JORINA – Kouzlo jadeitu

Marie CORDONNIERová

v originále DIE JADE-HEXE

vydalo Moba 2000, 2008

jorina.jpg Anotace:

Píše se rok 1364. Uprostřed vší té hrůzy, kterou s sebou nese boj o vládu nad Bretaní, představuje malá, polozbořená chýše v lese učiněný ráj. Sem dopravila Jorina zraněného Raoula de Nadier, ošetřovala ho, dokud se neuzdravil, a stala se jeho milenkou. Kéž by tu spolu mohli zůstat navždy! Sled snově krásných dní je však krutě přerušen – oba mladí lidé padnou do rukou samozvaného vévody de Saint Cado. Raoulovi hrozí vážné nebezpečí a Jorina s těžkým srdcem navrhuje nenáviděnému „vévodovi“ nejistý obchod: zaručí-li se, že Raoula ušetří, zaplatí mu Jorina svým tělem…
Druhá část volně navazujícího cyklu Hvězdy Armoru.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a kus

V pořadí druhé pokračování o novickách z kláštera svaté Anny a kříži z Ys.

Tak trochu přes kopírák. Opravdu jsou si příběhy velmi podobné, včetně toho, že i Jorina je udivena svou krásou, když se poprvé v životě uvidí v zrcadle. Na druhou stranu se tu zas příběh o kus pošoupne, Pascalu Cocherelovi zasadí už druhá žena pořádnou ránu, která mu i v dalších dílech znemožní konat některé hrůzné skutky. Inu, nemá si začínat s dcerou čarodějnice, že? Ale nebojte, žádné nadpřirozenosti se tu nedějí. Jak by řekla bábi Zlopočasná – hlavologie.

Jorina je jinak takový malý buldok, co se zakousne do svého cíle a jde za ním s tvrdohlavostí berana. Což milému Raoulovi zachrání krk, a to doslova, protože pro celou Bretaň je zrádcem, který patří katovi. Jenže je to dost záslužný čin na to, aby si prostá dívka mohla vzít šlechtice? Jorina totiž jediná ze všech novicek není urozeného původu.

Nejsympatičtější postavou v téhle knížce mi byl vévoda Jean de Monford. Tady se podle mě povedl.

U M.C. mě poměrně vytáčí její víra, že urozenost je rozeznatelná na první pohled z rysů obličeje, vrozeného držení těla, přirozené ladnosti pohybů a podobné bláboly. Jorina má totiž v rodném listě kolonku otec vyplněnou slovem „neznámý“. Ale soudě podle jejích rysů to tutově musel být šlechtic… Achjo.

Ale pokud chcete vědět, jak to s křížem z Ys nakonec dopadlo, potřebujete do skládačky i tenhle dílek.

(zdroj vč. obr. www.mobaknihy.cz)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,21 (19 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ... další část série »
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


Článek napsala Renka dne 26.1.2008 v 1:03 a je zařazený do rubriky CORDONNIER Marie *Francie. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “JORINA – Kouzlo jadeitu”

  1. renka podotýká:

    Jo. A v anotaci je kec. Jorina zraněného do žádné chýše nedovleče. Opečovává ho v lese u studánky, pod skalním převisem. A s tím placením tělem to taky není tak horké, Cocherel stojí mnohem víc o jinou platbu. Řekněme, že tělo by chtěl jako bonus.

  2. Renka podotýká:

    BTW knížka vyšla už podruhé před několika málo dny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*