ANNA KRVÍ ODĚNÁ

Kendare BLAKE

v originále  ANNA DRESSED IN BLOOD

vydal Baronet  2013

anna-krvi-odenaSoučasnost, USA

Anotace:

Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé.

Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla.

Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov.

Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a kousek

Na první pohled Theseus Cassio Lowood působí jako obyčejný sedmnáctiletý středoškolák ze zcestovalé rodiny. Na ten druhý, který vidí jen pár lidí, zabíjí to, co mělo zůstat dávno mrtvé. Likviduje neklidné agresivní duchy, jenž se mstí na živých lidech. Svého prvního ducha zlikvidoval už ve čtrnácti a od té doby jich má na „kontě“ pěknou řádku. Informace  ho dovedou do městečka Thunder Bay v Ontariu, kde by měl působit duch Anny Korlovové. První setkání mezi Casem a Annou krví oděnou rozhodně neprobíhá podle jeho plánů.

V hlavní roli se lehce netradičně neobjevuje mladá holka, ale kluk. Cas rozhodně není příkladem outsidera. Do kolektivu žáků na střední škole Winstona Churchila (zkráceně WC) se dokáže zařadit. To, že nemá houf přátel, má na svědomí jeho nechuť k normálnímu životu, který by mu překážel v plnění jeho úkolu. Všichni duchové, jež dosud zlikvidoval byly pouze přípravou na zúčtování s neznámým stvořením, jemuž za oběť padl Casův otec. Cas se brzy v Thunder Bay seznámí s královnou školy Carmel Jonesovou, jejím ex a jeho partou, trochu zvláštním Thomasem a samozřejmě se svým cílem, pár desítek let mrtvou šestnáctiletou dívkou, jež s oblibou trhá lidi na kousky a nosí šaty, z nichž kape krev. Cas má neskutečně tolerantní matku, i když se člověk musí divit, že jí starostmi o syna dávno nezbělaly vlasy. Paní Lowoodová vykládá po telefonu karty a provozuje on-line čarodějné potřeby – mobilní čarodějka.

Zpočátku příběh působí jako young adult se silnými prvky horroru. Kendare Blake se naštěstí podařilo vyhnout kopírování motivu známého ze Stmívání a vytvořila vlastní příběh pro náctileté čtenáře. Zpočátku celá zápletka s Annou působí velmi strašidelně, ale postupně se začínají vynořovat i romantické prvky. Naštěstí se autorce podařilo nechat čtenáře v napětí do konce knihy a závěr rozhodně není naprosto předvídatelný.

Anna krví oděná rozhodně patří k tomu lepšímu z žánru YA, co u nás dosud vyšlo a bez problémů může oslovit i čtenáře, kterým už dávno není „náct“. Velké plus si knížka zaslouží i za obálku. Trailer.

(Zdroj anotace vč. obrázku Baronet)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,45 (11 x)

Loading...

[button link=“http://palmknihy.cz/web/kniha/anna-krvi-odena-3967.htm?aff_pk=cekn2012″ color=“#ffaec9″ size=“3″ style=“1″ dark=“0″ radius=“auto“ target=“blank“]KOUPIT E-KNIHU 2[/button] Dále v sérii: ... další část série »

O autorovi: Kometa (111 článků)

Jsem jedna z pozdějších přírůstků na RČK. Čtu velmi pestrý žánrový mix, ale tady se věnuji recenzím na romance ze současnosti, městskou fantasy a paranormální romance. Občas přihodím i erotiku nebo historickou romanci.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala Kometa dne 6.6.2013 v 20:45 a je zařazený do rubriky BLAKE Kendare *Amerika *Pohádkové a fantasy *Upíři a další havěť. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentář k článku “ANNA KRVÍ ODĚNÁ”

  1. Honzina podotýká:

    Ale no tak jo, číst se to dalo 🙂 Za **** max., ale víc ani fňuk. Příběh je určený pro dospívající omladinu, těm se to, myslím, může dost líbit. Co mně teda trhá žíly, je současný trend psát knížky ich formou v přítomném čase. Přijde mi to divný a v Anně jsem se občas vyloženě ztrácela, kdo co řekl, udělal, atakdále. Zápletky byly dobré, autorka chrlí jednu za druhou, naštěstí se všechny drží hlavní dějové linie. Ovšem romantiky tam nebylo ani za mák (ať mi nikdo netvrdí, že to, co tam „jako“ proběhlo, byla romantika!). Nebo jsem zmlsaná z normálních romancí 🙂 Celkově to tedy nebylo špatné, ale jestli mě to namlsalo na druhý díl… no, nevím nevím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*