovníčka historických románov mám celkom dosť obľúbených kníh, ale táto je JEDNOZNAČNE NAJLEPŠIA. Milujem knižky JG aj jej hrdinky, jej príbehy, jej hrdinov … Vždy sa k nim časom rada vrátim a zasnívam sa o Duncanovi 🙂 Odporúčam všetkým. Za mňa jednoznačne 5 hviezdičiek.

  4. Ahojky, chtěla bych se zeptat jeslti někdo neví kde se dají knihy s červené knihovny číst online.. Díky moc

  5. Moje jedna z nejoblíbenějších knih, vlastně mě k zálibě čtení romanticko-historických knih přivedla právě tato kniha 🙂

  6. Moje první setkání s JG a musím říct, že moc pěkné. Možná trochu zbytečně dlouhé, ale první třetina opravdu nádherná. Hlavní hrdinové maličko moc tvrdohlaví (obzvlášť Madelyne), ale líbilo. Čtyři hvězdy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..