OHNIVÝ KVĚT

Connie BROCKWAY

V originále MY DEAREST ENEMY,

vydalo Alpress 2008.

ohnivy-kvet-brockway.jpg Anglie a jiné kouty světa, 1887 – 1892.

Anotace:

Osiřelá devatenáctiletá Lili dostane velkou příležitost. V závěti lorda Horatia stojí, že dívka zdědí jeho panství, pokud ho po dobu pěti let dokáže vést s hospodářským ziskem. Pro Lily to představuje šanci získat domov a nadšeně se vrhá do práce. Tím zkříží plány dobrodruhovi Averymu, Horatiovu chráněnci, který na panství Mill House vyrůstal, a tudíž si na ně sám také činí nárok.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Po dlouhé době zase nová knížka od C.B. na českém trhu. A opět nezklamala. Nacházíme tu příběh anglické sufražetky a astmatického gentlemana. Lili je nemanželským dítětem a v tehdejší společnosti je pro všechny méněcenná. Navíc si nese v srdci matčin odkaz. Aby se jí nestalo to samé, co kdysi její matce, je odhodlána se nikdy neprovdat a stává se bojovnicí za práva žen. Avery je typický anglický gentleman, poněkud křehčího založení, protože je astmatikem.

Pokud si ale myslíte, že po zveřejnění závěti lorda Horatia se ti dva do sebe pustí, tak jste na omylu. Milý Avery se sebere a odjede do světa, kde klidně, někdy i neklidně, vyčkává, až uběhne pětiletá lhůta a jeho soupeřka ve věci dědictví se sama historicky znemožní. Jejich boj se tudíž přesouvá na pole literární. Jejich vzájemná výměna korespondence patří k tomu nejhezčímu v knížce.

No a jak tenhle boj dopadne a co získá vítěz, to už si přečtěte sami/y.

Já jen podotýkám, že netuším, proč se knížka jmenuje zrovna Ohnivý květ. Překlad originálního názvu by byl: „Můj nejmilejší nepříteli“. Jedinou květinu, kterou jsem v knížce zaregistrovala, byla planá růže, jejíž role v příběhu je mikroskopická, a jediným ohněm byl požár stájí, který rozhodně nelze popsat jako květnatý… Ale přesto říkám, Connie prostě umí!

(zdroj vč. obrázku www.alpress.cz)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,42 (73 x)
Loading...

11 komentářů u „OHNIVÝ KVĚT

  1. Kdyby to bylo možné, dám těch hvězd klidně šest, i sedm. Bylo to super!
    Krásná, něžná romantika, zajímavý příběh, sympatičtí hrdinové, spousta legrace, napětí, jiskření a vášnivá scéna před koncem jako nádherná třešnička na dortu!
    Já vím, zní to, jako kdybych byla podplacená, ale není to tak. Jsem jen nadšená. po dlouhé době něco opravdu super. Moje TOP spolu s Kouzlem podzimu a Do svítání tvá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..